Seimas bendru sutarimu ketvirtadienį pritarė tokiam Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko Mindaugo Lingės siūlymui. Jis numato, kad vaiko išlaikymo išmokos nuo šių metų spalio būtų mokamos tik tuomet, jei vaikas negauna tokių išmokų iš kitų valstybių institucijų.
Tačiau parlamentarai ketvirtadienį dėl balsų trūkumo – protestuodama dėl valdančiųjų elgesio opozicija nedalyvavo plenariniame posėdyje – galutinai nepriėmė Vaikų išlaikymo išmokų įstatymo projekto. Norint įstatymą priimti, reikia, kad balsavime dalyvautų bent 71 parlamentaras.
„Kadangi po Konstitucinio Teismo išaiškinimo (...) išmokas gali gauti ir nenuolatiniai šalies gyventojai, tai tokiais atvejais siūlomas saugiklis, kad išvykę į kitas šalis ir tose šalyse jeigu gautų panašią išmoką iš tos šalies, tai tada čia negautų, kad išmokos nesidubliuotų, o būtų mokama ir gaunama viena išmoka“, – posėdyje aiškino M. Lingė.
Pasak jo, alimentų išieškojimo ir Lietuvoje, ir užsienyje aspektas tampa itin svarbus, kai dėl jų į antstolius besikreipiantys asmenys išvyksta gyventi į kitas valstybes – jose gali kreiptis dėl išlaikymo ir toliau Lietuvoje gali gauti paskirtas išmokas.
Socialinių reikalų ir darbo komiteto narė Vilija Aleknaitė-Abramikienė sako, kad pataisa užkirs kelią piktnaudžiavimui: „Kad nebūtų taip, kad vaikas gauna tokią pat išmoką užsienyje ir Lietuvoje“.
Alimentų nemokant tėvams už juos moka valstybė. Ši tvarka galioja nuo 2008-ųjų.