„Kaip pamatai datą – gegužės mėnesį (numatoma įstatymų pataisų pateikimo Seimui data – BNS) – supranti, kad jokių mokesčių pakeitimų šita Vyriausybė nenori. (...) Tai reiškia, kad geriausiu atveju tik pateikimas nusikelia į rudenį, rudenį prasideda rinkiminės kampanijos ir apie visus mokesčius bus užmiršta“, – žurnalistams Seime penktadienį sakė Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Algirdas Sysas.
Anot jo, jei mokesčių pakeitimai būtų pateikti pirmosiomis kovo dienomis, tuomet dar būtų galima juos priimti iki pavasario sesijos pabaigos.
„Klausimas nenaujas, visos tarptautinės institucijos daug metų mus kritikuoja dėl mokesčių neatitikimo realiam gyvenimui, apie tai viskas žinoma, deja, įrašyta į darbų programą abstrakčiai, nė vieno registruoto įstatymo ir gegužės mėnuo“, – kalbėjo parlamentaras.
Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Saulius Skvernelis taip pat teigė abejojantis mokesčių reformos sėkme pavasario sesijoje.
„Juo mažiau dienų lieka iki Seimo rinkimų, tuo sėkmė patvirtinti kokią nors esminę reformą yra mažesnė, o kalbant apie mokesčius, tai ji dar tampa menkesnė. Juo labiau, net ir šiandien pristatinėjant darbų programą mes matome, kad įstatymų projektai nėra registruoti, vadinasi, jų nėra, tai nėra apie ką svarstyti“, – žurnalistams sakė S. Skvernelis.
Pasak jo, teigiamai nenuteikia ir vienos iš valdančiųjų koalicijos partnerių – Laisvės partijos – skeptiškas požiūris į mokesčių pertvarką. Anot S. Skvernelio, mokesčių pertvarką gali paskatinti nebent Europos Komisijos pozicija dėl planuojamos išmokėti subsidijos iš ekonomikos gaivinimo fondo.
„Tas įsipareigojimas, pateiktas Komisijai, galbūt privers valdančiąją koaliciją pateikti tuos įstatymų projektus“, – sakė parlamentaras.
Laisvės partijos pirmininkė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė kartojo, jog mokestinė našta neturėtų didėti, ypač vidutines pajamas gaunantiems gyventojams.
„Principai, kuriais vadovaujamės, yra labai aiškūs, kad nedidėtų mokestinė našta, ypač vidurinei klasei, norime paskatinti žmones investuoti savarankiškai ir tokiu būdu taupyti, investicinės sąskaitos įteisinimas yra labai svarbus. Kitų dalykų nenorėčiau komentuoti, nes pakeitimų paketas nėra registruotas, nėra Vyriausybėje suderintas, komentuoti tiesiog pavadinimo negalima“, – Seime žurnalistmas teigė A. Armonaitė.
Be to, ji pakartojo savo skeptišką poziciją ir dėl nekilnojamo turto mokesčio pakeitimų: „Dabar yra tokia situacija, kyla palūkanos žmonėms paskolos brangsta, tai dar labiau įpilti žibalo, atimti iš žmonių piniginių vieną ar kitą sumą būtų irgi nelabai tinkamas metas ir aš visada buvau skeptiška“.
Seimas penktadienį renkasi į pavasario sesiją, kurioje Vyriausybė planuoja pristatyti kai kurių mokesčių pertvarkos paketą.
Su Seimo valdyba sesijos išvakarėse susitikęs prezidentas Gitanas Nausėda kertiniu jos darbu įvardijo mokesčių reformą, pažymėdamas, kad ji neturėtų būti siejama su mokesčių didinimu.