„Laisvės partija neatsisako savo įsipareigojimų rinkėjams ir to sieksime. (...) Tariamės, norime, kad praeitų, o ne sugriūtų, – penktadienį žurnalistams sakė A. Armonaitė.
„Ne tik Laisvės frakcijos čia yra reikalas, čia yra visų sąžiningų parlamentarų reikalas“, – kalbėjo A. Armonaitė.
Ji pridūrė mananti, kad palaikymo projektui trūksta, jo tikisi iš „kiekvieno Seimo nario“.
„Eina jau kelinti metai Lietuvos Europos Sąjungoje, tiesiog gėda“, – kalbėjo ji.
Tuo metu konservatorių frakcijos Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė sakė suprantanti, kad Civilinės sąjungos projektas yra svarbus koalicijos partneriams ir daliai visuomenės.
„Civilinės sąjungos projektas yra pavasario sesijoje, dėl konkretaus laiko nesame kalbėję, bet suprantame, kad yra klausimai, kurie ir mūsų koalicijos partneriams, ir daliai visuomenės yra svarbūs“, – sakė ji.
Valdančiųjų atstovų parengtas tos pačios lyties asmenų partnerystę įtvirtinantis Civilinės sąjungos įstatymo projektas yra apsvarstytas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete, bet neteikiamas į plenarinių posėdžių salę svarstymui.
Civilinės sąjungos įstatymo projektą kaip kompromisinį pateikė lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą remiantys valdančiųjų frakcijų atstovai, o Civilinio kodekso pataisas dėl artimo ryšio įteisinimo palaiko konservatyvesni parlamentarai.
Civilinės sąjungos įstatymo projektą parengę politikai laiko jį kompromisiniu, lyginant su pernai Seime atmestu Partnerystės įstatymo projektu.
Lietuvoje partnerystė šiuo metu nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms.
Keli ankstesni liberalių politikų bandymai šalyje įteisinti civilinę partnerystę Seime buvo nesėkmingi.