„Didžiausias įnašas į mūsų saugumą yra bendrystė su euroatlantiniais partneriais. Net tuomet, kai ne visada iki galo mums patinka ar įtikina jų pozicija. Vienybė ir nesusiskaldymas – didesnė vertybė. Ypač galvojant apie Kremliaus vykdomą politiką“, – ketvirtadienį feisbuke paskelbė politikė, vadovaujanti ir valdančiųjų konservatorių frakcijai Seime.
Ji pažymi, kad sprendimus dėl sankcijų priima visos Europos Sąjungos (ES) šalys, derasi vyriausybės, ir sprendimai grindžiami bendro sutarimo ir kompromiso principu.
„Yra daug požiūrių ir įvairių siūlymų, kurie ne visi, dėl vienokių ar kitokių priežasčių, atsiduria galutiniuose susitarimuose. Pavyzdžiui, 6-ajame sankcijų pakete tarp sankcionuojamų asmenų turėjo būti patriarchas Kirilas, tačiau Vengrija tam pasipriešino. Ar tai reiškia, kad pralaimėta? Tai reiškia, kad ne šimtas procentų sugula į sankcijas, bet tai nesustabdo sankcijų proceso“, – sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Ji taip pat teigia, kad Lietuva visuomet nuosekliai konsultavosi su Europos Komisija dėl sankcijų įgyvendinimo, dėl Kaliningrado tranzito – taip pat. „Mūsų pozicijos partneriams buvo ir yra nuolat perduodamos bei žinomos“, – pažymi parlamentarė.
Savo pasisakyme ji taip pat kviečia politikus ir komentatorius „nemaitinti Rusijos propagandos apie menamus pralaimėjimus“. EK trečiadienį naujomis gairėmis leido Rusijai geležinkeliais gabenti sankcionuotas prekes į ir iš Kaliningrado srities per Lietuvą šio eksklavo poreikiams.
Dalies Rusijos prekių tranzitas į Kaliningradą anksčiau buvo sustabdytas, įsigaliojus ES sankcijoms, paskelbtoms dėl Maskvos invazijos į Ukrainą.
Lietuvos ir Europos Komisijos atstovai pastarosiomis savaitėmis konsultavosi dėl tranzito po to, kai Rusijos pasipiktinimą sukėlė birželį įsigalioję apribojimai plienui.