Uždarame posėdyje dalyvaus ir Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Migracijos departamento atstovais, pristatysiantys valstybės sienų kontrolės ir migracijos procesų valdymo priemones.
Pasak NSGK pirmininko Giedrimo Jeglinsko, nors į Lietuvą atvykstantys užsieniečiai neretai suteikia šaliai ekonominę naudą, tarp jų atsiranda ir tokių, kurie kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.
„Migrantų antplūdis, migrantų atvykimas, jis duoda ekonominį potencialą mums, postūmį mūsų šaliai, daug svarbių dalykų ateina su tuo, kad migrantai atvažiuoja, ir kai kuriais atvejais mes juos patys kviečiamės. Bet svarbus yra saugumo klausimas, kad tie žmonės būtų iš tikrųjų patikrinti, kad jie integruotųsi ir kad nesiveistų čia nei šnipai, nei agentai“, – posėdžio išvakarėse teigė G. Jeglinskas.
Jis taip pat pažymėjo, kad Lietuvos saugumo institucijoms vis dar pritrūksta pajėgumų patikrinti visus migrantus.
„Kai mes kalbame apie šimtus tūkstančių naujų žmonių Lietuvoje, natūralu, kad mūsų institucijos, kaip VSD, Migracijos departamentas, kitos, dažnai persiplėšia tuose darbuose, užduotyse. Tai, vėlgi, klausimas, kaip mes tai spręsime, kaip įgalinsime šitas institucijas iš tikrųjų atlikti savo darbą taip, kad mes visi jaustumės saugūs, kai kalba eina apie migrantus“, – teigė NSGK pirmininkas.
Gruodžio 1 dienos duomenimis, Lietuvoje gyvena per 213 tūkst. užsieniečių, turinčių leidimus gyventi šalyje.
Migracijos departamentas nurodo, jog sugriežtinus migracijos tvarką ir pritaikius atitinkamas priemones, šalyje fiksuojamas mažėjantis užsieniečių skaičius. Mažiausiai į Lietuvą šiuo metu atvyksta rusų, baltarusių ir ukrainiečių.
Darbuotojų iš trečiųjų šalių migracijos srautai kelia papildomų iššūkių šalies tarnyboms, kurios tikrina į Lietuvą atvykstančius užsieniečius. Kaip lapkritį interviu Eltai sakė VSD direktorius Darius Jauniškis, nors pareigūnai dar susitvarko su situacija, tačiau palaipsniui didėjant krūviui tikrinant migrantus departamentas „pradeda dusti“.
„Su šiais pajėgumais, kuriuos mes turime, ir ne veltui į eterį kalbu, kad pradedame dusti. (...) Mušu gongą todėl, kad mums reikia daugiau ir mums reikia būti geresniems tam, kad mes užtikrintume valstybei saugumą ir ramybę“, – tuomet klausiamas apie migracijos srautus ir valstybės griežtinamą darbo imigracijos tvarką.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!