• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seime vykstančios Kovo 11-osios Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencijos ne pirmą kartą atsiduria dėmesio centre – prieš kelias savaites diskusijas įžiebė vienoje konferencijų dalyvavusios buvusios Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) kandidatės į Seimą Irmos Gajauskaitės pareiškimai ir skleista dezinformacija. Penktadienį vykusioje spaudos konferencijoje dalyvavo ir šiuo metu teisėsaugos akiratyje dėl viešnagės Minske atsidūręs buvęs kandidatas į prezidentus Eduardas Vaitkus.

Seime vykstančios Kovo 11-osios Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencijos ne pirmą kartą atsiduria dėmesio centre – prieš kelias savaites diskusijas įžiebė vienoje konferencijų dalyvavusios buvusios Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) kandidatės į Seimą Irmos Gajauskaitės pareiškimai ir skleista dezinformacija. Penktadienį vykusioje spaudos konferencijoje dalyvavo ir šiuo metu teisėsaugos akiratyje dėl viešnagės Minske atsidūręs buvęs kandidatas į prezidentus Eduardas Vaitkus.

REKLAMA

Tačiau tokių, gana dažnai vykstančių Z. Vaišvilos spaudos konferencijų gali laukti pokyčiai. Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis Eltai patvirtino, jog parlamento valdyba neformaliai tariasi, kokių veiksmų reikėtų imtis, jog Seimas netaptų tribūna propagandai ir prokremliškų naratyvų sklaidai.

REKLAMA
REKLAMA

Kovo 11-osios Akto signatarai turi teisę Seime rengti spaudos konferencijas

Z. Vaišvilos spaudos konferencijos Seime vyksta gana dažnai – vien gegužę suorganizuotos 3 konferencijos, anksčiau jos vyko dar reguliariau.

REKLAMA

Tiesa, jos „YouTube“ platformoje talpinamos ne oficialioje Seimo paskyroje, o kanale „Signatarų spaudos konferencijos“ – pastarasis turi per 7,7 tūkst. sekėjų. Dažnos konferencijos pradžioje Z. Vaišvila ragina žiūrovus šį kanalą prenumeruoti.

Politikas gali rengti spaudos konferencijas ir laisvai naudotis tam skirtais Seimo kanceliarijos resursais kaip Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras – tokią teisę numato parlamento valdybos patvirtintas Renginių tvarkos aprašas. Rengti tokias spaudos konferencijas signatarai gali nemokamai, nėra ribojamas jų skaičius ar dalyvių sąrašas.

REKLAMA
REKLAMA

„Pats signataras negali fiziškai pasikviesti dalyvių. Tuos dalyvius jis gali pasikviesti tik per Signatarų klubą. (...) Jie svarsto ir kalbasi su tuo signataru, kam pritaria, kam nepritaria“, – Eltai teigė Seimo kancleris Algirdas Stončaitis.

Seimo Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biuro vedėja Justė Radzevičiūtė-Laugalienė Eltai nurodė, jog tiems Z. Vaišvilos spaudos konferencijų svečiams, kurie neturi leidimo patekti į parlamento rūmus, kanceliarija sudaro galimybę dalyvauti nuotoliniu būdu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Spaudos konferencijų dalyviai ir jų pareiškimai kelia pasipiktinimą viešojoje erdvėje

Tačiau viešojoje erdvėje Z. Vaišvilos spaudos konferencijose dalyvaujantys asmenys bei skelbiama informacija kelia klausimų. Pavyzdžiui, praėjusių metų rugsėjį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pripažino, kad spaudos konferencijose, kuriose dalyvavo ir prezidento posto siekęs E. Vaitkus, buvo skleista paslėpta politinė reklama.

REKLAMA

Prorusiškomis pažiūromis pasižymintis E. Vaitkus dalyvavo ir naujausioje spaudos konferencijoje gegužės 16 d. – joje politikas kalbėjo apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl kelionės į Minską bei pasisakymų, esą Lietuva neturi teisėto vadovo. Savo poziciją ir pasisakymus jis kartojo ir Z. Vaišvilos spaudos konferencijoje.

„Labai gerai, kad šitie bailiai ir išdavikai Lietuvos valdžioje suteikė man galimybę (...) dar kartą išviešinti šitą klausimą“, – dėstė E. Vaitkus.

REKLAMA

Balandžio pabaigoje viešojoje erdvėje aptarinėta ir kita Z. Vaišvilos spaudos konferencija, kurioje dalyvavo buvusi Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) kandidatė į Seimą Irma Gajauskaitė. Pastarosios pasisakymuose netrūko kritikos politikams, planuojamiems mokestiniams pakeitimams – taip pat ji metė kaltinimus krašto apsaugos ministrei Dovilei Šakalienei, neva ji pražudė Pabradėje nelaimės metu žuvusius keturis JAV karius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Čia yra normalu, kai krašto apsaugos ministrė, ką tik pražudžiusi keturis Amerikos karius, toliau sėdi, šypsosi ir su visokiais humoristais laidas veda? Kam čia su galva negerai? Ji seniai turėjo būti atleista. Prezidente – ką veikiate, klausimas?“ – tuomet spaudos konferencijoje piktinosi I. Gajauskaitė.

S. Skvernelis: Seimas negali būti priešiškai nusiteikusių veikėjų platforma

Komentuodamas pastarųjų savaičių Z. Vaišvilos rengtas spaudos konferencijas bei klausiamas, ar politikas nepiktnaudžiauja jam suteiktomis teisėmis, Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis apgailestavo, jog signataras „tapo tuo, kuo tapo“. Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis užsiminė, jog Seimo valdyba jau neformaliai diskutuoja, ką būtų galima padaryti, jog parlamentas netaptų prorusiškų veikėjų tribūna.

REKLAMA

„Gaila, kad žmonės kažkada, prieš 35 metus, balsavę už labai svarbų aktą, šiandien tapo tuo, kuo tapo. Tikrai skleidžiama ir dezinformacija, ir Kremliaus naratyvas, ir elementari propaganda. Matome, kokie veikėjai kviečiami į Seimą“, – Eltai teigė S. Skvernelis.

„Seimo valdyboje buvo neformalios diskusijos, tikrai turime padaryti tvarką ir tą mes artimiausiu metu padarysime. (...) Seimas, kaip institucija, negali būti priešiškai prieš valstybę nusiteikusių atskirų veikėjų platforma – ir dar mes suteikiame visus resursus tą propagandą ir dezinformaciją platinti“, – pabrėžė jis.

REKLAMA

Klausiamas, kaip galėtų būti griežtinama dabar galiojanti tvarka, S. Skvernelis neformalių diskusijų nedetalizavo, tačiau užsiminė, jog į tai galėtų dar labiau būti įtrauktas ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubas.

„Stengsimės, kad tie Lietuvos valstybės resursai Seime – tame tarpe ir spaudos konferencijų organizavimo – nebūtų išnaudojami varant melą, propagandą ar šmeižtą prieš Lietuvos Respubliką ir jos institucijas“, – apibendrino parlamento vadovas.

ELTA primena, kad Z. Vaišvila antradienį Vadovybės apsaugos pareigūnų buvo išprašytas iš Seimo plenarinių posėdžių salės – jis, neturėdamas teisės, pateko į salės parterį ir laukė, kol galės pasisakyti dėl naujos Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sudėties.

REKLAMA
O kaip komjaunuolis Skvernelis prisidėjo prie Z. Vaišvilos ir kitų sąjūdiečių veiksmų vaduojant Lietuvą iš okupanto, kad dabar visus jam nepatinkančius pravardžiuoja penkta kolona ir kitais įslaptintų kegebistų pamėgtais epitetais?
Vaitkus pasake teisybe! O valdzioj sedintys brudai jis bijo.

įdomu, kada suprasite gerb. skaitytojai, kad be boikotų geresnio gyvenimo nebus, kad viskas eis tik blogyn?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų