Už pavasario sesijos programą balsavo 70 Seimo narių, prieš 13, susilaikė 41 parlamentaras.
Valstiečių frakcijos narys Linas Kukuraitis sakė, kad darbų programos socialinės politikos dalis yra išskirtinai opozicijos nuopelnas.
„Kad mūsų šalis tinkamai sukovotų su šios dienos iššūkiais, vien opozicinės darbotvarkės neužtenka“, – sakė L. Kukuraitis.
Jis siūlė balsuojant dėl programos susilaikyti, kadangi valdantieji nepateikė konkrečių pasiūlymų dėl pagalbos socialinėje srityje.
Socialdemokratas Algirdas Sysas linkėjo valdantiesiems įvykdyti pavasario sesijos darbus, nors, politiko teigimu, koalicijos pasiūlymuose trūksta ambicijos.
„Bent jau iš pažadų prieš rinkimus tikėjausi ir laukiau žymiai veiksmingesnių darbų ir pavasario sesijoje. Gaila, kad apsiriboja kuklesnėmis ambicijomis. Sėkmės vykdant bent tai, kas parašyta. Tikiuosi, kad su pandemija ir karantinais susidorosit“, – sakė A. Sysas.
Darbo partijos atstovė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė taip pat programoje pasigedo didesnių reformų.
„Tam tikra prasme šioje pavasario sesijoje perkame katę maiše. Dauguma svarbesnių Vyriausybės ir valdančiųjų projektų nėra registruoti, kai kurie surašyti taip abstrakčiai, kad neįmanoma suprasti, ko bus siekiama tais projektais“, – sakė darbietė.
Politikės nuomone, valdantieji tinkamai nepasiruošė šiai sesijai.
„Žodžiai „laisvė“, „laisvės“, „teisių“, šiuo atveju, devalvuojami tikraisiais valdančiųjų veiksmais, o pasiryžimas, atsakomybė ir drąsa veikti nukeliami, kaip premjerė sakė, geresniems laikams“, – teigė I. Kačinskaitė-Urbonienė.
Darbų programoje 473 teisės aktai, kuriuos teikia Prezidentas, Vyriausybė, Seimo komitetai, frakcijos ir Seimo nariai. Per pavasario sesiją nuo kovo 10 dienos iki birželio 30 dienos planuojama surengti 50 Seimo posėdžių.
Parlamentas kasmet renkasi į dvi eilines pavasario ir rudens sesijas. Pavasario sesija prasideda kovo 10 dieną ir baigiasi birželio 30 dieną. Rudens sesija prasideda rugsėjo 10 dieną ir baigiasi gruodžio 23 dieną.