• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas nusiteikęs didinti baudas už triukšmavimą

Seime kelią skinasi idėja griežčiau bausti už triukšmavimą viešose vietose ir namuose. Baudos grėstų ir triukšmadariams, ir įmonių vadovams, kai vieša rimtis trikdoma jų patalpose.  

Seime kelią skinasi idėja griežčiau bausti už triukšmavimą viešose vietose ir namuose. Baudos grėstų ir triukšmadariams, ir įmonių vadovams, kai vieša rimtis trikdoma jų patalpose.  

REKLAMA

Jeigu Seimas tokias pataisas priims, didėtų baudos už triukšmavimą viešose vietose, o vakaro ir nakties metu – gyvenamosiose vietose, įmonėse, įstaigose.

Seimas šią savaitę po svarstymo pritarė tokioms Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms ir dėl jų balsuos iki atostogų. Liberalas Andrius Bagdonas piktinosi, kad šios kadencijos Seimas tęsia draudimų politiką. 

„Praėjusioje kadencijoje Seimas pagarsėjo kaip draudimų politiką vykdantis Seimas, tačiau matome ne vieną iniciatyvą ir šiame Seime, kuomet tą politiką norima tęsti“, – parlamento salėje teigė jis. 

Pasak jo, dabar siūloma bausti žmones, „jeigu jie sušuks, sušvilps, o galbūt uždainuos gatvėje, parke ar paplūdimyje sušvilps savo augintiniui“ nuo 19 val., kai dar nėra ramybės metas.

REKLAMA
REKLAMA

Pataisos numato, kad baudos grėstų už šauksmus, švilpimą, garsų dainavimą arba grojimą ar kitus triukšmą keliančius veiksmus gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešose vietose. 

REKLAMA

Už tai gyventojai būtų baudžiami nuo 80 iki 200 eurų vietoj 20-80 eurų dabar. Įmonių vadovai arba kiti atsakingi asmenys būtų baudžiami 200-300 eurų bauda. Už pakartotinius nusižengimus baudos didėtų atitinkamai iki 300 ir 400 eurų.  

Verslas sako suprantąs būtinybę griežtinti tvarką, bet abejoja būdais, kuriais norima suvaldyti triukšmadarius.   

Lietuvos verslo konfederacijos politikos patarėjas Vilius Kriaučiūnas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete pabrėžė, kad neturėtų būti numatyta atsakomybė įmonių vadovams: „Jeigu kažkas garsiai kalbėtų terasoje, būtų atsakingas jos valdytojas – viešojo maitinimo įstaiga, baras“. 

REKLAMA
REKLAMA

Asociacijos „Nakta“, vienijančios barus ir naktinius klubus, atstovas Markas Adamas Haroldas prognozuoja, kad Seimui patvirtinus didesnes baudas, „užsidarys muzikos vietos“. 

Ji įsitikinęs, kad žmonės, nupirkę būstą prie jau 10 metų veikiančio baro ar muzikos klubo, iš karto gali pateikti skundų policijai dėl triukšmo, ir dėl to vieną dieną bus apribota įstaigos veikla.

Pataisos iniciatorius, Ekonomikos komitete dirbantis konservatorius Mindaugas Skritulskas atkreipė dėmesį, kad dabar skiriamos ne viso dydžio baudos, o tik pusė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Skiriama pusė minimalios baudos, dabar tik 10 eurų. Tai pasityčiojimas iš policijos darbo, nes yra  nuvykimo į įvykio vietą sąnaudos, gaištamas laikas, atitraukimas nuo kitų, svarbesnių įvykių kainuoja brangiau“, – komitete teigė jis.  

Komiteto narė, Mišriai Seimo narių grupei priklausanti Agnė Širinskienė pabrėžė, kad baudų didinimu norima išspręsti ne tik „vienos gatvės problemą“ (Basanavičiaus gatvės Palangoje – BNS), o ir Vilniaus Senamiesčio, kitų miestų ir ypač  kurortų, pavyzdžiui, Druskininkų gyventojų keliamus klausimus dėl nesuvaldomo triukšmo.   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų