„Vasarą čia beprotiškai karšta. Ypač birželį – temperatūra siekdavo ir 50 laipsnių, nes tai yra pietinė pusė, šeštas aukštas.“ Ilgametis Seimo narys Algirdas Sysas pasakoja, kaip vasaromis šiame kabinete jaučiasi Socialinių reikalų ir darbo komiteto nariai ir kviestiniai svečiai. Panaši situacija esą ir kitose į pietų pusę orientuotose patalpose. Seimo vadovybė problemą žino, todėl kitąmet dalyje parlamento rūmų nori įrengti modernią vėdinimo-vėsinimo sistemą. Ir ne tik. Dar norima atnaujinti plenarinės posėdžių salės garso ir vaizdo sistemą, pakeisti Sausio 13-osios memorialo įtrūkusius stiklus. Viskam reikės papildomų lėšų, be to, kitąmet – rinkimai, o į parlamentą neperrinkti seimūnai visada gauna išmokas.
„Kadangi pagal įstatymą kilo atlyginimo ir Seimo nariams išeitinės bus mokamos, kadangi įvyks Seimo rinkimai ir dalis Seimo narių netęs kadencijos – jiems reikės išmokėt. Ir kitą dalį reiks išmokėt jų padėjėjams.“ , – pasakoja Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius.
Dėl šių priežasčių Seimo kanceliarija kitiems metams prašo šešiais milijonais didesnio finansavimo. Iš viso – 38-ių milijonų eurų. Tačiau Finansų ministerija pasirengusi duoti tik 34. Taigi – ne šešis papildomus, o tik du. Seimo valdyba pyksta ir netgi rengiasi išsikviesti pačių „valstiečių“ deleguotą ministrą Šapoką „ant kilimėlio“.
„Jokių argumentų nebuvo išsakyta, tai mes prašome ministrą papasakoti, kodėl jie nesilaiko įstatymų.“ , – sako A. Nekrošius.
Kol Šapoka atostogauja, atsako viceministras.
„Turime lėtėjantį ekonomikos augimą, pakankamai daug neapibrėžtumų ekonominėje situacijoje, dėl to turime valdyti lūkesčius, esame labiau konservatyvesni.““ , – teigia viceministras Darius Sadeckas.
Ministerijos nuomone, papildomų dviejų milijonų išeitinėms kompensacijoms turėtų užtekti. Pačių parlamentarų nuomonės šiuo klausimu skiriasi.
„Su tokiu biudžetu Seimo kanceliarija galėtų išlaikyti maždaug 201 Seimo narį. Tai būtų labai nenuoseklu iš valdančiųjų kalbėti, kad reikia mažinti Seimo narių skaičių ir taupyti pinigus, bet reikalauti tokios sumos.“, – sako Seimo narys Mykolas Majauskas.
„Ten, kur galima, reikia taupyti. Ir būtina. Bet ne užsimerkus nutariam, kad, prašot šešių, tai nutariam du, o jūs ten galvokit. Čia ne planavimas.“ , – pasakoja Seimo narys Algirdas Sysas.
Galutinis sprendimas, ar Seimui bus skirti papildomi pinigai, spręsis rudenį svarstant biudžetą. Jei ministerija milijonų pagailės, gali būti, kad papildomą eilutę į savo sąskaitą tiesiog įsirašys pats parlamentas – jis ir balsuoja, koks bus valstybės biudžetas.