Kylant įtarimų, ar Seimo nariams išvis įmanoma tai padaryti bei pardavinėti jiems nepriklausančius, iš Seimo pasisavintus, daiktus, į tai atsakė Etikos ir procedūrų komisija.
Po tokių pranešimų kilo spekuliacijų, ar kai kurie iš šių priemonių nėra galimai pasisavinti iš Seimo.
Naujienų portalas tv3.lt portalas kreipėsi į M. Danielę, tačiau temomis apie atsisveikinimą su Seimu bei jos Facebook'o įrašus ji atsisakė kalbėti ir padėjo ragelį.
„Nėra ten ką kalbėt“, – tepasakė M. Danielė.
Ar apskritai galima pardavinėti Seimo kanceliarines prekes?
Lietuvos Respublikos Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė Aušrinė Norkienė atsakė, kad politikai, išėję iš Seimo, negali pasiimti su savimi kanceliarinių priemonių.
„Kanceliarijai ir priklauso tie daiktai, mes privalom kiekvienas atsiskaitinėti, kiekvienas ir atsiskaitome, ką esame gavę, ir kanceliarijai viską paliekame išeidami. Nebent ten yra asmeniniai kažkokie daiktai, bet kas yra kanceliarija, tai taip, yra tvarka, viską paliekame“, – paaiškino A. Norkienė.
Seimo nariai pasirašo priėmimo aktus
Prieš pasiimant įvairias kanceliarines priemones, yra pasirašomi aktai, kuriais sutariama, kad kanceliarinės prekės, kurias kadencijos pradžioje, eigoje yra pasiimamos, jos ir bus grąžinamos.
„Mes, kai gauname, sakykim, pradedant kadencija, gauname darbo kompiuterį, telefoną, pasirašome priėmimo aktus. Paskui, baigiantis kadencijai, mes privalome viską grąžinti kanceliarijai, nežiūrint, ar tas telefonas visiškai nusidėvėjęs, kokia ten jo vertė, bet mes vis tiek viską grąžiname kanceliarijai. Jie privalo grąžinti, jie kitaip nesiskaitys su kanceliarija, ir tada, pagal tvarka, turi atsiskaityti, Seimo nariai privalo atsiskaityti“, – komentavo A. Norkienė.
Seimo kanceliarijos atsakas
Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biuro vedėja Justė Radzevičiūtė-Laugalienė užtikrino, kad Seimo kanceliarija, vadovaudamasi Seimo valdybos patvirtintu tvarkos aprašu užtikrina, kad Seimo nariams būtų tinkamai skirtos lėšos išlaidoms, susijusioms su parlamentine veikla ir kad Seimo nariai laiku bei tinkamai atsiskaitytų už šių lėšų panaudojimą. Ar lėšos naudojamos pagal paskirtį, kontroliuoja Seimo Etikos ir procedūrų komisija.
Seimo nariai kanceliarijai turi grąžinti tai, ką pasiėmė
J. Radzevičiūtė-Laugalienė pateikė Seimo narių lėšų su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms skyrimo, naudojimo ir atsiskaitymo už jas tvarkos aprašo patvirtinimo punktą, kuris aiškiai pasako, kaip Seimo nariai kadencijos pabaigoje turi atsiskaityti.
„Aprašo punktas, susijęs su atsiskaitymu kadencijos pabaigoje:
Seimo narys už kiekvieną mėnesį panaudotas lėšas su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms atsiskaito pateikdamas dokumentus Seimo kanceliarijos Finansų skyriui iki kito mėnesio 10 dienos. Pasibaigus ketvirčiui, Seimo narys, nepateikęs mėnesio avanso ataskaitos, parengia praėjusio ketvirčio avanso ataskaitą ir iki kito ketvirčio pirmojo mėnesio 5 dienos ją perduoda Seimo kanceliarijos Finansų skyriui. Seimo narys ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki jo įgaliojimų nutrūkimo dienos atsiskaito už panaudotas lėšas su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms ir Seimo kanceliarijai grąžina nepanaudotų ir į jo sąskaitą licencijuotoje kredito įstaigoje pervestų lėšų likutį. Jeigu Seimo narys priešpaskutinę jo darbo dieną Seime negrąžina į jo sąskaitą licencijuotoje kredito įstaigoje pervestų ir nepanaudotų parlamentinei veiklai skirtų lėšų, Seimo valdybos sprendimu Seimo kanceliarijos Finansų skyrius išskaičiuoja jas iš Seimo nario darbo užmokesčio ne ginčo tvarka“, – pasidalino J. Radzevičienė-Laugalienė.
Moteris taip pat pabrėžė, kad pasibaigus Seimo nario kadencijai, jo veiksmai vertinami kaip bet kurio Lietuvos Respublikos piliečio veiksmai – teisės aktų nustatyta tvarka.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!