• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

SAVIVALDOS RINKIMAI. Skelbiami pirmieji merų rinkimų rezultatai: dalis kandidatų išsiveržė į priekį

Policija pradėjo 7 administracines bylas dėl neblaivių ir triukšmavusių rinkėjų

Sekmadienį Lietuvoje baigėsis merų rinkimai, jau viešinami ir pirmieji balsų rezultatai. 

8

Sekmadienį Lietuvoje baigėsis merų rinkimai, jau viešinami ir pirmieji balsų rezultatai. 

REKLAMA

Svarbiausios rinkimų naujienos: 

00:10 | V. Benkunskas laimėjo Vilniaus mero rinkimus

Vilniaus mero rinkimus laimėjo konservatorius Valdas Benkunskas, antrajame ture jo varžovui  „Laisvės ir teisingumo“ kandidatui Artūrui Zuokui pripažinus pralaimėjimą. 

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, likus suskaičiuoti balsus 13-oje iš 156 apylinkių, V. Benkuskas surinko 51,15 proc., o A. Zuokas – 47,55 proc. rinkėjų balsų.

REKLAMA
REKLAMA

Sekmadienį naktį atvykęs į štabą V. Benkunskas sakė sieksiantis, jog Vilnius taptų išskirtinis miestas Europoje.

„Padarysime taip, kad per ateinančius ketverius metus Vilnius taps išskirtinis ne tik Lietuvos, bet ir Europos kontekste“, – žurnalistams sekmadienio vakarą štabe sakė V. Benkunskas.

REKLAMA

Kiek anksčiau savo pralaimėjimą rinkimuose pripažino „Laisvės ir teisingumo“ kandidatas, buvęs meras Artūras Zuokas.

„Mieli vilniečiai, ačiū už pasitikėjimą, bet šių rinkimų aš nelaimėjau ir sveikinu V. Benkunską“, – žurnalistams savo štabe sakė A. Zuokas.

Koalicijos formavimą vadina nesudėtingu

V. Benkunskas teigė „širdyje tikėjęs“ savo pergale prieš „Laisvės ir teisingumo“ kandidatą Artūrą Zuoką.

REKLAMA
REKLAMA

„Panašaus atstumo ir tikėjausi“, – teigė politikas, šiuo metu dirbantis Vilniaus vicemeru.

Kaip pirmuosius savo darbus jis įvardino koalicijos ir komandos suformavimą.

„Turėsime laiko pasišnekėti su partneriais, su kolegomis. Bus, manau, nesudėtinga, nes tam tikrus pokalbius turėjome, Tėvynės sąjunga turi didelę frakciją“, – kalbėjo V. Benkunskas.

Praėjusią savaitę jis koalicijos klausimus svarstė su Laisvės partija, po pirmo turo minėjo, jog tarp partnerių matytų ir socialdemokratus. Tą jis pakartojo ir sekmadienį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kalbėsimės, kaip ir sakiau po pirmo turo, tikrai matyčiau socialdemokratus bendrame darbe, tuo labiau, kad partija yra ryški savo ideologine kryptimi“, – teigė rinkimus laimėjęs konservatorius.

Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai po pirmojo rinkimų turo iškovojo 19 mandatų Vilniaus taryboje, Laisvės partija ir „Laisvė ir teisingumas“ gavo po devynis mandatus, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga – septynis, keturi mandatai teko Lietuvos socialdemokratų partijai ir trys – Nacionaliniam susivienijimui.

REKLAMA

Sieks vietos Seime

A. Zuokas žurnalistams štabe teigė, jog kitais metais dalyvaus Seimo rinkimuose.

„Seimo rinkimai kitais metais, mūsų partija „Laisvė ir teisingumas“ pasirodė tikrai gerai. Taip, mes tada dalyvausime kaip partija, aš pats dalyvausiu rinkimuose“, – kalbėjo jis.

Pasak politiko, rinkimų kova sostinėje buvo netradicinė dėl mažo skirtumo tarp kandidatų.

„Mes tikėjomės, kad bus labai viskas į vieną ar kitą pusę, kelių procentų ribose. Arba į mano pusę, arba į konkurento“, – teigė jis.

REKLAMA

A. Zuokas žadėjo pasveikinti V. Benkunską su pergale. Jis pažymėjo, jog bus tarybos nariu ir „dirbs mieste“.

Vis dėlto V. Benkunskas teigė kol kas sveikinimo iš buvusio sostinės mero nesulaukęs.

Paklaustas pralaimėjimo priežasčių A. Zuokas teigė, jog „dabar analizei ne pats geriausias laikas“.

„Dabar reikia padėkoti visiems vilniečiams, nes vis tiek balsų gavau labai daug, žymiai daugiau nei ankstesniuose rinkimuose“, – kalbėjo buvęs sostinės meras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pakartotiniuose rinkimuose renkant merus antrajame ture Vilniuje balsavo 49,25 proc. rinkėjų.

00:05 | Daugiausiai merų rinkimuose laimėjo socialdemokratai, TS-LKD turės perpus mažiau

Sekmadienį pasibaigus savivaldos rinkimams, daugiausiai merų postų laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), antri lieka įvairūs politiniai komitetai, treti – Liberalų sąjūdis, o Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai pasirodė perpus prasčiau.

REKLAMA

VRK duomenimis, antrajame ture socialdemokratai užsitikrino mažiausiai penkis merus ir su pergale pirmajame ture šventusiais 10-čia atstovų turės daugiausiai savivaldybių vadovų. 

Intriga nebaigus skaičiuoti balsų dar išlieka Ignalinos, Vilniaus rajonuose, kur tarp LSDP kandidatų ir jų konkurentų vyksta apylygė kova.

Antrajame ture išrinkti penki politinių komitetų atstovai – iš viso komitetams atstovaus 11 merų.

REKLAMA

Liberalai antrajame ture laimėjo dar penkis merų rinkimus, o iš viso vadovaus devynioms savivaldybėms.

Antrajame ture išrinkti septyni Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) merai – partija, su vienu pirmajame ture išrinktu meru, iš viso turės aštuonis savivaldybių vadovus.

Vilniuje po kovos su buvusiu meru „Laisvės ir teisingumo“ atstovu Artūru Zuoku rinkimus laimėjo konservatorius Valdas Benkunskas. Partija iškovojo dar keturis merų postus, tačiau nėra patenkinta rezultatais, nes dabartinėje savivaldos kadencijoje turi dvigubai daugiau merų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ turės penkis merus, keturi jų išrinkti antrajame ture.

Du merus turės „Laisvė ir teisingumas“, Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) pirmajame ture užsitikrino vieną merą, antrasis, Waldemaras Urbanas, nebaigus skaičiuoti balsų Vilniaus rajone laimi prieš LSPD atstovą.

Klaipėdoje pergalę švenčia komiteto „Ištikimi Klaipėdai“ atstovas Arvydas Vaitkus, jo konkurentas konservatorius Audrius Petrošius dar nepasibaigus balsų skaičiavimui pripažino pralaimėjimą. 

REKLAMA

Laisvės partija, pralaimėjus vienintelei mero posto dar siekusiai kandidatei Elektrėnų savivaldybėje parlamentarei Silvai Lenvginienei, liko be savivaldybių vadovų. Meru čia išrinktas Liberalų sąjūdžio atstovas Gediminas Ratkevičius.

Iš penkių į antrąjį rinkimų turą patekusių Seimo narių pergalę sekmadienį švenčia vienintelis valstietis Arvydas Nekrošius, laimėjęs rinkimus Raseinių rajone prieš konservatorių Audrių Bautronį.

REKLAMA

Skirtingai susiklostė rinkimų tiesiojoje Vyriausiosios rinkimų komisijos pašalintų ir po teismų sprendimų vėl grąžintų kandidatų Visagine ir Anykščių rajone likimas: Visagine dabartinis meras Erlandas Galaguzas švenčia pergalę prieš „Laisvės ir teisingumo“ atstovę Dalią Štraupaitę, Anykščiuose laimėjo LVŽS atstovas Kęstutis Tubis, nugalėjęs konkurentą socialdemokratą Dainių Žiogelį.

Pergalę antrajame ture švenčia ir vienintelis pats išsikėlęs kandidatas Skirmantas Mockevičius, išrinktas Jurbarko rajono meru.

REKLAMA
REKLAMA

Pakartotiniai merų rinkimai vyko 34-iose savivaldybėse. Pirmajame ture išrinkti 26 merai. 

00:00 | G. Landsbergis: Vilniuje įvertintas V. Benkunsko įdirbis, dėl regionų – analizuosime

Vilniaus mero rinkimus laimėjus konservatoriui Valdui Benkunskui, partijos lyderis Gabrielius Landsbergis sako, jog miestiečiai įvertino jo nuoseklų darbą bei teigė, jog partijos rezultatų regionuose priežastys bus vertinamos.

„Tėvynės sąjungos pergalė Vilniuje, gaunant miestiečių pasitikėjimą tiek mero, tiek tarybos narių rinkimuose yra rinkėjų signalas, kokią kryptį turi rinktis partija“, – BNS sekmadienį jo atstovės perduotame komentare sakė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas.

„Nuoseklus Valdo Benkunsko darbas politinėje bendruomenėje ir patirtis dirbant bei atstovaujant vilniečius miesto taryboje buvo įvertintas“, – teigė jis.

Negalutiniais duomenimis, V. Benkunskas Vilniaus mero rinkimuose surinko 51,15 proc. balsų ir aplenkė konkurentą Artūrą Zuoką, gavusį 47,55 procento.

Kalbėdamas apie partijos rezultatus Lietuvos regionuose, konservatorių lyderis pavadino juos nepribloškiančiais.

„Rezultatai regionuose nepribloškė, tačiau priežastis išsamiai analizuosime“, – teigė G. Landsbergis.

23:53 | Ilgametis Alytaus rajono meras prarado postą – laimėjo demokratė

Ilgametis Alytaus rajono meras konservatorius Algirdas Vrubliauskas sekmadienį pralaimėjo antrajame mero rinkimų ture ir poziciją užleis Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovei Rasai Vitkauskienei.

REKLAMA

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjos pareigas šiuo metu einanti R. Vitkauskienė gavo apie 57 proc. rinkėjų balsų, už ligšiolinį rajono vadovą A. Vrubliauską balsavo maždaug 41 proc. rinkėjų, rodo negalutiniai duomenys.

Po pirmojo turo prieš dvi savaites A. Vrubliauskas pirmavo, surinkęs 37,21 proc. rajono rinkėjų balsų, o R. Vitkauskienė buvo likusi antra su 35,72 proc. rinkėjų balsų.

A. Vrubliauskas Alytaus rajono meru buvo išrinktas 1997 metais, bet vieną nepilną kadenciją nuo 2004 metų buvo Seimo nariu. Toliau nuo 2007 metų A. Vrubliauskas be pertraukos vadovavo rajonui.

23:51 | V. Benkunskas: Vilnius taps išskirtinis Europos kontekste 

Vilniaus mero rinkimus laimėjęs konservatorius Valdas Benkunskas sako, kad per kadenciją pasieks, jog Vilnius taptų išskirtinis miestas Europoje.

„Padarysime taip, kad per ateinančius ketverius metus Vilnius taps išskirtinis ne tik Lietuvos, bet ir Europos kontekste“, – žurnalistams sekmadienio vakarą štabe sakė V. Benkunskas.

Jis teigė „širdyje tikėjęs“ savo pergale prieš „Laisvės ir teisingumo“ kandidatą Artūrą Zuoką.

„Panašaus atstumo ir tikėjausi“, – teigė politikas, šiuo metu dirbantis Vilniaus vicemeru.

Kaip pirmuosius savo darbus jis įvardino koalicijos ir komandos suformavimą.

„Turėsime laiko pasišnekėti su partneriais, su kolegomis. Bus, manau, nesudėtinga, nes tam tikrus pokalbius turėjome, Tėvynės sąjunga turi didelę frakciją“, – kalbėjo V. Benkunskas.

REKLAMA

Praėjusią savaitę jis koalicijos klausimus svarstė su Laisvės partija, po pirmo turo minėjo, jog tarp partnerių matytų ir socialdemokratus. Tą jis pakartojo ir sekmadienį.

„Kalbėsimės, kaip ir sakiau po pirmo turo, tikrai matyčiau socialdemokratus bendrame darbe, tuo labiau, kad partija yra ryški savo ideologine kryptimi“, – teigė rinkimus laimėjęs konservatorius.

23:46 | V. Blinkevičiūtė: šie rinkimai yra socialdemokratų partijos laimėjimas

Socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad savivaldos ir merų rinkimai yra šios politinės jėgos laimėjimas. 

„Šitie savivaldos tarybos narių ir merų rinkimai dar kartą parodė, kad mes, socialdemokratų partija, esame ta rimta ir galinga partija, kuria pasitiki žmonės visoje Lietuvoje“, – žurnalistams sakė partijos pirmininkė V. Blinkevičiūtė.

„Todėl šie savivaldos ir merų rinkimai iš tikrųjų yra mūsų socialdemokratų partijos laimėjimas“, – pridūrė ji.  

23:39 | Merų rinkimų antrajame ture pergalę švenčia vienas Seimo narys iš penkių

Iš penkių į antrąjį rinkimų turą patekusių Seimo narių keturiems nepavyko iškovoti merų postų, pergalę sekmadienį šventė vienintelis „valstietis“ Arvydas Nekrošius.

Kovojant dėl Klaipėdos miesto mero posto Seimo konservatorius Audrius Petrošius pralaimėjo nepartiniam Arvydui Vaitkui. Jis surinko 37 proc. balsų, A. Vaitkus – 62 procentus.

REKLAMA

Kėdainių rajono mero rinkimuose Darbo frakcijos Seime seniūnas Viktoras Fiodorovas nusileido dabartiniam savivaldybės vadovui Valentinui Tamuliui. Už parlamentarą balsavo 48 proc. rinkėjų, už jo varžovą – 50 procentų.

Laisvės partijos atstovė parlamente Silva Lengvinienė, gavusi 35 proc. rinkėjų palaikymą, Elektrėnuose pralaimėjo liberalui Gediminui Ratkevičiui. Jis surinko per 60 proc. balsų.

Grįžti į Šilalės rajono mero pareigas nepavyko Seimo nariui konservatoriui Jonui Gudauskui. Jis antrajame ture gavo 46 proc. balsų ir nusileido nepartiniam Tadui Bartkui, užsitikrinusiam 53 proc. rinkėjų palaikymą.

Vienintelis meru išrinktas parlamentaras – valstietis A. Nekrošius, gavęs 53 proc. rinkėjų balsų. Su juo varžęsis dabartinis Raseinių meras Andrius Bautronis gavo 46 proc. gyventojų palaikymą.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per šiuos savivaldos rinkimus 26 Seimo nariai siekė mero posto ir vienintelis Valdemaras Valkiūnas kandidatavo tik į Biržų rajono savivaldybės tarybą.

Šiemet savivaldos rinkimuose dalyvavo beveik dvigubai daugiau Seimo narių nei prieš ketverius metus. Tuomet kandidatavo 14 parlamentarų, du Seimo nariai buvo išrinkti merais.

23:32 | Zuokas sureagavo į naujausius rezultatus: „Taip ir prognozavome“

Artūras Zuokas įvertino naujausius rinkimų rezultatus. Anot jo, tai, kad konservatorių iškeltas kandidatas Valdas Benkunskas nedidele persvara sekmadienio vakarą aplenkė A. Zuoką, nėra netikėtumas.

REKLAMA

„Kad bus labai tight angliškai, taškas į tašką, taip ir prognozavome. Mano atsilikimas yra gana nedidelis, aišku, dar apylinkių yra nemažai. Manau, kad realų rezultatą matysime po pagrindinių apylinkių, kai jos ateis. Gali būti viskas kelių procentų ribose“, – laidoje „TV3 Žinios. Savivaldybių rinkimai“ sako A. Zuokas.

Anot jo, rinkiminė kampanija buvo poliarizuota, A. Zuoko teigimu, teko susidurti ir su „purvo voniomis“.

„Konservatorių partija Vilniuje stipri, dar plius kai ministrė pirmininkė vedžioja kandidatą už rankos, irgi yra stipru. To negali nuneigti, nes ir ministrė pirmininkė Vilniuje yra populiari. Be abejo, kova buvo rimta“, – komentuoja jis.

A. Zuoko teigimu, V. Benkunskas buvo kandidatas, kurį buvo galima įveikti. Vis dėlto jei kova A. Zuokui nebus sėkminga, bendrai žiūrint, jo teigimu, rinkimai „Laisvei ir teisingumui“ buvo sėkmingi.

„Dirbsiu taryboje, turėsiu daugiau laisvo laiko kitiems darbams ir užsiėmimams, kurių turiu. Natūralu, kad galvosime, ką toliau daryti“, – galimą scenarijų atskleidžia jis.

VRK duomenimis, pateiktais šiek tiek prieš 23 val., rinkimuose į sostinės merus pirmauja konservatorių iškeltas kandidatas Valdas Benkunskas (50 proc.). A. Zuokas yra antroje vietoje (49 proc.).

REKLAMA

23:28 | Zuokas padėkojo rinkėjams

Kandidatas į Vilniaus merus Artūras Zuokas sekmadienį pripažino pralaimėjimą rinkimuose konservatoriui Valdui Benkunskui.

„Mieli vilniečiai, ačiū už pasitikėjimą, bet šių rinkimų aš nelaimėjau ir sveikinu V. Benkunską“, – žurnalistams savo štabe sakė A. Zuokas.

Negalutiniais duomenimis, jis antrajame Vilniaus mero rinkimų ture surinko 47,4 proc. balsų, o V. Benkunskas – 51,3 proc.

23:24 | Antras turas užtvirtino gerus Liberalų sąjūdžio rezultatus – V. Čmilytė-Nielsen

Antrasis merų rinkimų turas užtvirtino gerus Liberalų sąjūdžio rezultatus, sako partijos vadovė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Liberalų sąjūdis turės 9 merus! Antras turas užtvirtino gerus rezultatus, prie rinkimų starto linijos stojome turėdami 7 merus (6 išrinkti 2019 m., Pagėgiai prisijungė vėliau), šiandien jau aišku, kad turime 9“, – sekmadienį feisbuke paskelbė V. Čmilytė-Nielsen.

Liberalų sąjūdžio atstovai laimėjo merų rinkimus Tauragėje, Joniškyje, Rietave, Plungėje, Trakuose, Pagėgiuose, Elektrėnuose, Zarasuose ir Kaišiadoryse.

Tauragei vadovaus ligšiolinis meras Dovydas Kaminskas, Joniškyje – antrai kadencijai išrinktas Vitalijus Gailius, tuo tarpu Rietavo meras Antanas Černeckis perrinktas jau septintai kadencijai. Plungei toliau vadovaus Andrius Klišonis, meru renkamas nuo 2014 metų.

REKLAMA

Kaip rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys, Liberalų sąjūdžiui sėkmingai antrasis turas baigėsi Trakuose, kur išrinktas Andrius Šatevičius, Kaišiadorių rajone – Šarūnas Čėsna, Pagėgiuose – Vaidas Bendaravičius. Preliminariais duomenimis, Elektrėnuose laimėjo Gediminas Ratkevičius, Zarasuose – Nijolė Guobienė.

Prieš dvi savaites vykusiame balsavime Liberalų sąjūdžio kandidatai iškovojo 139 vietas savivaldybių tarybose.

23:21 | A. Zuokas pripažįsta pralaimėjimą Vilniaus mero rinkimuose, laimi V. Benkunskas

Kandidatas į Vilniaus merus Artūras Zuokas sekmadienį pripažino pralaimėjimą rinkimuose konservatoriui Valdui Benkunskui.

23:17 | Laisvės partijai likus be merų, A. Armonaitė kartoja: situacijos nedramatizuojame

Laisvės partija savivaldos rinkimuose likus be merų, jos lyderė Aušrinė Armonaitė pripažįsta, jog apie ką pagalvoti yra, bet rezultatus teigia vertinanti kaip neblogus ir situacijos nedramatizuojanti.

„Tas rezultatas yra neblogas, kaip ir po pirmojo turo turo sakėme, nedramatizuojame, nors tikėjomės geriau“, – BNS sekmadienį sakė Seimo narė.

Vienintelė antrajame merų rinkimų ture dalyvavusi Laisvės partijos kandidatė Silva Lengvinienė anksčiau sekmadienį pripažino pralaimėjimą Elektrėnų mero rinkimuose liberalui Gediminui Ratkevičiui. Suskaičiavus balsus 14 apylinkių iš 15, G. Ratkevičius gavo 62,96 proc., o S. Lengvinienė – 34,82 proc. rinkėjų balsų.

REKLAMA

Savivaldybių tarybose Laisvės partija iškovojo 13 mandatų: keturis Elektrėnuose ir devynis Vilniuje. Dar po vieną partijos narį į tarybą pateko Vilniaus ir Telšių rajonuose, kur jie dalyvavo koaliciniuose sąrašuose.

Laisvės partija savivaldos rinkimuose dalyvavo pirmą kartą: praėjusiuose rinkimuose praėjusią kadenciją Vilniui vadovauti išrinktas meras Remigijus Šimašius dalyvavo su komitetu.

Tai, jog partijai šie rinkimai buvo pirmieji, akcentavo ir A. Armonaitė, taip pat atkreipdama dėmesį, jog sostinėje Laisvės partija turės antrą pagal dydį frakciją. Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad „laisviečiai“ sąrašus turėjo 15-oje savivaldybių iš 60-ies.

„Mes neformulavome tikslų, kurių negalėjome pasiekti“, – kalbėjo partijos lyderė.

Jos teigimu, pasibaigus savivaldos rinkimams, partija jau nuo pirmadienio susitelks į darbą Seime bei Vyriausybėje ir pasiruošimą kitais metais laukiantiems nacionaliniams rinkimams.

„Yra apie ką pagalvoti Laisvės partijai, mūsų komandai, kaip toliau komunikuosime. Dirbsime, manau, kad tai yra visiškai natūralu“, – sakė politikė.

Paklausta, ar šie rezultatai gali būti signalas artėjančiuose nacionaliniuose rinkimuose, A. Armonaitė teigė, jog savivaldos rinkimai „visada yra kiek kitokie“, nes gyventojai juose negali atiduoti savo balso už partiją, jeigu ji nekelia kandidatų konkrečioje savivaldybėje.

Laisvės partijos kandidatė Elektrėnuose S. Lengvinienė pralaimėjimą buvo linkusi sieti su šios politinės jėgos dėmesiu žmogaus teisėms, kurį, pasak jos, neigiamai išnaudojo oponentai.

Pasak politikės, „žmonės vis tiktai negali susitaikyti, kad žmogaus teisės yra visiems lygios“.

A. Armonaitė pripažino, jog kampanija Elektrėnuose buvo „labai sudėtinga“, nes naudojantis socialiniais tinklais apie kandidatę, partiją bei ją pačią buvo skelbiamos netikros naujienos.

Politikės vertinimu, situacija, kai taip susiklosto rinkimai tarp dviejų liberalių partijų „nėra labai dažna“, ypač turint galvoje, jog abi partijos bendradarbiauja nacionalinėje politikoje, bet sakė nuo vertinimų susilaikysianti.

23:10 | R. Morkūnaitė-Mikulėnienė: konservatoriai tikėjosi geresnių rezultatų

Merų rinkimų antrajame ture pirmaujant trims iš dvylikos konservatorių kandidatų, partijos vicepirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė sako besitikėjusi geresnių rezultatų.

„Aišku, kad vylėmės geresnių rezultatų, tačiau žmonės dėl įvairių priežasčių rinkosi kitus kandidatus“, – BNS sekmadienį sakė politikė.

Antrajame ture pirmauja Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatai Pasvalio, Kupiškio rajonuose, Vilniuje.

„Kiekviena savivaldybė yra svarbi, bet Vilnius labiausiai džiugina“, – teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Ji pabrėžė, kad partija išvadas dėl nuviliančių antrojo turo rezultatų analizuos vėliau.

„Rinkėjų valia yra tokia, kokia yra. Jų apsisprendimas gerbtinas“, – sakė politikė.

23:05 | Anykščių meru išrinktas kelioms dienoms prieš antrą turą iš kovos pašalintas K. Tubis

Anykščių rajono meru sekmadienį išrinktas „valstiečių“ kandidatas Kęstutis Tubis – jis prieš antrąjį turą buvo kelioms dienoms pašalintas iš rinkimų kovos dėl bausmės, skirtos už prekybą poveikiu.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, per pakartotinį balsavimą K. Tubis surinko 52 proc. balsų, jo varžovas socialdemokratas Dainius Žiogelis – 46 proc. balsų.

„Ta istorija suglumino rinkėjus. (...) Tos dvi dienos agitacijos prieš mane iš VRK pusės ir devynios dienos, kada negalėjome agituoti, tai pirmiausia labiausiai džiaugiuosi rinkėjų sąmoningumu, jie prisimena, kaip dirbome užpraeitą kadenciją, kaip Anykščiai pakilo, kaip jie tvarkėsi. Juk žmonės turi atmintį“, – sekmadienio vakarą BNS sakė K. Tubis.

Socialdemokratas D. Žiogelis įsitikinęs, jog plačiai nuskambėjusi K. Tubio pašalinimo iš rinkimų ir vėliau grąžinimo į juos istorija šiam politikui padėjo laimėti kovą.

„Aišku, kad padėjo, jis gi nuskriaustas, jis kovoja su sistema, o žmonės nemėgsta sisteminių dalykų“, – BNS sakė socialdemokratas.

„Tokios nemokamos reklamos, kokią gavo, mes nė viena partija negalėjome nusipirkti“, – pridūrė jis.

K. Tubiui Anykščių rajono savivaldybės taryboje reikės suformuoti valdančiąją koaliciją, nes jo atstovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga yra iškovojusi septynias vietas iš 25. Po penkis mandatus yra gavę socialdemokratai ir konservatoriai, po keturis – liberalai ir demokratai.

K. Tubis tvirtino į koaliciją kviesiąs visas politines jėgas.

D. Žiogelis savo ruožtu sakė kol kas nematąs galimybės dirbti koalicijoje su išrinktuoju meru.

„Aš šventai esu įsitikinęs, kad nuteistas už tai, jog eidamas pareigas darė nusikaltimą, žmogus į tas pačias negali grįžti. Bet tai mano asmeninė nuomonė“, – teigė jis.

D. Žiogelis prognozavo, kad šių rinkimų rezultatai sulauks nemažai skundų. Anot jo, jau pirmadienį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) ketina nagrinėti su tuo susijusį konservatorių skundą.

„Teismui apskųstas VRK sprendimas grąžinti K. Tubį į rinkimus“, – tvirtino socialdemokratas.

„Teismų bus daugiau nei balsavimų“, – pridūrė jis.

Premjerė Ingrida Šimonytė ir kai kurie kiti politikai anksčiau yra minėję, jog geriausia būtų Anykščiuose surengti naujus tiesioginius mero rinkimus.

Buvęs ilgametis policijos pareigūnas K. Tubis Anykščių rajono mero pareigas jau yra ėjęs 2015–2019 metais. Tuomet jis rinkimuose dalyvavo su Liberalų sąjūdžiu.

Šiai metais po pirmojo merų rinkimų turo, kovo 7-ąją, VRK K. Tubį pašalino iš kovos, nes Panevėžio apygardos teismas pateikė išaiškinimą, kad dėl prekybos poveikiu nuteistam politikui skirta bausmė – atimta teisė ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje – apima ir draudimą dirbti renkamas pareigas.

Tačiau kovo 14-ąją Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas panaikino šį sprendimą, nes anot jo, Panevėžio apygardos teismo sprendime įvardytas apribojimas – teisės dirbti valstybės tarnyboje ketveriems metams atėmimas – nėra aiškus ir negali būti vienareikšmiškai suprantamas kaip apribojantis būti renkamam į mero pareigas. Be to, išaiškinti nuosprendį privalėjo ne vienas teisėjas, o teismas savo nutartimi. Todėl dar tą pačią dieną VRK jį gražino į rinkimus.

Kadangi K. Tubis į rinkimus grąžintas jau prasidėjus balsavimui iš anksto, VRK nutarė panaikinti antradienį balsavusiųjų Anykščių rajono rinkėjų balsus ir pakvietė juos atvykti balsuoti dar kartą. Šia galimybe pasinaudojo 74 anykštėnai iš 100.

Per pirmąjį rinkimų turą K. Tubis Anykščiuose surinko daugiausia – 29,39 proc. – rinkėjų balsų. Socialdemokratas D. Žiogelis buvo antras su 19,45 proc. rinkėjų palaikymu.

22:54 | Tarpiniai rezultatai: Vilniaus mero rinkimuose – apylygė kova

Suskaičiavus daugiau nei pusės rinkimų apylinkių balsus antrajame mero rinkimų ture Vilniuje, matoma apylygė abiejų kandidatų – Artūro Zuoko ir Valdo Benkunsko – kova.

VRK duomenimis, suskaičiavus balsus 99-iose iš 156 apylinkių, nežymiai pirmauja buvęs meras, „Laisvės ir teisingumo“ kandidatas A. Zuokas, turintis 49,66 proc. palaikymą. V. Benkunskas turi 48,99 proc. balsų.

Abiejų partijų atstovai štabuose Vilniuje pateikia prieštaringas žinias ir tikina gaunantys savo partiečių apylinkių rinkimų komisijose signalus, kad pirmauja būtent jų kandidatas.

„Pagal mūsų turimus duomenis, šiuo metu (Vilniuje – BNS) pirmauja Valdas Benkunskas 3 tūkst. balsų, suskaičiavus kokius 70 proc. balsų“, – žurnalistams sekmadienį sakė Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų štabo vadovas Andrius Vyšnkauskas.

„Na, mums atrodo, kad 70 proc. suskaičiavus mes laimime“, – štabe BNS teigė laikinasis „Laisvės ir teisingumo“ pirmininkas Artūras Paulauskas.

Antrasis merų rinkimų turas vyko 34-iose savivaldybėse, pirmajame ture išrinkti 26 merai.

22:40 | Išaiškėjo lyderiai Visagine, Trakų ir Šiaulių rajonų savivaldybėse 

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Trakų rajono savivaldybėje rinkimus laimėjo liberalų sąjūdžio kandidatas į merus Andrius Šatevičius. Politikas iš viso surinko 62 proc. rinkėjų balsų. 

Tuo metu Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatas į merus Jaroslav Narkevič surinko 36 proc. balsų.

Visagine meru tapo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Erlandas Galaguz, kuris surinko 52 proc. rinkėjų balsų, antroje vietoje liko partijos „Laisvė ir teisingumas“ atstovė Dalia Štraupaitė, surinkusi 46 proc. rinkėjų balsų.

Šiaulių rajone didelę balsų persvara rinkimus laimėjo valstiečių kandidatas Česlovas Greičius, kuris surinko 73 proc. rinkėjų balsų. Socialdemokratas Darius Simonavičius šiuose merų rinkimuose sulaukė 26 proc. rinkėjų balsų.

22:35 | Blinkevičiūtė pasakė, kas lėmė konservatorių pralaimėjimą rinkimuose: „Tai žmones atstumia“

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad prastus konservatorių rezultatus savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose lėmė partijos atstovų elgesys Seime ir bendraujant su visuomene.

„Man atrodo, kad akivaizdu, jog tai lėmė sprendimai, kuriuos priima valdančioji dauguma, konservatoriai, kaip pagrindinė valdančiosios daugumos sudedamoji dalis, Seime“, – specialioje laidoje „TV3 Žinios. Savivaldybių rinkimai“ tikina ji.

Anot V. Blinkevičiūtės, svarstymai, kad šių rinkimų metu nacionalinės politikos aktualijos neva neturės įtakos, nepasitvirtino.

„Matyt, kad neišeina to atskirti. Pirmame ture konservatoriai laimėjo tik du merus – Molėtuose ir Palangoje, kol kas pirmauja tik Pasvalio rajone, tiesą pasakius, matyt, jie ir patys tokių rezultatų nesitikėjo.

Tai dar kartą parodo, kad Lietuvos žmonės nepritaria tiems sprendimams, kaip jie tvarkėsi su infliacija, kylančiomis kainomis, elektros rinkos liberalizavimu, sutarčių pasirašymu. Kaip jie sprendžia kitas socialines problemas“, – pastebi politikė.

Jos vertinimu, taip pat svarbus ir požiūris į gyventojus.

„Arogancija, kaip norim, taip pavadinkim, tai žmones atstumia. Nuolatiniai atsikirtimai, jeigu nuomonė nesutampa, tai būtinai tu toks ar anoks. Lietuvos skirstymas – kad viena Lietuva yra didmiestis Vilnius, o kiti lyg ne žmonės. Negalima taip skirstyti žmonių. Taip žmonės ir įvertina tada.

Gal man nekorektiška jų vertinti konservatorių rezultatus, bet kadangi esu politikė ir paklausėte – tiesą sakant, man rodosi, kad šie rinkimai žiauriai pralaimėti konservatorių“, – komentuoja V. Blinkevičiūtė.

22:26 | Visagino rinkimuose pirmaujant E. Galaguzui, D. Štraupaitė žada rezultatus skųsti

Merų rinkimuose Visagine pirmaujant dabartiniam merui Erlandui Galaguzui, po teismų sprendimų į rinkimus grąžinta jo konkurentė Dalia Štraupaitė žada skųsti rezultatus.

Anksčiau šią savaitę iš rinkimų pašalinta ir vėl į juos grąžinta politikė sako, jog oponentas laimėjo išankstinio balsavimo balsais, todėl sieks juos anuliuoti.

„Mes dar neturime iš visų (apylinkių), bet aš laimėjau 38 balsais šiandien balsavusių, o per paštą – pralošiau“, – BNS sakė politikė.

Visagine suskaičiavus balsus 14 apylinkių iš 16 valstietis E. Galaguzas surinko 51,74 proc., o D. Štraupaitė – 46,72 procento.

D. Štraupaitės registracija kandidatuoti į meres buvo panaikinta Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) gavus patikslintą Panevėžio apygardos teismo nuosprendį. Teismas patikslino dėl piktnaudžiavimo tarnyba nuteistos „Laisvės ir teisingumo“ kandidatės nuosprendžio rezoliucinę dalį, kad ji negali būti skiriama mere. 

Tačiau pirmadienį Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė šį Panevėžio teismo sprendimą, palikdamas galioti anksčiau skirtą bausmę – draudimą dirbti tik skiriamose pareigose.

 

Dėl to VRK šiai kandidatei leido dalyvauti antrajame mero rinkimų ture.

Nors D. Štraupaitę į rinkimus spėta grąžinti dar prieš prasidedant išankstiniam balsavimui, ji teigia praradusi visą savaitę, kurią galėjo skirti agitacijai, be to, žmonės buvo suklaidinti.

„Manau, kad buvo supainioti žmonės – galvojo, kad manęs jau nėra“, – apie išankstinio balsavimo rezultatus sakė politikė.

„Bandysime anuliuoti pašto balsus“, – pridūrė ji, teigdama, kad dėl to jau tariasi su advokatu.

Pats E. Galaguzas BNS sakė neskubęsiąs skelbti pergalės rinkimuose ir teigė, jog reikia sulaukti visų apylinkių rezultatų.

Pirmajame ture prieš dvi savaites E. Galaguzas surinko 31.35 proc. balsų, o D. Štraupaitė – 23,77 procentus.

22:22 | Konservatoriai sako, kad Benkunskas pirmauja: įvardijo ir didžiausius rinkimų nusivylimus

Nors VRK duomenimis, suskaičiavus 79 iš 156 apylinkių, pirmauja Artūras Zuokas, konservatoriai tikina, kad jų stebėtojų siunčiama informacija rodo, kad rinkimuose pirmauja jų kandidatas Valdas Benkunskas.

„Vilnius yra šių rinkimų supertaurė, Vilnius mums yra be galo svarbus. Kitoje Lietuvos dalyje rezultatai nėra tokie geri, kaip tikėjomės. Analizuosime, kodėl taip yra“, – teigė konservatorių rinkimų štabo vadovas Andrius Vyšniauskas.

Nors VRK duomenimis Vilniuje pirmauja Artūras Zuokas, konservatorių žiniomis, laimi jų kandidatas V. Benkunskas.

„Pagal mūsų turimus duomenis, šiuo metu pirmauja Valdas Benkunskas. 3 tūkst. ir daugiau balsų“, – teigė A. Vyšniauskas.

Antrame savivaldos rinkimų ture pasisekė ne visoms partijoms. Jau aiškėja, kiek kuri politinė jėga gavo mero postų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga gavo 8 mero postus, socialdemokratai – 7 mero postus.

Liberalų sąjūdis – 5, politiniai komitetai – 5. Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ pelnė 4 postus, partija „Laisvė ir teisingumas“ – 2.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga gavo vieną mero postą, kaip ir konservatoriai ar save patys išsikėlę kandidatai.

„Tam, kad pasakytume, kas rinkimuose įvyko, kas buvo gerai, kas buvo blogai, tam reikia gilesnių analizių, sociologinių tyrimų. Iš tokių greitų rezultatų rinkimų naktį negalime daryti išvadų apie rezultatus, kodėl jie įvyko“, – sakė A. Vyšniauskas.

Štabo vadovo teigimu, jam gaila, kad pralaimėjo kai kurie ilgamečiai konservatorių merai – Algirdas Vrubliauskas Alytaus rajone, Edgaras Pylipaitis Šakių rajone ir Andrius Bautronis Raseinių rajone.

22:19 | Seimo narys A. Nekrošius laimėjo Raseinių rajono mero rinkimus

Seimo narys valstietis Arvydas Nekrošius sekmadienį išrinktas Raseinių rajono meru.

„Taip, jau viskas, panašu, kad laimėjau“, – sekmadienio vakarą BNS sakė politikas.

Anot parlamentaro, pergalę lėmė rinkėjų pasitikėjimas, nes daug metų būdamas Seimo nariu jis susitikinėjo su gyventojais, domėjosi jų interesais.

„Visą laiką prieš balsuodamas Seime konsultuodavausi, tardavausi, ką jie galvoja. Matyt, tai ir padėjo. Žmonės matė, kad atliepiu jų lūkestį“, – teigė A. Nekrošius.

Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, už jį balsavo apie 53 proc. rinkėjų, jo varžovas, dabartinis meras konservatorius Andrius Bautronis surinko maždaug 46 proc. balsų.

A. Nekrošius į parlamentą 2020 metais išrinktas vienmandatėje Raseinių-Kėdainių apygardoje, tai reiškia, kad čia turės vykti Seimo nario rinkimai.

Jo vadovaujami Raseinių valstiečiai naujos kadencijos taryboje turės penkias vietas iš 25.

Daugiausia mandatų – septynis – šioje taryboje yra gavę konservatoriai, šešias vietas iškovojo socialdemokratai, tris – politinis komitetas „Tau, kraštieti!“, po du – Regionų partija ir Darbo partija.

A. Nekrošius sakė dėl koalicijos sudarymo kalbėsiąs su visais išrinktais politikais.

„Esame atviri, kurie norės skaidrios ir doros savivaldos, tuos ir kviečiame“, – teigė jis.

Tarp galimų partnerių A. Nekrošius minėjo socialdemokratus, politinio komiteto atstovus.

„Pagrindiniai darbai vyks rytoj, šiandien švenčiame“, – BNS sakė Seimo narys.

22:15 | Štai kurios partijos tapo favoritėmis

Antrame savivaldos rinkimų ture pasisekė ne visoms partijoms. Jau aiškėja, kiek kuri politinė jėga gavo mero postų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga gavo 8 mero postus, socialdemokratai – 7 mero postus.

Liberalų sąjūdis – 5, politiniai komitetai – 5. Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ pelnė 4 postus, partija „Laisvė ir teisingumas“ – 2.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga gavo vieną mero postą, kaip ir konservatoriai ar save patys išsikėlę kandidatai.

22:07 | Paaiškėjo, kas tapo Kaišiadorių rajono meru

Kaišiadorių rajone pergalę išplėšė Liberalų sąjūdžio kandidatas Šarūnas Čėsną, kuris surinko 61 proc. rinkėjų balsų.

Tuo metu kitas kandidatas – TS-LKD partijos atstovas Vytenis Tomkus – gavo 37 proc. rinkėjų balsų. 

22:02 | D. Varnas laimėjo rinkimus

Ukmergės rajono savivaldybėje Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas Darius Varnas išplėšė pergalę, surinkęs 67 proc. rinkėjų balsų. 

Darbo partijos atstovas, likę antroje vietoje, Rolandas Janickas surinko 32 proc. rinkėjų balsų.

21:57 | S. Lengvinienei pripažįstant pralaimėjimą Elektrėnuose, Laisvės partija lieka be merų

Dėl mero posto Elektrėnuose besivaržiusiai Laisvės partijos kandidatei Silvai Lengvinienei pripažįstant pralaimėjimą antrajame ture, ši politinė jėga lieka nelaimėjusi nė vienų merų rinkimų.

„Šiek tiek gal procentas sumažės, bet aiškus pralaimėjimas, ryškus“, – BNS sekmadienį sakė S. Lengvinenė.

Suskaičiavus duomenis 10-yje iš 15-os Elektrėnų apylinkių, Liberalų sąjūdžio kandidatas Gediminas Ratkevičius surinko 67,56 proc. balsų, o S. Lengvinienė – 30,86 procento.

„Akivaizdu, nulėmė mūsų – nežinau, kaip sakyti – žmonių mentalitetas. Žmonės vis tiktai negali susitaikyti, kad žmogaus teisės yra visiems lygios“, – kalbėjo politikė.

Vis dėlto ji džiaugėsi pelnytomis keturiomis vietomis Elektrėnų savivaldybės taryboje ir teigė, jog Laisvės partija ruošiasi dirbti opozicijoje.

Prieš dvi savaites vykusiame pirmajame ture nelaimėjo nė vienas Laisvės partijos kandidatas į merus.

Savivaldybių tarybose Laisvės partija iškovojo 13 mandatų.

21:48 | A. Petrošius pripažįsta pralaimėjimą Klaipėdos mero rinkimuose

Konservatorius Audrius Petrošius sekmadienio vakarą pripažino pralaimėjimą Arvydui Vaitkui Klaipėdos miesto mero rinkimuose.

„Bet kokiu atveju istorinis pasirodymas“, – žurnalistams uostamiestyje sakė A. Petrošius.

„Jokio skausmo čia nėra, principas buvo parodyti, kad mes galime kovoti, kad jauni ryškūs žmonės gali rinktis ateitį ir turi pasirinkimą“, – pridūrė jis.

21:27 | Intriguojanti kova Vilniaus rajone

Vilniaus rajone vyksta intriguojanti kova. Tačiau lenkų atstovas Waldemaras Urbanas (63,25 proc.balsų) užtikrintai išsiveržė į priekį prieš socdemų atstovą Robertą Duchnevičių (36,75 proc. balsų). Kol kas suskaičiuotos 4 apylinkės iš 54.

Pirmajame rinkimų ture Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) kandidatas Waldemaras Urbanas surinko 46,63 proc. balsų, antras likęs socialdemokratas Robertas Duchnevičius surinko 24,84 proc. rinkėjų balsų.

Moteris, Vilniaus rajono „Facebook“ grupėje pasidalijusi Vytauto Kernagio daina „Kolorado vabalai“ ir paraginusi eiti balsuoti sulaukė Vilniaus rajono savivaldybės rinkimų komisijos dėmesio. Komisija nurodo, kad gavo skundą dėl tokio pasidalijimo, todėl privalo išsiųsti oficialų paklausimą. 

Moteris gavusi tokį prašymą nesuprato, ką blogo padarė kolorado vabalai, bet rinkimų komisijos atstovai nedaugžodžiavo ir dar kartą paprašė elektroninio pašto adreso tam, kad galėtų atsiųsti oficialų paklausimą. 

Kas parašė skundą – nežinia, bet kova dėl mero posto Vilniaus rajone vyksta intensyviai. Vilniaus rajono savivaldybės rinkimų komisijos atstovė portalui tv3.lt patvirtino, kad skundas dėl kolorado vabalų tikrai buvo, pasak jos, skundžiasi ir dėl kitų dalykų: dėl girtų rinkėjų, nesutarimų tarp komisijos narių ir stebėtojų. Bet šiaip situacija, pasak komisijos atstovės, gana gera.

Artūras Valinskas 2020 metų spalio 14 dieną viename savo interviu yra pasakęs, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) Valdemaras Tamoševskis yra „kolorado vabalas“ ir tokius reikia šaudyti.

Dėl šių žodžių V.Tamoševskis kreipėsi į prokuratūrą. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl tautinės nesantaikos kurstymo, tačiau vėliau prokuratūra jį nutraukė. Prokuratūros sprendimą V.Tamoševskis bandė skųsti ir aukštesniam prokurorui, ir teismams, tačiau visi jo skundai dėl ikiteisminio tyrimo nutraukimo buvo atmesti. Tada V. Tamoševskis kreipėsi į EŽTT.

21:13 | Konservatoriai ankstyvos Zuoko persvaros nedramatizuoja: galutinis rezultatas bus kitoks

Suskaičiavus 9 iš 156 apylinkių Vilniaus mieste pirmauja Artūras Zuokas. Visgi konservatoriai šių rezultatų kol kas nesureikšmina ir laukia rezultatų iš didžiųjų sostinės apylinkių.

„Pirmiausia Vilniuje atkeliauja apylinkės, kuriose stipriausia būna Lenkų rinkimų akcija. Visiškai normalu, taip dažniausiai būna, kad lenkiškai kalbantys, rusiškai kalbantys Vilniaus gyventojai balsuoja už Zuoką.

Tiesiog jie turi kažkokį ypatingą santykį. Taip ir vertiname. Nesijaudiname, reikia Vilniuje sulaukti didžiųjų apylinkių, centro, Antakalnio, visų kitų ir rezultatas bus kitoks“, – komentavo konservatorių rinkimų štabo vadovas Andrius Vyšniauskas.

21:03 | Zuokas paskelbė, ko imsis laimėjimo ir pralaimėjimo atveju

Ne pirmą kartą į Vilniaus merus tiesioginiuose rinkimuose pretenduojantis Artūras Zuokas nesiima prognozuoti rinkimų rezultatų. Jis yra patyręs politikas ir žino, kad prognozės nedėkingas dalykas – galima gerokai prisišnekėti. „Tikimės geriausio“, – atvykęs į savo partijos „Laisvė ir teisingumas“ štabą sekmadienį sakė A. Zuokas. 

Politikas į štabą atvyko nuo veido vydamas nuovargio šešėlį, bet stengėsi atrodyti linksmas. Politikas sako, kad jis ir komanda padarė viską, ką galėjo, ir neviešino tolesnių savo planų. Pavyzdžiui, paklaustas, ar turi numatęs komandą, vicemerus, A. Zuokas pastebėjo, kad tai labai priklausytų nuo koalicinių derybų, todėl apie tai kalbėti dar per anksti. „Koalicijos formatas diktuos kandidatus į vicemerų pozicijas“, – teigia politikas. 

A. Zuokas tiesioginiuose Vilniaus mero rinkimuose dalyvavo 2015 ir 2019 m., bet tuomet pralaimėjo dabartiniam merui Remigijui Šimašiui. Sostinės mero pareigas A. Zuokas ėjo 2000-2007 m. ir 2011-2015 m., kai miestų ir rajonų merai buvo renkami savivaldybių tarybose. 

Paklaustas, ką svarbiausio darys, jei laimės ir jeigu pralaimės, politikas šiek tiek suabejojo, bet pateikė du variantus. 

„Čia tokie du poliai. Jeigu laimėsiu, tai dirbsiu, iš karto ruošimės formuoti valdančiąją daugumą, komandą, tam tikrus sprendimus, kuriuos galima parengti dabar dar iki oficialios inauguracijos. Oficialiai inauguracija, kaip žinote, bus tik balandžio pradžioje. Bet norėtųsi neprarasti to laiko ir ruoštis tiems sprendimams, kurie bus reikalingi po inauguracijos. O jeigu nelaimėsiu, tai vis tiek turim didelį rinkėjų pasitikėjimą,turim tarybos narius, dirbsime taryboje ir gyvensime kaip gyvenome“, – teigė A. Zuokas. 

Pergalės atveju politikas neatmeta jokių koalicijos variantų, jo nuomone, koalicija turėtų būti plati. Rinkimų rezultatai lėmė, kad iš 51 vietos miesto taryboje konservatoriai turi net 19 vietų. „Laisvė ir teisingumas“ laimėjo 9 vietas, Laisvės partija - irgi 9, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, socialdemokratai - 4, Nacionalinis susivienijimas - 3.

Tai reiškia, kad A. Zuokui net ir pergalės mero rinkimuose atveju bus labai sunku suformuoti koaliciją. Tiesa, jis neatmeta galimybės derėtis nei su konservatoriais, nei su Laisvės partija.

A. Zuoką nudžiugino antrojo rinkimų turo aktyvumas, jo manymu, tai yra geras ženklas. Paklaustas, kaip vertina kai kurių rinkėjų nuomonę, jog nėra iš ko rinktis, A. Zuokas juokavo, kad tarp blogiausių yra geriausias, nes dar geresni dažniausiai rinkimuose nedalyvauja. 

20:51 | Suskaičiavus balsus vienoje apylinkėje, į priekį išsiveržė A. Zuokas

Suskaičiavus rinkėjų balsus iš pirmosios apylinkės, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, merų rinkimuose Vilniaus mieste į priekį išsiveržė Artūras Zuokas.

Politikas iš viso surinko 65 proc. balsų, tuo metu TS-LKD partijos kandidatas Valdas Benkunskas – 34 proc.

Primename, kad tai rezultatai iš pirmosios apylinkės, rinkėjų balsai vis dar skaičiuojami.

20:47 | Policija per rinkimus gavo 40 pranešimų apie galimus pažeidimus

Sekmadienį, vykstant pakartotiniams merų rinkimams, Lietuvos policija gavo 40 pranešimų apie galimus pažeidimus, naujų ikiteisminių tyrimų pareigūnai nepradėjo.

„Iki 19 valandos buvo gauta 40 pranešimų, pradėti du aplinkybių patikslinimai medžiagose, ikiteisminių tyrimų nepradėta“, – BNS sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Pareigūnai pradėjo septynias administracines teisenas dėl rinkėjų elgesio – nustatyti keturi neblaivūs balsuoti atvykę asmenys, dar trys rinkėjai triukšmavo bei keikėsi.

Labiausiai buvo apgirtęs rinkėjas Vilniaus rajone, jam buvo nustatytas 3,5 promilės neblaivumas. 

Tuo metu Zarasų rajone į rinkimų apylinkę balsuoti atvyko trys neblaivūs asmenys – jiems atitinkamai buvo nustatytas 0,6, 0,4 ir 2,7 promilės girtumas. Jiems gresia atsakomybė už pasirodymą viešoje vietoje esant neblaiviems.

Alytaus apskrities policija gavo pranešimus, kad trys asmenys vartojo necenzūrinius žodžius ir triukšmavo.

Nevyriausybinė organizacija „Baltosios pirštinės“ praneša, kad rinkimų dieną jos stebėtojai fiksavo daugiau nei 100 pažeidimų rinkimų apylinkėse.

Organizacija taip pat sulaukė maždaug 70 pranešimų iš pilietiškų gyventojų apie galimus rinkimų pažeidimus.

„Du pranešimai apie galimą rinkėjų papirkimą buvo perduoti policijai“ ,– teigiama pranešime.

„Baltosios pirštinės“, kartu su „Debunk.org“, taip pat Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateikė skundą dėl nustatyto atvejo, kai tam tikrų kandidatų „Facebook“ skelbiamo turinio matomumas galimai buvo dirbtinai padidintas.

Iki 19 valandos nepriklausomi rinkimų stebėtojai aplankė per 250 apylinkių 21 savivaldybėje, kur vyksta antrasis rinkimų turas.

„Visos rinkimų dienos metu fiksuotos tos pačios tendencijos, kaip ir pirmajame rinkimų ture ir ankstesniuose rinkimuose: komisijos netinkamai plombavo balsadėžes, nenaudojo duomenų apsaugai užtikrinti būtinų juodų antdėklų rinkėjų sąrašams uždengti, nepagrįstai leido rinkėjams į balsavimo kabinas eiti ne po vieną. 13-oje apylinkių, kur lankėsi „Baltųjų pirštinių“ stebėtojai, rinkimų komisijos į pastabas neatsižvelgė. Dėl kai kurių iš šių apylinkių komisijų darbo svarstoma kreiptis apygardų rinkimų komisijas ir VRK“, – rašoma „Baltųjų pirštinių“ pranešime.

Organizacijos atstovai daugiausia pažeidimų fiksuota Trakų rajone (85 proc. nuo visų organizacijos deleguotų stebėtojų aplankytų apylinkių), Vilniaus mieste (beveik 73 proc.), Ukmergės rajone (daugiau nei 66 proc.) ir Šilutės rajone (56 proc.). Vidutiniškai pažeidimai fiksuojami beveik kas antroje apylinkėje.

Gyventojai daugiausia skundėsi dėl politinės reklamos, „tylos laikotarpiu“ vykdomos agitacijos ir neužtikrinamos teisės balsuoti.

„Šie rinkimai išsiskiria gyventojų pranešimų apie rinkimų komisijų daromas klaidas gausa – per visą rinkimų laikotarpį gauta beveik 120 pranešimų dėl komisijų darbo, o tai sudaro maždaug ketvirtadalį visų nuo vasario gautų pranešimų“, – sako „Baltosios pirštinės“.

Iš viso nuo kovo pradžios policija gavo daugiau nei kelis šimtus įvairių pranešimų apie galimus pažeidimus per rinkimus.

Šiuo metu pareigūnai atlieka dešimt ikiteisminių tyrimų dėl galimo trukdymo pasinaudoti rinkimų teise, keliems asmenims pareikšti įtarimai.

Tyrimus atlieka Alytaus, Marijampolės, Utenos, Švenčionių, Klaipėdos, Telšių pareigūnai. Kai kuriose apskrityse atliekama po kelis ikiteisminius tyrimus dėl galimų rinkimų pažeidimų.

Už trukdymą pasinaudoti rinkimų teise numatoma bausmė – viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Pakartotiniuose rinkimuose renkant merus antrajame ture 34-iose savivaldybėse balsavo beveik 46 proc. rinkėjų, rodo VRK duomenys.

Merų rinkimai vyko daugiau kaip pusėje – 34 iš 60 – savivaldybių. 

Balsavimas rinkimų apylinkėse baigėsi 20 valandą. 

20:35 | Skelbiami pirmieji rinkimų rezultatai

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pateikia pirmuosius merų rinkimų rezultatus:

1. Alytaus rajonas, Rasa VITKAUSKIENĖ (66%), Algirdas VRUBLIAUSKAS (32%).

2. Anykščių rajono, Dainius ŽIOGELIS (55%) Kęstutis TUBIS (42%).

3. Biržų rajono, Kęstutis KNIZIKEVIČIUS (61%), Kęstutis ISAKAS (38%)LSDP PKSAV

4. Elektrėnų, Gediminas RATKEVIČIUS (64%), Silva LENGVINIENĖ (30%).

5. Ignalinos rajono, Justas RASIKAS (53%), Laimutis RAGAIŠIS (47%).

6. Jurbarko rajono, Skirmantas MOCKEVIČIUS (57%), Daivaras RYBAKOVAS (42%).

7. Kaišiadorių rajono, Šarūnas ČĖSNA (67%), Vytenis TOMKUS (31%).

8. Kalvarijos, Nerijus ŠIDLAUSKAS (70%), Karolis BABECKAS (29%).

9. Kelmės rajono, Ildefonsas PETKEVIČIUS (76%), Stasys JOKUBAUSKAS (22%).

10. Kėdainių rajono, Viktoras FIODOROVAS (49%), Valentinas TAMULIS (49%).

11. Klaipėdos rajono, Bronius MARKAUSKAS (82%), Justas RUŠKYS (18%).

12. Kupiškio rajono, Vidmantas PALIULIS (52%), Dainius BARDAUSKAS (47%).

13. Lazdijų rajono, Ausma MIŠKINIENĖ (58%), Artūras MARGELIS (42%).

14. Mažeikių rajono, Rūta MATULAITIENĖ (57%), Linas MEMYS (42%).

15. Pagėgių, Vaidas BENDARAVIČIUS (53%), Kęstas KOMSKIS (47%).

16. Panevėžio rajono, Antanas POCIUS (54%), Edmundas TOLIUŠIS (44%).

17. Pasvalio rajono, Gintautas GEGUŽINSKAS (51%), Neringa TRINSKIENĖ (48%)

18. Radviliškio rajono, Kazimieras RAČKAUSKIS (60%), Jolanta MARGAITIENĖ (39%).

19. Raseinių rajono, Arvydas NEKROŠIUS (54%), Andrius BAUTRONIS (46%).

20. Skuodo rajono, Stasys GUTAUTAS (74%), Audronė PITRĖNIENĖ (25%).

21. Šakių rajono, Raimondas JANUŠEVIČIUS (59%), Edgaras PILYPAITIS (40%).

22. Šiaulių rajono, Česlovas GREIČIUS (75%), Darius SIMONAVIČIUS (24%).

23. Šilalės rajono, Jonas GUDAUSKAS (50%), Tadas BARTKUS (47%).

24. Šilutės rajono, Vytautas LAURINAITIS (69%), Žygimantas KURLIANSKAS (29%).

25. Telšių rajono, Tomas KATKUS (51%), Algirdas BACEVIČIUS (48%).

26. Trakų rajono, Andrius ŠATEVIČIUS (73%), Jaroslav NARKEVIČ (26%).

27. Ukmergės rajono, Darius VARNAS (72%), Rolandas JANICKAS (27%).

28. Utenos rajono, Marijus KAUKĖNAS (58%), Vitalijus ŠERŠNIOVAS (40%).

29. Varėnos rajono, Algis KAŠĖTA (52%), Povilas SAULEVIČIUS (47%).

30. Zarasų rajono, Nikolajus GUSEVAS (52%), Nijolė GUOBIENĖ (47%).

20:10 | Pakartotiniuose merų rinkimuose balsavo beveik 46 proc. rinkėjų

Pakartotiniuose rinkimuose renkant merus antrajame ture 34-iose savivaldybėse balsavo beveik 46 proc. rinkėjų, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.

Sekmadienį iki apylinkių uždarymo 20 val. savo valią pareiškė 35,77 proc. rinkėjų, dar 10,05 proc. rinkėjų balsavo iš anksto, tad bendras aktyvumas siekia 45,82 procento.

Merų rinkimų antrasis turas vyko Klaipėdos ir Vilniaus miestuose, Alytaus, Anykščių, Biržų, Ignalinos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kelmės, Kėdainių, Klaipėdos, Kupiškio, Lazdijų, Mažeikių, Panevėžio, Pasvalio, Radviliškio, Raseinių, Skuodo, Šakių, Šiaulių, Šilalės, Šilutės, Telšių, Trakų, Ukmergės, Utenos, Varėnos, Vilniaus, Zarasų rajonuose, taip pat Elektrėnuose, Kalvarijoje, Pagėgiuose ir Visagine.

Pirmajame ture kovo 5 dieną buvo išrinkti 26 merai, o rinkėjų aktyvumas buvo didžiausias per pastaruosius dvidešimt metų – 48,93 procento.

Pakartotinis balsavimas vyko savivaldybėse, kur merai nebuvo išrinkti pirmajame ture. Tam reikėjo surinkti per 50 proc. rinkimuose dalyvavusių gyventojų balsų.

Antrajame ture rungėsi du daugiausiai balsų per pirmąjį turą surinkę kandidatai.

Ankstesniuose savivaldos rinkimuose 2019 metais rinkėjų aktyvumas pirmajame ture buvo 47,9 proc., o antrajame – 41,28 procento.

Merai antrajame ture 2019-ųjų kovą buvo renkami 41-oje savivaldybėje. 

20:00 | Merų rinkimai baigėsi

Lietuvoje 20 val. balsavimas merų rinkimuose baigės, skaičiuojami balsai.

Merų rinkimų antrajame ture iki 19 val. balsavo 44,46 proc. rinkėjų, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.

Rinkimų dieną sekmadienį prie balsadėžių atėjo 34,41 proc. rinkėjų. Dar 10,05 proc. jų balsavo iš anksto.

Per pirmą turą tuo pačiu metu buvo balsavę 38,29 proc. rinkėjų, dar 9,41 proc. valią pareiškė iš anksto.

Prieš ketverius metus, kai pakartotiniuose rinkimuose rinktas 41 meras, iki 19 val. balsuoti buvo atvykę 33,68 proc. rinkėjų, dar 6,31 proc. tuomet balsavo iš anksto. 

Sekmadienį aktyviausiai balsuoja Pagėgių savivaldybės gyventojai, rinkimų dieną čia iki 19 val. valią pareiškė 45,76 proc. jų, Alytaus rajone – 44,40 procento, Vilniaus rajone – 42,14 proc. rinkėjų.

Pasyviausi iki šiol buvo Kelmės rajono (20,68 proc.), taip pat Panevėžio ir Šiaulių rajono rinkėjai, kur balsuoti atitinkamai atvyko 21,02 proc. ir 21,19 proc. rinkėjų. Mažiau nei 30 proc. rinkėjų sekmadienį kol kas balsavo ir Klaipėdos, Mažeikių, Jurbarko, Pasvalio rajonuose.

19:40 | „Laisvė ir teisingumas“ piktinasi VRK sprendimu neįleisti dalies rinkimų stebėtojų 

„Laisvės ir teisingumo“ partija piktinasi Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimu neįleisti dalies rinkimų stebėtojų į apylinkes sekmadienį vykstant pakartotiniam balsavimui dėl merų.

Pasak išplatinto pranešimo, iš viso VRK rinkimų dieną sekmadienį panaikino galimybę dirbti 26-iems partijos deleguotiems stebėtojams, kuriems pažymėjimai prieš tai buvo išduoti.

„Jau prasidėjus rinkimams, 11 val. dienos VRK pareiškė, kad dėl nesuderinamų pareigų jie neturi teisės būti stebėtojais“, – teigiama pranešime.

Partija pranešė, kad dėl šio žingsnio kreipėsi pagalbos į rinkimus stebinčią organizaciją „Baltosios pirštinės”.

VRK informavo, kad stebėtojų statusas minėtiems partijos atstovams panaikinti paaiškėjus, jog jie yra buvę kandidatai pirmajame rinkimų ture.

„Rinkimų kodekse nurodyta, kad kandidatai rinkimų stebėtojais būti negali, nepriklausomai nuo to, kuriame rinkimų ture jie pageidauja stebėti rinkimus. Jūsų minimi kandidatai buvo pateikę prašymus savivaldybės rinkimų komisijai ir ši buvo išdavusi jiems stebėtojų pažymėjimus, tačiau Vyriausioji rinkimų komisija, patikrinusi asmenų duomenis ir identifikavusi juos kaip šių rinkimų kandidatus, jų kaip stebėtojų statusą nedelsiant panaikino“, – BNS teigė VRK atstovė spaudai Indrė Ramanavičienė. 

Policija Iki 17 valandos visoje Lietuvoje gavo 34 pranešimus apie galimus pažeidimus per rinkimus, pradėtų ikiteisminių tyrimų nebuvo.

Merų rinkimai vyksta daugiau kaip pusėje – 34 iš 60 – savivaldybių. 

Balsavimas rinkimų apylinkėse baigsis 20 valandą. 

Merai renkami Klaipėdos ir Vilniaus miestuose, Alytaus, Anykščių, Biržų, Ignalinos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kelmės, Kėdainių, Klaipėdos, Kupiškio, Lazdijų, Mažeikių, Panevėžio, Pasvalio, Radviliškio, Raseinių, Skuodo, Šakių, Šiaulių, Šilalės, Šilutės, Telšių, Trakų, Ukmergės, Utenos, Varėnos, Vilniaus, Zarasų rajonuose, taip pat Elektrėnuose, Kalvarijoje, Pagėgiuose ir Visagine.

Pakartotinis balsavimas vyksta savivaldybėse, kur merai nebuvo išrinkti pirmajame ture. Tam reikėjo surinkti per 50 proc. rinkimuose dalyvavusių gyventojų balsų.

Antrajame ture rungiasi du daugiausiai balsų per pirmąjį turą surinkę kandidatai.

19:26 I „Baltosios pirštinės“ rinkimų dieną fiksavo daugiau nei 100 pažeidimų

Per rinkimų dieną „Baltųjų pirštinių“ stebėtojai fiksavo daugiau nei 100 pažeidimų rinkimų apylinkėse, rašoma pranešime spaudai. Organizacija taip pat sulaukė maždaug 70 pranešimų iš pilietiškų gyventojų apie galimus rinkimų pažeidimus.

Du pranešimai apie galimą rinkėjų papirkimą buvo perduoti policijai. „Baltosios pirštinės“, kartu su „Debunk.org“, taip pat Vyriausiajai rinkimų komisijai pateikė skundą dėl nustatyto atvejo, kai tam tikrų kandidatų „Facebook“ skelbiamo turinio matomumas galimai buvo dirbtinai padidintas.

Iki 19 valandos nepriklausomi rinkimų stebėtojai aplankė per 250 apylinkių 21 savivaldybėje, kur vyksta antrasis rinkimų turas. Visos rinkimų dienos metu fiksuotos tos pačios tendencijos, kaip ir pirmajame rinkimų ture ir ankstesniuose rinkimuose: komisijos netinkamai plombavo balsadėžes, nenaudojo duomenų apsaugai užtikrinti būtinų juodų antdėklų rinkėjų sąrašams uždengti, nepagrįstai leido rinkėjams į balsavimo kabinas eiti ne po vieną. 13-oje apylinkių, kur lankėsi „Baltųjų pirštinių“ stebėtojai, rinkimų komisijos į pastabas neatsižvelgė. Dėl kai kurių iš šių apylinkių komisijų darbo svarstoma kreiptis apygardų rinkimų komisijas ir VRK.

Žvelgiant į rinkimų statistiką ir lyginant ją su kiekvienoje savivaldybėje aplankytų apylinkių skaičiumi, daugiausia pažeidimų fiksuota Trakų rajone (85 proc. nuo visų organizacijos deleguotų stebėtojų aplankytų apylinkių), Vilniaus mieste (beveik 73 proc.), Ukmergės rajone (daugiau nei 66 proc.) ir Šilutės rajone (56 proc.). Vidutiniškai pažeidimai fiksuojami beveik kas antroje apylinkėje.

19:05 I Balsavo virš 44 proc. rinkėjų

Šiandien iki 19 val balsavo 34,4 proc., rinkėjų,  iki rinkimų dienos balsavo 10,05 proc. bendras aktyvumas kiek daugiau nei 44 proc.

19:00 I Policija pradėjo septynias administracines bylas dėl neblaivių ir triukšmavusių rinkėjų

Sekmadienį, vykstant pakartotiniams merų rinkimams, Lietuvos policija pradėjo septynias administracines teisenas dėl rinkėjų elgesio – nustatyti keturi neblaivūs balsuoti atvykę asmenys, dar trys rinkėjai triukšmavo bei keikėsi.

Labiausiai buvo apgirtęs rinkėjas Vilniaus rajone.

„Surašytas protokolas, nustatytas 3,5 promilės neblaivumas“, – BNS informavo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Tuo metu Zarasų rajone į rinkimų apylinkę balsuoti atvyko trys neblaivūs asmenys – jiems atitinkamai buvo nustatytas 0,6, 0,4 ir 2,7 promilės girtumas. Jiems gresia atsakomybė už pasirodymą viešoje vietoje esant neblaiviems.

Alytaus apskrities policija gavo pranešimus, kad trys asmenys vartojo necenzūrinius žodžius ir triukšmavo.

Pagal vieną pranešimą, Alytaus rajone, Miroslavo kaime, rinkimų stebėtoja 11.30 val. pasiskundė pareigūnams, kad nepažįstamas vyras keikiasi necenzūriniais žodžiais ir grasina.

Šiems pažeidėjams gresia atsakomybė už nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą.

Iki 17 valandos policija visoje Lietuvoje gavo 34 pranešimus apie galimus pažeidimus per rinkimus, pradėtų ikiteisminių tyrimų nebuvo, dėl dviejų pranešimų iš Vilniaus apskrities pradėti aplinkybių patikslinimai.

Iš viso nuo kovo pradžios policija gavo per 200 įvairių pranešimų apie galimus pažeidimus per rinkimus.

Šiuo metu pareigūnai atlieka dešimt ikiteisminių tyrimų dėl galimo trukdymo pasinaudoti rinkimų teise, keliems asmenims pareikšti įtarimai.

Tyrimus atlieka Alytaus, Marijampolės, Utenos, Švenčionių, Klaipėdos, Telšių pareigūnai. Kai kuriose apskrityse atliekama po kelis ikiteisminius tyrimus dėl galimų rinkimų pažeidimų.

Už trukdymą pasinaudoti rinkimų teise numatoma bausmė – viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Pakartotiniuose merų rinkimuose iki 18 val. balsavo 42,30 proc. rinkėjų, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.

18:00 I Šiandien iki 18 val balsavo daugiau nei 42 proc. rinkėjų

Šiandien iki 18 val balsavo 32,25% proc., rinkėjų,  iki rinkimų dienos balsavo 10,05 proc. bendras aktyvumas kiek daugiau nei 42 proc.

18:00 I Policija gavo 34 pranešimus apie galimus rinkimų pažeidimus

Sekmadienį, vykstant pakartotiniams merų rinkimams, Lietuvos policija gavo 34 pranešimus apie galimus pažeidimus, naujų ikiteisminių tyrimų pareigūnai nepradėjo.

„Iki 17 valandos buvo gauti 34 pranešimai, pradėtų ikiteisminių tyrimų nebuvo, pradėti. Dėl dviejų pranešimų iš Vilniaus apskrities pradėti aplinkybių patikslinimai“, – BNS sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Jo teigimu, daugiausia pranešimų apie galimus pažeidimus – du trečdaliai – gauta iš Vilniaus ir Alytaus apskričių. 

R. Matonio teigimu, pradėta viena administracinė teisena dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo – Alytaus rajone, Miroslavo kaime, rinkimų stebėtoja 11.30 val. pasiskundė pareigūnams, kad nepažįstamas vyras keikiasi necenzūriniais žodžiais ir grasina.

Iš viso nuo kovo pradžios policija gavo per 200 įvairių pranešimų apie galimus pažeidimus per rinkimus.

Šiuo metu pareigūnai atlieka dešimt ikiteisminių tyrimų dėl galimo trukdymo pasinaudoti rinkimų teise, keliems asmenims pareikšti įtarimai.

Tyrimus atlieka Alytaus, Marijampolės, Utenos, Švenčionių, Klaipėdos, Telšių pareigūnai. Kai kuriose apskrityse atliekama po kelis ikiteisminius tyrimus dėl galimų rinkimų pažeidimų.

Už trukdymą pasinaudoti rinkimų teise numatoma bausmė – viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Pakartotiniuose merų rinkimuose iki 17 val. balsavo 39,98 proc. rinkėjų, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.

Iki 17 valandos rinkimų dieną sekmadienį prie balsadėžių atėjo 29,93 proc. rinkėjų. Dar 10,05 proc. jų balsavo iš anksto.

Merų rinkimai vyksta daugiau kaip pusėje – 34 iš 60 – savivaldybių. 

Balsavimas rinkimų apylinkėse baigsis 20 valandą. 

17:00 I Šiandien iki 17 val balsavo beveik 40 proc. rinkėjų

Šiandien iki 17 val balsavo 29,93 proc., iki rinkimų dienos balsavo 10,05 proc. bendras aktyvumas beveik 40 proc. Aktyviausiai balsuota Pagėgiuose, Alytaus rajone, Vilniaus rajone, Visagino rajone ir Anykščių rajone. Pasyviau balsuoja Panevežio, Kelmės, Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose.

16:20 I Gautas skundas dėl dainos

Moteris, Vilniaus rajono „Facebook“ grupėje pasidalijusi Vytauto Kernagio daina „Kolorado vabalai“ ir paraginusi eiti balsuoti sulaukė Vilniaus rajono savivaldybės rinkimų komisijos dėmesio. Komisija nurodo, kad gavo skundą dėl tokio pasidalijimo, todėl privalo išsiųsti oficialų paklausimą. 

Moteris gavusi tokį prašymą nesuprato, ką blogo padarė kolorado vabalai, bet rinkimų komisijos atstovai nedaugžodžiavo ir dar kartą paprašė elektroninio pašto adreso tam, kad galėtų atsiųsti oficialų paklausimą. 

Kas parašė skundą – nežinia, bet kova dėl mero posto Vilniaus rajone vyksta intensyviai. Vilniaus rajono savivaldybės rinkimų komisijos atstovė portalui tv3.lt patvirtino, kad skundas dėl kolorado vabalų tikrai buvo, pasak jos, skundžiasi ir dėl kitų dalykų: dėl girtų rinkėjų, nesutarimų tarp komisijos narių ir stebėtojų. Bet šiaip situacija, pasak komisijos atstovės, gana gera.

15:20 I „Baltosios pirštinės“: daugiausia pažeidimų fiksuojama Vilniuje ir Trakų rajone

Iki 15 valandos „Baltųjų pirštinių“ stebėtojai jau aplankė beveik 150 apylinkių daugiau nei pusėje savivaldybių, kur vyksta antrasis rinkimų turas. Taip pat gauta daugiau nei 40 pranešimų iš gyventojų apie galimus rinkimų pažeidimus.

„Baltosioms pirštinėms“ metus didelius pajėgumus rinkimų skaidrumui Vilniaus rajone užtikrinti, kol kas čia fiksuojamų pažeidimų dalis nuo aplankytų apylinkių yra viena mažiausių – neatitikimų randama kas penktoje apylinkėje. Lyginant su aplankytų apylinkių skaičiumi, daugiausia pažeidimų fiksuojama Trakų rajone (beveik visose apylinkėse), Vilniaus mieste (pažeidimai fiksuoti maždaug 70 proc. apylinkių, kuriose lankėsi stebėtojai), Biržų ir Mažeikių rajonuose (po maždaug 67 proc. aplankytų apylinkių).

Nepriklausomi rinkimų stebėtojai atkreipia dėmesį, kad kai kurių apylinkių komisijos pro pirštus žiūri į Rinkimų organizatoriaus knygoje ir kituose dokumentuose apibrėžtus reikalavimus, su kuriais komisijos privalo būti susipažinusios: šiandien jau užfiksuoti 25 neteisingo balsadėžių plombavimo atvejai, 19 atvejų, kai komisijos neužtikrino duomenų saugumo, nes nenaudojo tam išduotų juodų antdėklų rinkėjų sąrašams uždengti, taip pat kiti pavieniai pažeidimai. Daugeliu atvejų apylinkių komisijos geranoriškai atsižvelgia į stebėtojų pastabas, tačiau pasitaiko atvejų, kai į pagrįstą reikalavimą ištaisyti daromas klaidas neatsižvelgiama.

Apie komisijų daromas rinkimų vykdymo klaidas praneša ir pilietiški gyventojai. Šiuo metu gyventojų pranešimų apie komisijų narių darbą yra maždaug tiek pat, kiek ir pranešimų apie politinę reklamą agitacijos draudimo laikotarpiu. Tai ne tik patvirtina stebėtojų pastebėtus pažeidimus, bet ir išryškina įdomią tendenciją – dalies apylinkių komisijos tinkamu rinkimų vykdymu rūpinasi mažiau nei patys rinkėjai.

15:15 I  Bendras aktyvumas virš 34 proc.

Šiandien iki 15 val balsavo 24,15 proc., iki rinkimų dienos balsavo 10,05 proc. bendras aktyvumas virš 34 proc. Aktyviausiai balsuota Pagėgiuose, Alytaus rajone, Vilniaus rajone, Visagino rajone ir Anykščių rajone. Pasyviau balsuoja Panevežio, Kelmės, Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose. 

VRK yra gavę 21, policija – 51 iš viso, iš jų 30 gavo šiandien, pradėti trys ikiteisminiai tyrimai. Tiesa, vėliau policijos atstovai pataisė, kad šie ikiteisminiai tyrimai pradėti ne šiandien. Jie jau vyksta nuo kovo 6 dienos, tai yra –pirmojo rinkimų turo.

14:15 I Balsavo virš 30 proc. rinkėjų

Per pakartotinį balsavimą merų rinkimuose valią jau pareiškė virš 30 proc. rinkėjų, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys (VRK).

Iki 14 valandos rinkimų dieną sekmadienį prie balsadėžių atėjo 21, 54proc. rinkėjų. Dar 10,05 proc. jų balsavo iš anksto.

13:00 I Policija gavo per 20 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus

Sekmadienį, vykstant pakartotiniams merų rinkimams, Lietuvos policija gavo per 20 pranešimų apie galimus pažeidimus, naujų ikiteisminių tyrimų pareigūnai nepradėjo.

„Daugiausia pranešimų iš Vilniaus ir Alytaus apskričių, daugiau ikiteisminių tyrimų nėra pradėta“, – BNS sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

„Mažiau pranešimų, palyginti su pirmu turu, bet mažiau ir apylinkių. Yra keletas pranešimų apie balsuoti atvežtus asmenis, policija šią informaciją tikrina“, – kalbėjo jis.

Jo teigimu, pranešimai apie esą atvežtus balsuoti asmenis gauti iš Vilniaus ir Alytaus apskričių.

Pasak jo, pradėta viena administracinė teisena dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo – Alytaus rajone, Miroslavo kaime, rinkimų stebėtoja 11.30 val. pasiskundė pareigūnams, kad nepažįstamas vyras keikiasi necenzūriniais žodžiais ir grasina.

Iki prasidedant antrajam rinkimų turui buvo gauta 51, o iš viso, nuo kovo pradžios – per 200 įvairių pranešimų apie galimus pažeidimus per rinkimus.

Šiuo metu pareigūnai atlieka dešimt ikiteisminių tyrimų dėl gali trukdymo  pasinaudoti rinkimų teise, keliems asmenims pareikšti įtarimai.

Tyrimus atlieka Alytaus, Marijampolės, Utenos, Švenčionių, Klaipėdos, Telšių pareigūnai. Kai kuriose apskrityse atliekama po kelis ikiteisminius tyrimus dėl galimų rinkimų pažeidimų.

Už trukdymą pasinaudoti rinkimų teise numatoma bausmė – viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Pakartotiniuose merų rinkimuose iki vidurdienio balsavo 23,93 proc. rinkėjų, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.

Iki 13 valandos rinkimų dieną sekmadienį prie balsadėžių atėjo 17,99 proc. rinkėjų. Dar 10,05 proc. jų balsavo iš anksto.

Merų rinkimai vyksta daugiau kaip pusėje – 34 iš 60 – savivaldybių. 

Balsavimas rinkimų apylinkėse baigsis 20 valandą. Pakartotinis balsavimas vyksta savivaldybėse, kur merai nebuvo išrinkti pirmajame ture. Tam reikėjo surinkti per 50 proc. rinkimuose dalyvavusių gyventojų balsų.

Antrajame ture rungiasi du daugiausiai balsų per pirmąjį turą surinkę kandidatai.

13:00 I Petrošius: neatmetame galimybės antrajame ture pritraukti kairiųjų balsų

Konservatorių kandidatas į Klaipėdos miesto merus Audrius Petrošius sako, kad antrajame ture už jį balsuoti gali ne tik dešinieji, bet ir priešingos krypties politinių jėgų rėmėjai.

Kandidato teigimu, sekmadienį už jį gali balsuoti ir tie, kurie pirmajame ture savo balsus atidavė „valstiečių“ deleguotai Ligitai Girskienei ar partijai „Laisvė ir teisingumas“ atstovaujančiam Remigijui Žemaitaičiui.

„Be jokios abejonės, L. Girskienės ir R. Žemaitaičio rinkėjai lygiai taip pat gali atiduoti balsą už mane šį vakarą, bet tikrai, žinoma, pirmiausia tikimės dešiniųjų balsų, bent jau didžiosios dalies. Neatmetame galimybės pritraukti ir kairiųjų balsų, ką indikuoja ir patys rinkėjai – tikrai tenka bendrauti su žmonėmis ir tie patys žmonės, kurie balsavo už R. Žemaitaitį, tikrai noriai renkasi antruoju pasirinkimu mane“, – žurnalistams sakė sekmadienį uostamiesčio Muzikos centro apylinkėje balsavęs A. Petrošius.

„Dėl to bus tik dar įdomiau laukti šio vakaro rezultatų“, – pridūrė jis.  

Pirmajame Klaipėdos mero rinkimų ture A. Petrošius surinko 20,43 proc. balsų ir tik nežymiai aplenkė šių rinkimų staigmena tapusį R. Žemaitaitį, šis sulaukė 20,02 proc. rinkėjų palaikymo. L. Girskienė su 10,93 proc. balsų liko ketvirta.

13:00 I Vaitkus tikisi daugumos Klaipėdos taryboje

Klaipėdos miesto mero posto antrajame ture siekiantis komiteto „Ištikimi Klaipėdai“ lyderis, buvęs Klaipėdos uosto vadovas Arvydas Vaitkus tikisi, kad jo vadovaujamai politinei jėgai uostamiestyje pavyks sudaryti daugumą.

„Man gyvenime sekėsi ateiti visada į labai sudėtingus ūkius, teko ten tvarkytis. Tai manęs negąsdina jokie sunkumai, vis dėlto galvoju, kad turėsime daugumą“, – sekmadienį po balsavimo antrajame merų rinkimų ture sakė politikas.

Kovo 5-ąją už A. Vaitkaus vadovaujamą komitetą balsavo beveik 20 proc. rinkėjų, ši politinė jėga uostamiesčio taryboje iškovojo daugiausia mandatų – aštuonis.

Po septynis mandatus gavo pagrindiniai varžovai – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai bei partija „Laisvė ir teisingumas“.

Su konservatorių kandidatu Audriumi Petrošiumi A. Vaitkus varžosi antrajame merų rinkimų ture.

„Jei žmonės patikės ir miesto vairą, bus nesudėtinga spręsti (klausimus – BNS). Jei atsitiktų atvirkščiai, aš tikrai manyčiau, kad įstatymo raidė merui suteikė tai, ką kalbėjau prieš ketverius metus, – visas galias tiesiogiai valdyti administraciją, ir tai yra pats didžiausia turtas ir galimybė bet kuriam ūkį suprantančiam žmogui“, – teigė kandidatas į merus, paklaustas, kaip vertina naujus merų įgaliojimus.

A. Vaitkus sekmadienį džiaugėsi, kad rinkimų maratonas pagaliau baigtas.

12:25 I Iki vidurdienio pakartotiniuose merų rinkimuose balsavo beveik 24 proc. rinkėjų

Iki 12 valandos rinkimų dieną sekmadienį prie balsadėžių atėjo 13,88 proc. rinkėjų. Dar 10,05 proc. jų balsavo iš anksto.

Per pirmą turą tuo pačiu metu buvo balsavę 14,97 proc. rinkėjų, dar 9,41 proc. valią pareiškė iš anksto.

Prieš ketverius metus, kai pakartotiniuose rinkimuose rinktas 41 meras, iki vidurdienio balsuoti buvo atvykę 13,98 proc. rinkėjų.

Sekmadienį aktyviausiai balsuoja Pagėgių savivaldybės gyventojai, čia iki 12 val. valią pareiškė 22,18 proc. jų, Alytaus rajone – 20,35 procento. Pasyviausi Klaipėdos rajono rinkėjai, čia balsuoti atvyko 9,39  proc. rinkėjų. Neskaičiuojant balsų iš anksto, dešimtadalis rinkėjų dar nebalsavo Kelmės, Panevėžio, Šiaulių rajonuose.

12:00 I Iki 11 val. iš viso balsavo 19,45 proc. rinkėjų

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, antrajame merų rinkimų ture iki 11 val. iš viso balsavo 19,45 proc. rinkėjų. Sekmadienį iki 11 val. savo valią rinkimuose išreiškė 9,4 proc. rinkėjų. 

11:25 I Gausios „Baltųjų pirštinių“ stebėtojų pajėgos pradėjo darbą: daugiausia dėmesio Vilniaus regionui

Prasidėjus rinkimų dienai visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“ aktyviai stebi balsavimą ir rinkimų komisijų darbą. Visoje Lietuvoje rinkimus stebi daugiau nei 300 stebėtojų ir beveik 20 mobiliųjų ekipažų, važiuojančių per didžiausią pažeidimų riziką keliančias apylinkes. Daugiausia stebėtojų dirba Vilniaus mieste, Vilniaus rajone, Trakų ir Alytaus rajono savivaldybėse.

Rinkimų stebėtojai nuolat informuoja „Baltųjų pirštinių“ koordinatorius apie apylinkėse fiksuotus pažeidimus ir rinkimų komisijų darbo klaidas. Kaip ir pirmajame rinkimų ture, daugiausia pranešimų sulaukiama apie netinkamai plombuotas balsadėžes, balsavimo slaptumo neužtikrinimą, kai komisijos nepagrįstai leidžia į balsavimo kabinas leidžia eiti keliems rinkėjams vienu metu, taip pat neužtikrinamą rinkėjų asmens duomenų apsaugą.

Per pirmąsias balsavimo valandas organizacija taip pat sulaukė maždaug 10 piliečių pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus. Didžiąją jų dalį, kaip ir anksčiau, sudaro pranešimai apie politinę reklamą: agitavimą socialiniuose tinkluose, iki „tylos laikotarpio“ nenukabintus plakatus ir neišlaikomus atstumus iki rinkimų apylinkių. Nuo vasario pradžios pilietiški gyventojai „Baltosioms pirštinėms“ atsiuntė daugiau nei 350 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus. Juos įvertinus organizacijos teisininkų komandai, maždaug kas 5 pranešimas yra perduotas Vyriausiajai rinkimų komisijai arba policijai.

„Baltųjų pirštinių“ atstovai ragina žmones rinkimuose dalyvauti atsakingai: einant balsuoti su savimi turėti asmens dokumentą, o apie pastebėtus galimus pažeidimus pranešti „Baltosioms pirštinėms“ www.baltosiospirstines.lt/pranesti, tiesiogiai Vyriausiajai rinkimų komisijai arba policijai.

10:50 I Per pakartotinį balsavimą merų rinkimuose valią pareiškė per 15 proc. rinkėjų

Per pakartotinį balsavimą merų rinkimuose valią jau pareiškė 15,18 proc. rinkėjų, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys (VRK).

Iki 10 valandos rinkimų dieną sekmadienį prie balsadėžių atėjo 5,13 proc. rinkėjų. Dar 10,05 proc. jų balsavo iš anksto.

Merų rinkimai vyksta daugiau kaip pusėje – 34 iš 60 – savivaldybių. 

Sekmadienį aktyviausiai balsuoja Pagėgių savivaldybės gyventojai, čia iki 10 val. valią pareiškė 8,83 proc. jų, Alytaus rajone – 8,24 proc., Anykščių rajono – 7,03 procento. Pasyviausiai Klaipėdos rajono rinkėjai, čia balsuoti atėjo 2,97 proc. rinkėjų.

Prieš dvi savaites, per pirmąjį merų rinkimą turą, kai balsuota visose savivaldybėse, rinkėjų aktyvumas iki 10 val. siekė 5,01 procento. Tuomet dar 9,41 proc. buvo balsavę iš anksto.

Balsavimas rinkimų apylinkėse baigsis 20 valandą. 

Pakartotinis balsavimas vyksta savivaldybėse, kur merai nebuvo išrinkti pirmajame ture. Per pirmąjį turą merai išrinkti 26-iose savivaldybėse. Tam reikėjo surinkti per 50 proc. rinkimuose dalyvavusių gyventojų balsų.

Antrajame ture rungiasi du daugiausiai balsų per pirmąjį turą surinkę kandidatai.

09:50 I 34-iose šalies savivaldybėse sekmadienį vyksta merų rinkimų antrasis turas

Balsavimas rinkimų apylinkėse prasidėjo 7 ir baigsis 20 valandą vakaro. 

Merai renkami Klaipėdos ir Vilniaus miestuose, Alytaus, Anykščių, Biržų, Ignalinos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kelmės, Kėdainių, Klaipėdos, Kupiškio, Lazdijų, Mažeikių, Panevėžio, Pasvalio, Radviliškio, Raseinių, Skuodo, Šakių, Šiaulių, Šilalės, Šilutės, Telšių, Trakų, Ukmergės, Utenos, Varėnos, Vilniaus, Zarasų rajonuose, taip pat Elektrėnuose, Kalvarijoje, Pagėgiuose ir Visagine.

Į Vilniaus centre įsikūrusią Vytenio rinkimų apylinkę per pirmą balsavimo valandą balsuoti atvyko 14 žmonių.

„Prieš darbą žmonės atėjo, nes savaitgalį dirba“, – BNS teigė vietinės rinkimų komisijos pirmininkė Julija Čėglytė.

„Pirmas šįkart atėjo apie 7 val. Per valandą –14, bet tikimės didesnio aktyvumo, negu per pirmą turą, nes išankstiniuose balsavimuose balsavo daugiau. Pas mus apylinkėje namuose vėl balsavo apie 40“, – pridūrė ji.  

Naujamiesčio gyventoja Aldona, šalia rinkimų apylinkės vedžiojusi šuniuką, teigė eisianti balsuoti, bet popiet.

„Atvyks dukra, papietausime ir abi eisime balsuoti“, – sakė moteris, pridūrusi, jog jau yra apsisprendusi.

Tuo tarpu irgi su šuniuku vaikščiojęs 26 metų Rokas teigė antrame ture nebalsuosiantis: „To, už kurį balsavau nėra, todėl nebalsuosiu. Nepažįstu nė vieno, nežinau, ko tikėtis“.

„Viltis – durnių motina“

Iš didžiųjų Lietuvos miestų rinkimai sekmadienį vyksta ir Klaipėdoje. Kituose didmiesčiuose merai buvo išrinkti per pirmąjį turą.

Klaipėdos Gimnazijos apylinkėje balsavusi 68 metų Danutė sakė, kad atėjo aiškiai apsisprendusi.

„Aš jau buvau apsisprendusi, man nei pirmame ture, nei dabar nebuvo jokių sunkumų“, – BNS sakė ji.

Medicinos srityje dirbanti klaipėdietė tikisi, kad jos pasirinkimas padės išspręsti klausimus dėl dviejų XIX amžiaus pastatų miesto centre – išsaugoti kultūros vertybe laikomą buvusio Klaipėdos centrinio pašto pastatą, o meninkams – įsikurti buvusiame kalėjimo pastate, kuriame anksčiau taip pat veikė Klaipėdos policija. 

„Daug jie kalba, o kaip bus – pažiūrėsime iš tikrųjų“, – sakė moteris.

Medicinos darbuotojas Tomas teigė, jog rinkimuose apsispręsti sunku, nes politikai taip ir nepadaro to, ko jam norisi. 

„Be abejo, tikiuosi, kad kuris nors iš dabartinių kandidatų padarys. Viltis – durnių motina“, – BNS sakė 53 metų vyras.

Per pirmąjį turą merai buvo išrinkti 26-iose savivaldybėse. Tam reikėjo surinkti per 50 proc. rinkimuose dalyvavusių gyventojų balsų.

Antrajame ture rungiasi du daugiausiai balsų per pirmąjį turą surinkę kandidatai.

Per pirmąjį savivaldos rinkimų turą kovo 5 dieną taip pat visose 60-yje šalies savivaldybių buvo išrinktos tarybos. Rinkėjų aktyvumas savivaldos rinkimų pirmajame ture buvo didžiausias per pastaruosius dvidešimt metų – 48,93 procento.

Per tris išankstinio balsavimo dienas savo valią merų rinkimų antrajame ture pareiškė kiek daugiau nei 83 tūkst. arba 6,25 proc. rinkėjų, rodo penktadienį paskelbti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.

Aktyviausi išliko Lazdijų ir Ignalinos rajonų rinkėjai: čia balsavo atitinkamai 13,59 proc. ir 13,56 proc. rinkėjų. Mažiausias aktyvumas buvo Panevėžio ir Šiaulių rajonuose – atitinkamai 2,09 proc. ir 2,1 procento.

Šiemet antrojo turo balsavimas vyksta 34 savivaldybėse, prieš ketverius metus to prireikė 41 savivaldybėje. Tuomet po trijų išankstinio balsavimo dienų rinkėjų aktyvumas siekė 5,1 procento.

Balsavimas iš anksto tiesiogiai renkant merus antrajame ture prasidėjo antradienį ir baigėsi ketvirtadienį. Pagrindinė rinkimų diena yra sekmadienis.

Dalyvauti balsavime gali tik rinkėjai, gyvenamąją vietą deklaravę savivaldybėse, kuriose vyksta antrasis turas, tačiau iš anksto pareikšti valią buvo galima balsuojant visose savivaldybėse įrengtose balsavimo vietose.

Kovo 19-ąją, sekmadienį, rinkėjai savo pilietinę valią pareikšti kviečiami į savivaldybės rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 ir baigs 20 valandą vakaro.

 

"Alytaus rajone, Miroslavo kaime, rinkimų stebėtoja 11.30 val. pasiskundė pareigūnams, kad nepažįstamas vyras keikiasi necenzūriniais žodžiais ir grasina." ...... kaimiečiai neatpažino Šurajavo
slava pedopartijai !
Vyti velniop konservatorius.Šitokios nepagarbos žmogui dar nebuvo ,viskas sugriauta,lietuviui neliko vietos savo šalyje,.Ir vis dar kažką kaltina ,:) svolačiai ir tiek .Kito žodžio neradau,jeigu kažkoks myžnius gali prasibrauti į seimą ir tyčiotis,o šimonytė puola sveikintis vis ne į glėbį .Seimas pavirto į padangų duobę ,pasamdo šliundrą iš gatvės,kad pasiityčiotų:)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų