Patvirtinti koronaviruso atvejai Santaros klinikų Infekcinių ligų centre
Kovo 14 d. Santaros klinikų Infekcinių ligų centre gydomi du pacientai, kuriems patvirtintas koronavirusas COVID-19.
2020 m. kovo 14 dieną pacientui, esančiam Santaros klinikų Infekciniame ligų centre, patvirtintas susirgimas koronavirusine infekcija.
Vidutinio amžiaus vyras, kovo 1 dieną grįžęs iš Italijos, penktą dieną pasijuto blogai, sukarščiavo, skundėsi raumenų skausmais, perštinčia gerkle, kosuliu, vėliau būklei negerėjant 13 dieną kreipėsi į Santaros klinikų Infekcinių ligų centrą, kur šiandien gautas laboratorijos patvirtinimas, kad vyriškis užsikrėtęs koronavirusu COVID-19. Šiuo metu paciento savijauta gera, jis nebekarščiuoja.
Kovo 13 dieną 12 valandą, gautas teigiamas atsakymas jaunai pacientei, kovo 9 dieną atvykusiai iš Ispanijos ir kitą dieną pajutusiai ligos simptomus.
12 dienos naktį ji kreipėsi į Santaros klinikų Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubios pagalbos skyrių.Šiuo metu pacientės būklė nesunki, ji yra izoliuota ir stebima Santaros klinikų Infekcinių ligų centre.
Primenama, kad dėl koronaviruso veikia karštoji linija 1808. Paskambinę į koronaviruso karštąją liniją, gyventojai konsultuojami pagal specialų sudarytą, struktūrizuotą, skaitmeninį algoritmą, pritaikytą priimti ir apdoroti iškvietimus, nustatyti reikiamą pagalbos lygį ir rekomendacijas. Linijos specialistai patars saviizoliacijos, Covid-19 prevencijos ir kitais klausimais.
Esant poreikiui skambinantysis bus sujungiamas su GMP dispečerine.
Naujienų portalo tv3.lt skaitytoja pasidalino įspūdžiais, ką jai teko patirti, kai atvyko aplankyti artimo žmogaus.
Pateikiame neredaguotus žmogaus įspūdžius:
„Dėl koronaviruso ligoninės tikrai imasi neregėtų priemonių. Atleiskite, nenoriu atskleisti per daug duomenų apie sergantįjį, todėl viską rašysiu labai abstrakčiai. Atvykus į skubiosios pagalbos skyrių naktį visi žmonės buvo įleisti – ne vienas, ne du, o visi trys ar keturi su ligoniu atvykusieji.
Tačiau atvažiavus į tą patį skubiosios pagalbos skyrių ankstų ketvirtadienio rytą prie durų visus pasitiko apsaugos darbuotojas ir kai kurių žmonių nebeįleido. Man pasisekė – aš pakliuvau, manęs jis net nieko nepaklausė. Tačiau mano giminaičiui teko išgirsti apsaugos darbuotojo griežtą „ne“ – jis atvyko vos keliomis akimirkomis vėliau nei aš, tačiau jam teliko tik pabučiuoti duris.
Tad apie ligonio būklę jį galime informuoti tik telefonu. Vėliau mano sergantis artimasis buvo perkeltas į palatą, tačiau jį aplankyti galėjo tik vienas žmogus. Vienas. Ir tam, kad jis galėtų tą padaryti, jis turėjo gauti specialų leidimą iš skyriaus vedėjo. Jis galios tik parą – tad kitą dieną reikės vėl prašyti naujo leidimo.
Man neliko nieko kito kaip tik išeiti, nes savo artimojo aplankyti negaliu, o sėdėti koridoriuje nemačiau prasmės. Tad išėjau... Bet jau eidama iš ligoninės prie įėjimo aš pamačiau netikėtą vaizdelį – prie durų stovėjo apsauginis, o šalia jo buvo nusidriekusi didžiulė eilė. Toje didžiulėje eilėje stovėjo žmonės su specialiais leidimais ir visais įmanomais būdais stengėsi greičiau pakliūti į ligoninę lankyti savo artimųjų.
Žmonės net rėkė vienas per kitą, kad tik apsauginis atkreiptų į juos dėmesį, tad vaizdelis tikrai priminė bado žaidynes. Natūralu, kad dėl koronaviruso grėsmės reikia imtis tokių priemonių ir saugoti tiek savo, tiek gydytojų, tiek pacientų sveikatą. Neteisiu medikų, o šiuo laišku tik noriu įspėti visus žmonės, kad atvykę į ligoninę jie gali būti neįleisti, jei neturės to auksinio, specialaus leidimo“, – portalui rašė skaitytoja.