• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas antradienį žengė dar vieną žingsnį, kad šalyje dalis darbuotojų privalėtų skiepytis nuo COVID-19. Jei Seimas galutinai pritars, nuo vasario 14 d. nepasiskiepiję darbuotojai turėtų dirbti nuotoliu arba būti perkelti į kitas pareigas, o nesant tokios galimybės – nušalinti be atlyginimo.

Seimas antradienį žengė dar vieną žingsnį, kad šalyje dalis darbuotojų privalėtų skiepytis nuo COVID-19. Jei Seimas galutinai pritars, nuo vasario 14 d. nepasiskiepiję darbuotojai turėtų dirbti nuotoliu arba būti perkelti į kitas pareigas, o nesant tokios galimybės – nušalinti be atlyginimo.

REKLAMA

Antradienį Seimas svarstė Sveikatos apsaugos ministerijos parengtas Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisas. Jomis norima įtvirtinti, kad Lietuvoje galiojant ekstremaliajai situacijai arba karantinui sveikatos apsaugos ir socialinių paslaugų sektoriaus darbuotojai privalėtų būti pasiskiepiję nuo COVID-19.

66 Seimo nariai balsavo už,  46 – prieš, 14 susilaikė. Tam, kad įstatymo pataisoms būtų pritarta, Seimas balsuos dar kartą. Kitas balsavimas numatomas ketvirtadienį.

REKLAMA
REKLAMA

„Gėdinga diena“

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė Asta Kubilienė piktinosi Vyriausybės siūlymu įteisinti privalomus skiepus daliai darbuotojų.

REKLAMA

„Šiandien yra gėdinga diena. Seimas svarsto projektą, ar panaudoti prievartą ir priverstinai skiepyti kai kurių profesijų žmones. <...> Tikrai suprantu, kad yra žmonių, kurie dėl nepagrįstų baimių atsisako skiepytis, nors skiepas jiems yra reikalingas. Tačiau net ir šituo atveju šitas kelias yra netinkamas ir nepateisinamas“, – tvirtino A. Kubilienė.

Jai antrino ir darbietis Mindaugas Puidokas, tikinantis, kad tokiomis įstatymo pataisomis būtų įteisintas Konstitucijos pažeidimas. Be to, anot M. Puidoko, dalis kitų Europos šalių imasi švelnesnių omikron atmainos valdymo priemonių.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų Konstitucija aiškiai sako, kad asmens neliečiamumo teisė negali būti apribota net įvedus karo ar nepaprastąją padėtį, o ką jau kalbėti apie ekstremaliąją situaciją ar karantiną. Tokie Vyriausybės sprendimai prieštarauja medicininei logikai“, – pridūrė M. Puidokas.

Tuo metu konservatorius Mindaugas Lingė akcentavo, kad būtent medikai ir socialiniai darbuotojai patiria didžiausią riziką savo darbe.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikriausiai niekas nepaneigs, kad tinkama vakcinacija mažina riziką tiek užsikrėsti, tiek užkrėsti, tiek sunkiai sirgti. Taip pat, kaip niekas negali paneigti, kad tiek medikai, tiek socialiniai darbuotojai dirba ir kontaktuoja su džiausią riziką patiriančiomis grupėmis“, – sakė M. Lingė.

Negalės dirbti

Kaip anksčiau yra sakęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, išskirtos tos sritys, kurių darbuotojams labai sunku darbo metu išvengti kontakto su kitais žmonėmis, kyla didelė rizika užsikrėsti COVID-19. A. Dulkys mano, kad pataisoms įsigaliojus vasario 14 dieną, darbuotojai turės užtektinai laiko pasiskiepyti.

REKLAMA

Skiepai būtų privalomi žmonėms, kurie verčiasi:

  • asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla:
    • asmens sveikatos priežiūros įstaigų veikla;
    • valymo, maisto tiekimo ar kitos paslaugos, teikiamos asmens sveikatos priežiūros įstaigose;
    • praktinis (klinikinis) mokymas, atliekamas asmens sveikatos priežiūros įstaigose;
  • socialinės paslaugos ir veikla:
    • socialinių paslaugų įstaigose, socialinių paslaugų gavėjo namuose ir kitose viešosiose erdvėse teikiamos socialinės paslaugos;
    • valymo, maisto tiekimo ir kitos paslaugos, teikiamos socialinių paslaugų įstaigose.

Skiepai nebus privalomi tuomet, kai darbuotojai jų negalės atlikti dėl medicininių kontraindikacijų ar tuomet, kai darbuotojai yra persirgę COVID-19.

REKLAMA

Įstatymo pataisomis numatoma, kad nepasiskiepiję darbuotojai negalės dirbti kontaktiniu būdu. Jei leidžia darbo pobūdis, jiems turės būti skiriamas nuotolinis darbas, jei ne – darbuotojas turės būti perkeliamas į kitą darbą toje pačioje darbovietėje, jei jį galima atlikti nepasiskiepijus. Kitu atveju darbuotojas bus nušalinamas nuo darbo be darbo užmokesčio, kol pasiskiepys ir įgaus imunitetą.

Praėjus 3 mėnesiams nuo nušalinimo pradžios darbdavys turės teisę nutraukti darbo sutartį be įspėjimo ir nemokėdamas išeitinės išmokos.

Siūloma, kad įstatymas įsigaliotų 2022 m. vasario 14 d.  

O blet ir dar mes givenam laisvoje susikroje lietuvoje cia vadinama laisve kurva simonka genocidas gitleris ir simonka vienam suole sedejo kai mokesi reikia kaip kazahstane buvo sukiltu visa lietuva isvartytu visa seima aukstin kojom pora desimt zutu seimunu o tada butu tvarka reikia lietuvoje putino su tankais o tada tvarka butu
Kai skiepai patampa prievole, o medicina lieka kažkur šone ir niekas nebeklauso logiškų, mokslų paremtų argumentų (kad ir: omicron atmaina, o skiepas pirminiam virusui, kad yra vaistai ir t.t. ir t.t.). Kai Dulkys su Šimonyte it pamišėliai kalba apie vakcinas. Peršasi tik viena išvada – tai yra eksperimentas ir ši injekcija yra ne nuo pandemijos, o tik prisidengus pandemija suleidžiamas preparatas žmogui, kurio tikslas arba nužudyti arba tam tikros technologijos, kurių dėka žmogus bus kontroliuojamas.
Šitas seimas tiesiog prašosi, reikalauja būti paleistas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų