• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė trečiadienio posėdyje ketina pritarti pasiūlymui, kuriuo daliai darbuotojų būtų privalomi skiepai nuo COVID-19. Taip pat numatoma, kad privalomai dėl COVID-19 turintys testuotis darbuotojai to nebegalės daryti valstybės lėšomis.

Vyriausybė trečiadienio posėdyje ketina pritarti pasiūlymui, kuriuo daliai darbuotojų būtų privalomi skiepai nuo COVID-19. Taip pat numatoma, kad privalomai dėl COVID-19 turintys testuotis darbuotojai to nebegalės daryti valstybės lėšomis.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerijos parengtame projekte numatoma, kad karantino arba ekstremaliosios situacijos metu skiepytis būtų privaloma darbuotojams tų profesijų, kurios bus įtrauktos į Vyriausybės sudarytą sąrašą.

Skiepytis nebus privaloma, kai darbuotojai negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų; kai darbuotojai yra persirgę užkrečiamąja liga; kai neužtikrintas vakcinų prieinamumas, kurio kriterijus nustatys Vyriausybė.

Nepasiskiepiję darbuotojai, kuriems tai bus privalu, negalės dirbti kontaktiniu būdu. Jei tai leidžia darbo pobūdis, jie bus perkeliami dirbti nuotoliniu būdu, kiti atveju – toje pačioje darbovietėje bus perkeliami į kitą darbo vietą.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu nė vienos iš tokių galimybių nėra, [darbuotojas] nušalinamas nuo darbo, nemokant darbo užmokesčio, iki tos dienos, kol po pasiskiepijimo praeis Vyriausybės sprendime nustatytas laikotarpis, po kurio asmuo laikomas įgijusiu imunitetą nuo užkrečiamosios ligos, bet ne ilgiau kaip iki Vyriausybės paskelbtos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos ir (ar) karantino visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje pabaigos“, – rašoma SAM dokumente.

REKLAMA

Taip pat ketinama nustatyti, kad šiuo metu privalomai testuotis dėl COVID-19 turintys darbuotojai tai turės daryti nebe valstybės, o savo lėšomis.

Periodinis testavimas dėl COVID-19 ligos privalomas atstovams, kurie verčiasi: 

  • asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla;
  • socialinės paslaugos ir veikla;
  • švietimo paslaugos ir veikla;
  • laisvalaikio ir (ar) pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo veikla (renginių organizavimas ir lankytojų aptarnavimas);
  • vaistinių darbuotojų veikla;
  • krovinių tarptautinio vežimo veikla;
  • viešojo transporto ir keleivių vežimo veikla;
  • viešojo administravimo subjektų veikla;
  • profesinė karo tarnyba;
  • veikla, susijusi su masinio užsieniečių antplūdžio, dėl kurio paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, valdymu (tiesioginis kontaktas su užsieniečiais);
  • gamybos įmonių darbuotojų veikla.

Numatomos dvi išimtys, kai sveikatos patikrinimai ir toliau bus finansuojami valstybės: kai neužtikrintas vakcinų prieinamumas; kai darbuotojas negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų.

Siūloma, kad įstatymas įsigaliotų 2021 m. lapkričio 1 d. – iki to laiko darbuotojai, kurie privalės skiepytis, turės pakankamai laiko pasiskiepyti bent viena vakcinos doze ir įgyti imunitetą nuo COVID-19.

Svarstys preparatų, kurių saugumo ir veiksmingumo tyrimai, numatyti iki 2023-2024 m. (oficiali informacija Europos vaistų agentūroje), privalomuma. Ar jie suvokia, jog tai buvo uždrausta po Niurnbergo proceso? Ar supranta, jog preparatai, kurių saugumo ir veiksmingumo dar tiriamas niekam negali būti privalomi? Tai uždrausta tiek pagal LR, tiek pagal tarptautinius teisės aktus.
Nu viskas perzenge visas ribas! Mitingo jau neuzteks. Bus blogiau. Daug blogiau!
Kaip testuotis už savo pinigus? Juk skiepytis neprivaloma? Jeigu žmogus daug metų dirbantis,moka mokesčius,neša įmonei pelną,tai kur logika ? Ar neprasilenkia su istatymais?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų