• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau trečiadienį privačios sveikatos priežiūros įstaigos savo pacientams suleis pirmąsias vakcinos nuo koronaviruso dozes. Tiesa, už vakcinas kol kas pacientai nemokės, taip turėtų būti tiesiog paspartinamas vakcinacijos procesas Vilniuje, tačiau jau kalbama ir apie datą, kada vakciną gauti galėtume už pinigus. Spėjama, kad vakcina, perkant ją privačiai, turėtų kainuoti gerokai daugiau nei valstybės parūpinta.

Jau trečiadienį privačios sveikatos priežiūros įstaigos savo pacientams suleis pirmąsias vakcinos nuo koronaviruso dozes. Tiesa, už vakcinas kol kas pacientai nemokės, taip turėtų būti tiesiog paspartinamas vakcinacijos procesas Vilniuje, tačiau jau kalbama ir apie datą, kada vakciną gauti galėtume už pinigus. Spėjama, kad vakcina, perkant ją privačiai, turėtų kainuoti gerokai daugiau nei valstybės parūpinta.

REKLAMA

Šią savaitę dalis privačių sveikatos priežiūros įstaigų pradės nuo Covid-19 skiepyti savo pacientus. Tai nėra komercinis vakcinavimas už pinigus, privačios sveikatos priežiūros įstaigos padės Vilniaus savivaldybei padidinti vakcinavimo apimtis.

Pirmieji skiepai – jau trečiadienį

Kaip tv3.lt informuoja Lietuvos privačių sveikatos priežiūros įstaigų asociacijos (LPSPĮA) prezidentas Laimutis Paškevičius, nuo šios savaitės pagal susitarimą su Vilniaus miesto savivaldybe, jos teritorijoje privačiose sveikatos priežiūros įstaigose bus skiepijami vyresnio nei 80 m. amžiaus senjorai. Čia bus vakcinuojami tik tie asmenys, kurie šiose įstaigose yra prisiregistravę.

REKLAMA
REKLAMA

L. Paškevičius skuba įspėti, kad už skiepus senjorams mokėti nereikės, privačios klinikos vakcinavimą pradeda kaip valstybės vakcinacijos plano dalis.

REKLAMA

Vakcinaciją privačiose sveikatos priežiūros įstaigose planuojama pradėti nuo trečiadienio pietų, šiuo metu yra derinami organizaciniai darbai, rengiami pacientų sąrašai. Vakcinacija „InMedica“ klinikoje vyks A. Vivulskio g. 7, buvusiame „Snoro“ banko pastate. Planuojama, kad iš viso turėtų būti paskiepyta apie 1000 žmonių.

„Pirmame etape jie jau rytoj–poryt gauna apie 1000 dozių. Gaus apie 500 „Pfizer“ šalčio vakcinos dozių ir taip pat gaus 50 „AstraZeneca“ flakonų po 10 vnt., tai yra apie 500 dozių“, – komentuoja L. Paškevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Kol kas privačios įstaigos savo pacientus skiepys tik Vilniuje, kitos savivaldybės į LPSPĮA nesikreipė. L. Paškevičius spėja, kad taip yra dėl to, kad Vilniuje gyvena labai daug žmonių, todėl privačių įstaigų pagalbos kol kas prireikė tik čia.

Įspėja pacientus nesuklysti

Pagrindine šio proceso koordinuojančia ir organizuojančia įstaiga Vilniuje yra paskirta „InMedica“. Šioje įstaigoje, L. Paškevičiaus teigimu, yra prisiregistravę daugiausiai pacientų. Įstaiga gaus vakcinas iš ekstremaliųjų situacijų valdymo centro ir paskirstys dozes kitoms privačioms įstaigoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didesnės klinikos savo pacientus vakcinuos pačios, o mažesnių įstaigų pacientai bus nukreipti į didesnes. Pakuotėse yra kelios vakcinos dozės, todėl tos įstaigos, kuriose yra nedaug skiepo laukiančių senjorų, juos vakcinuotis nukreips į didesnes.

L. Paškevičius įspėja pacientus, sulaukusius kvietimo skiepytis, nesuklysti. Jei įstaiga, kurioje esate prisiregistravę, paskambins jums dėl skiepo, įdėmiai įsiklausykite, kur turite nuvykti skiepytis.

REKLAMA

„Tos įstaigos, kurios deleguos savo prisirašiusius pacientus į InMedica klinikas, kitaip sakant, tuos, kurie turės pasiskiepyti InMedica klinikoje Vivulskio g. 7, iš pradžių gaus telefoninį skambutį iš savo klinikų ir jiems bus paaiškinta, kada ir kur reikėtų kreiptis.

Tada, kai priartės vakcinavimo diena ir laikas, gaus skambutį arba SMS žinutes arba ir skambutį, ir SMS žinutes iš InMedica klinikos, kur bus aiškiai pasakyta, kokiu laiku ir kur reikia atvykti. Svarbu atkreipti dėmesį, kad žmonės automatiškai besielgdami nenueitų į savo klinikas, o nueitų tuo adresu, kuriuo yra kviečiami“, – sako LPSPĮA prezidentas.

REKLAMA

Vakcinacijai bus sudarytas griežtas grafikas, todėl žmonės yra kviečiami atvykti keliomis minutėmis anksčiau, kad procedūros tvarkaraštis nebūtų sutrikdytas.

Įstaigos pasiruošusios skiepyti ir už pinigus

Į gyventojų vakcinavimo nuo Covid-19 procesą įsitraukus ir privačioms sveikatos priežiūros įstaigoms, aišku, kad jos yra pajėgios skiepyti dalį gyventojų. Dar anksčiau tv3.lt privačių sveikatos priežiūros įstaigų atstovai pasakojo sulaukiantys daug už pinigus paskiepyti prašančių pacientų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Panašių prašymų sulaukiama ir dabar, tačiau kol kas skiepijimo procesas yra centralizuotas ir rinkoje vakcinų dar nėra. Nors privačioms sveikatos priežiūros įstaigoms teikti vakcinavimo nuo Covid-19 paslaugą bus galima, kai kurioms įstaigoms kilo nemažai klausimų.

„Europos Komisijoje buvo priimtas sprendimas, remiantis jų pačių sutartais kriterijais, kad svarbiausia yra, jog visiems pacientams visoje Europoje, iš esmės, jau kalbame apie visą pasaulį, turi būti užtikrinta nemokama vakcinacija. Realiai tokio komercinio kelio nebuvo numatyta. Jis nebuvo uždraustas, bet tarpvalstybiniuose sutarimuose jis nebuvo niekur paminėtas“, – pasakoja L. Paškevičius.

REKLAMA

Tada gyventojai, priklausantys jaunesnėms amžiaus grupėms ir įmonės, kurioms darbuotojų atkritimas yra itin jautrus, ėmė teirautis, ar privačios sveikatos priežiūros įstaigos negalėtų vakcinos atsivežti pačios ir skiepyti žmones už pinigus.

Privačios klinikos kreipėsi į vakcinos platintojus ir gamintojus, tačiau „Kol kas labai konkrečių atsakymų negauna. Visur vis tiek yra valstybės užsakymo prioritetas. Kol paklausa yra didesnė už pasiūlą, matyt, komercinio kelio labai greitai nebus.

REKLAMA

Tačiau atsiranda vis daugiau pretendenčių vakcinų, kurios Europos vaistų agentūros jau gali būti artimiausio mėnesio laikotarpyje aprobuotos. Iš esmės, jeigu atsiras daugiau pasiūlos, gali būti, kad tada atsiras ir galimybė daugiau vakcinų realizuoti ir bus didesnis jų sandėlis, galės įsigyti ir vežėjai atvežti į Lietuvą. O tada tiek privačiose, tiek viešose įstaigose bus galima taip pat vakcinuotis.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kainos dar nežino

Paklaustas, kiek pasiskiepyti nuo Covid-19 galėtų kainuoti privačiai, L. Paškevičius sako, kad kol kas apie kainas irgi kalbėti per anksti. Tačiau kai galimybė skiepytis privačiai atsiras, privačioms klinikoms įsigyti vakcinų kainuos ženkliai daugiau nei valstybei.

„Jeigu valstybės užsako dešimtis milijonų arba šimtus milijonų dozių iš gamintojų vakcinos, aišku, kaina gali būti dešimtimis mažesnė negu kokiu vienu keliu atsiveža viena ar kita įstaiga. Dabar kol kas kalbėti yra per anksti.

REKLAMA

Mes kreipėmės į Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) ir Vyriausybę, ar iš esmės toks kelias būtų priimtinas. Mes pagrindėm, kad tai yra visiškai pridėtinė vertė viešajam interesui dėl to, kad kuo daugiau žmonių bus paskiepyti, nesvarbu, valstybės, ar pačių žmonių lėšomis, tuo greičiau bus likviduota pandemija“, – sako L. Paškevičius.

LPSPĮA sako, kad SAM asociaciją patikino, jog jokių kliūčių komercinei vakcinacijai ateityje neturėtų kilti.

Pirmadienio duomenimis, Lietuvoje iš viso paskiepyta jau 121 150 asmenų, tai sudaro 4,33 proc. šalies gyventojų.

Vyresnius nei 80 m. amžiaus gyventojus Vilniuje planuojama skiepyti vasario–gegužės mėnesiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų