A. Armonaitė savo svarstymus socialiniame tinkle „Facebook“ publikavo pirmadienį vakare. Politikė atskleidė, kad susitikę koalicijos taryboje prieš dvi savaites, be kitų dalykų, kalbėjosi apie 2024 metų biudžetą ir Civilinės sąjungos įstatymo projektą.
„Koalicijos lyderiai sutarė, kad per savaitę dar kartą pasikalbės su savo frakcijų nariais dėl palaikymo projektui, jį maksimaliai sutelks. Susitikome šiandien po dviejų savaičių. Mums buvo pateikti skaičiai. Turiu pasakyti, tai, ką matome“, - rašė A. Armonaitė.
Anot jos, be 10 Laisvės partijos balsų, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų gretose civilinę sąjungą galėtų paremti 34-35 Seimo nariai, o iš Liberalų sąjūdžio – 9 parlamentarai.
„Net ir su iki šiol buvusia dalies opozicijos narių parama tai yra nepakankamas palaikymas įstatymo priėmimui – 66-67 balsai“, – sako A. Armonaitė.
Politikė užsiminė, kad vilties, jog pavyks situaciją pakreipti tinkama linkme suteikė konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio žodžiai, jog Tėvynės sąjunga surenka beveik 40 balsų. Tai būtų tikrai daugiau nei 34-35 balsai.
G. Landsbergis spalio 18-ąją pasakė taip: „Man yra apmaudu, kad Tėvynės sąjunga, kuri neturi savo programoje šitų nuostatų, surenka beveik 40 balsų, gal netgi truputėlį daugiau, tuo tarpu partijos, kurios turi tai savo programoje, labai lengvai gali pasakyti „mums neišeina balsuoti“. Šiuo atveju konservatorių lyderis labiau norėjo įkąsti socialdemokratams, bet užsiminė apie tokį savo partijos balsų skaičių, kuris būtų leidęs priimti Civilinės sąjungos įstatymo projektą.
„Norėdami nesugriauti to darbo, kuris jau padarytas - juk likęs tik vienas balsavimas ir balsų trūksta vos kelių (balsų), taip pat atsižvelgdami į žmogaus teisių ekspertų poziciją, matydami akivaizdžią nepakankamą politinę valią priimti progresyvius vakarietiškus sprendimus žmogaus teisių srityje, į priėmimo stadiją civilinės sąjungos projekto nenešame ir į Seimo darbotvarkę netraukiame“, – teigia A. Armonaitė.
„Taip pat vertiname, kad koalicijos sutartyje esantis punktas „5.2. Šalys sutaria, kad bus dedamos visų koalicijos partnerių pastangos tam, kad šie klausimai per racionaliai būtiną jų svarstymams laiką būtų priimti ir įgyvendinti” lieka neįgyvendintas koalicijos sutarties įsipareigojimas. Taigi atitinkamai vertiname ir tai, kad Laisvės partija taip pat gali atsitraukti nuo tam tikrų savo duotų įsipareigojimų“, – nurodo politikė.
Tačiau kartu ji pažadėjo, kad projektas į darbotvarkę grįš, kai tik bus pamatyta reali galimybė, kad teisės aktas gali būti priimtas.