• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimui ketinant apsisręsti dėl Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (LGGRTC) reformos, ketvirtadienį prie parlamento susirinko mažiausiai keturios dešimtys pokyčiams nepritariančių gyventojų.

Seimui ketinant apsisręsti dėl Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (LGGRTC) reformos, ketvirtadienį prie parlamento susirinko mažiausiai keturios dešimtys pokyčiams nepritariančių gyventojų.

REKLAMA

Nepriklausomybės aikštėje išsirikiavę dalyviai buvo nešini Lietuvos, „Nacionalinio susivienijimo“ partijos vėliavomis, taip pat turėjo plakatus su užrašais: „Be savarankiško genocido centro Lietuvos istoriją rašys Kukliansky? Vanagaitė?“, „Stop Kremliaus rankai“, „LGGRTC savarankiškumas – Lietuvos išlikimo klausimas“, „Neleisime perrašyti Lietuvos istorijos“ ir kt.

Vieno iš piketo organizatorių, „Nacionalinio susivienijimo“ partijos vicepirmininko Vytauto Sinicos teigimu, Seime vykdoma LGGRTC reforma – politinė, nukreipta į Lietuvos istorijos perrašymą, apribojant istoriją ginančios institucijos veiklą.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien susirinkome apsaugoti genocido ir rezistencijos tyrimų centro savarankiškumo. Jei jis bus atimtas, Lietuvos Laisvės kovų istoriją rašys nebe Lietuva, o Vanagaitė, Kukliansky, Kremlius ir kiti veikėjai, kurie jausis įgalinti tai daryti“, – į susirinkusiuosius ketvirtadienį kreipėsi V. Sinica.

REKLAMA

Pasak politiko, vadybines LGGRTC valdymo problemas galima būtų išspręsti didinant įstaigos finansavimą, o ne steigiant papildomą valdymo organą, kuris, anot V. Sinicos, atims savarankiškumą iš tiesioginio įstaigos vadovo.

„Nemanau, kad reforma padės (spręsti vadybinius trūkumus – ELTA). Paprasti vadybiniai klausimai yra sprendžiami geresniais kadrais, o geresni kadrai dažniausiai būna susiję su geresniais atlyginimais“, – Eltai teigė V. Sinica.

REKLAMA
REKLAMA

„Vadybiniais klausimais – be abejo, ten yra problemų. Bet žiūrint į įstatymo projektą ir tarybos galias, jos yra daugiau apie bendrąsias kryptis, o ne apie tokius konkretesnius vadybinius klausimus. (...) Klaidų neabejotinai yra, bet reformos mastas gerokai peržengia problemų mastą“, – kalbėjo politikas.  

ELTA primena, kad ketvirtadienį Seimas spręs dėl LGGRTC įstatymo pakeitimų. Jais numatoma įsteigti naują valdymo organą – 11 narių tarybą. Ją sudarytų keturi rektorių konferencijos atstovai, po vieną Istorijos instituto, Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos, Vyriausybės ir Prezidentūros bei LGGRTC atstovą, dar 2 nariai būtų deleguoti Seimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Siūloma, kad taryba generalinio direktoriaus siūlymu tvirtintų įstaigos mokslinių tyrimų krypčių sąrašą bei ilgalaikį centro strateginį ir metinį veiklos planus.

Reforma taip pat būtų pakeistas centre atliekamų mokslinių tyrimų objektas – LGGRTC tirtų Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos apraiškas nuo 1918 iki 1993-ųjų metų, kai iš Lietuvos buvo išvesta sovietų kariuomenė.

Iki šiol centras tyrė 1939-1990 metais vykdytą Lietuvos gyventojų genocidą, 1920-1939 metais Vilniaus krašte okupacinio režimo vykdytą politiką ir pasipriešinimą šiems procesams.

Dėl siūlomų įstaigos pokyčių baiminasi ir dabartinis LGGRTC vadovas Arūnas Bubnys. Pasak jo, sprendimas centre steigti valdomo pobūdžio tarybą sunkiai įgyvendinamas. Anot A. Bubnio, jis prieštarauja kai kuriems teisės aktams, be to, šių metų biudžete 11 narių tarybos steigimui nėra numatyta reikiamų lėšų. Dėl to, siekiant rasti vidinių resursų naujam įstaigos dariniui, dalį esamų LGGRTC darbuotojų gali tekti atleisti, neslepia A. Bubnys.

Tai toks valdymo principas, kaip Lietuvos tvartelio radijos ir televizijos. Kai matom tik vieną tiesą, vieną vadą ir vieną partiją
Konservai čia iš baimės, kad galėtų reguliuoti LGGRTC veiklą. Tik jie labai klysta manydami, kad yra amžini ir kad amžinai galės daryti įtaką. Ateis rudenėlis, su juo pilkos konservams dienos. Duok Dieve, rinkėjams proto, kad kuo daugiau į naują Seimą išrinktų "Nemuno aušros" žmonių, o jie jau ras kaip paviešinti KGB-istus ir sovietinius tankistus. o jau tada - pamatysim ko nematę, sužinosim ko nežinom... ir pašiurpsim.
Iki koktumo pažįstamas eLeRTe politikierių sparno noras kištis į politiką ir skirstyti politikus į gerus ir blogus prasimuša net kalbant apie kultūrą (nuoroda komentaruose). Karbauskio tėvai parėmė Marcinkevičiaus raštų leidybą. Iš karto prisistato eLeRTe ir pradeda ieškoti vienoje vietoje sliekų.
Ar nesusitepė leidėjai paimdami pinigus Marcinkevičiaus raštų leidybai? Jeigu pinigus būtų paaukojęs koks Gabriukas, toks straipsnis būtų tiesiog neįmanomas ir neįsivaizduojamas. Joks eLeRTe ''žurnalistas'' nesiimtų rašyti tokia tema.
--Gabriukas neaukoja, tad pateikti jį kaip herojų nesigauna, bet galima apdergti Karbauskio tėvus už tai kad jie aukoja. Kad būtų svariau pasisako ir etatinė ekspertė Putinaitė. Istorija pagardinama pikantiškomis detalėmis apie STT tyrimus, kurie tyrė, bet nieko neprityrė. Užuomina aiški, jeigu reikės tai ir pritirs. Nesu valstiečių gerbėjas. Patinka ar ne, tai legali Lietuvos politinė partija. Lygiai tokia pat kaip socdemai ar konservatoriai. Tokiu kampu kelti klausimus yra žema, bet kaip žinia žemumos neturi dugno.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų