„Aš apgailestauju. Toks komisijos raginimas iš tiesų buvo atsiųstas, jis buvo komunikacijos departamentų vadovams“, – ketvirtadienį Žinių radijui kalbėjo premjerė.
„Man atrodo, kad gal pati Heraldikos komisija įsivertino, kad tas pasikreipimas kažkaip ne kaži kaip nuskambės viešoje erdvėje, ir dėl to jis toks pusiau slaptas gavosi. Man, tiesą sakant, pamačius pranešimą žiniasklaidai teko ieškoti to kreipimosi Vyriausybės kanceliarijoje, kad galėčiau perskaityti, kas ten yra“, – pažymėjo I. Šimonytė.
Seimui ir Vyriausybei skirtame komisijos rašte nurodoma, kad komisija „negali pozityviai vertinti oficialių Lietuvos institucijų simbolikos pakeitimo Ukrainos simbolika ar jų ne visada tinkamą derinimą“.
Anot jos, nors suprantamas noras morališkai paremti Ukrainą ir jos piliečius, tokių simbolių pakeitimą „galima palaikyti tik kaip trumpalaikį, proginį reiškinį“.
Premjerė pabrėžė, kad yra normalu, jog valstybės institucijos paramą prieš Rusijos karą kovojančiai Ukrainai reiškia įvairiais būdais.
„Mano supratimu, tikrai mes esame ta šalis, kuri stipriai palaiko Ukrainos kovą, nes laiko tai ir savo kova, ir man yra visiškai natūralu ir visiškai normalu, kad nuo piliečio iki valstybės institucijų ta parama yra išreiškiama įvairiais būdais“, – teigė ji.
Pagal teisės aktus, Heraldikos komisija yra sudaroma prezidento dekretu ir jam atskaitinga.
Prasidėjus karui Ukrainoje, dalis Lietuvos institucijų, įskaitant Seimą, pakoregavo savo logotipus – Lietuvos vėliavos spalvas pakeitė į Ukrainos, taip siekiant išreikšti solidarumą Rusijos užpultai šaliai.