Dažnai girdime, kad žmonės po darbų, sukaitę, lipa į vandenį ir staiga jiems pasidaro bloga, jie pradeda skęsti. Kas atsitinka, kad žmogaus kūnas taip sureaguoja?
Taip atsitinka, kai mes nesame pasiruošę. Tikriausiai tie nusistovėję karšti orai mus tik lepina ir džiugina. Tačiau mes galime sau prisidaryti bėdos, jeigu vartosime alkoholį. Karštą dieną tikrai jo vartoti nederėtų. Jei mes esame pasiruošę, jei esame geros sveikatos būklės, tai turėtume vertinti tą gamtos malonumą ir juo džiaugtis.
Tai kai žmogus karštą dieną išgeria alkoholio, kas įvyksta? Gal žmonės nesupranta, kad karštą dieną gerti yra blogai ir numoja į tai ranka?
Pirmiausia, išgėrę mes prarandame baimės jausmą, mes pervertinam savo jėgas. Kitas dalykas, gali pablogėti sveikata, gali atsirasti širdies ritmo sutrikimai, gali būti arterinio kraujo spaudimo kritimas. Jeigu mes esam paplūdimyje, gerai išprakaituojam, paskui išgėrę alkoholio brendam į vandenį – tai tikrai yra nesuderinama, nereikia to daryti.
O jeigu žmogus nėra išgėręs alkoholio ir brenda į vandenį – kokia yra tikimybė, kad jam gali pasidaryti bloga?
Tai irgi priklauso nuo sveikatos būklės. Jeigu mes jaučiamės gerai, nejaučiame simptomų, tuomet tikrai galime drąsiai maudytis. Tačiau, jei jaučiame, kad pakilęs kraujospūdis, jei jaučiame, kad esame labai išprakaitavę – tai lipdami į vandenį mes labai rizikuojame, kad staiga kraujospūdis gali nukristi ir pasidarys bloga. Reikia stebėti savo būklę ir vertinti savo jėgas.
Kaip karščiai veikia mūsų organizmą?
Mes netenkame labai daug skysčio, todėl turime vartoti jo pakankamai. Saulėtą dieną turime nuolatos gurkšnoti vandenį.
Pasižiūrėkime į gatvėje einančius atvykusius turistus – jie visada su savimi turi buteliukus su vandeniu. Lygiai taip pat ir mes privalome turėti buteliukus su vandeniu. Tik nereikia gaiviųjų gėrimų, geriausia paprastas vanduo.
Dabar pasigirsta kalbos, kad žmonės, geriantys labai daug vandens, iš savo organizmo išplauna reikalingas medžiagas iš savo organizmo. Ar būna taip?
Iš dalies. Tada be paprasto vandens reikėtų gerti mineralizuotą vandenį. Tačiau jį ypač atsargiai vartoti reikėtų žmonėms, kurie turi pakilusį arterinį kraujo spaudimą, nes tokį vandenį vartojant jis gali dar labiau padidėti.
Visada reikia stebėti savo organizmą, jo parametrus. Juk kai važiuojame automobiliu, stebime jo duomenis ir vertiname situaciją. Lygiai taip pat reikėtų vertinti ir savo būklę.
Kuriai žmonių grupei karščiai yra pavojingiausi ir kam labiausiai reikėtų saugotis karščio – apie visą tai žiūrėkite TV3 Žinių „Dienos komentare“.