Telšių ligoninės vaikų ligų skyriaus vedėja tikina, kad vaikui buvo atlikti kraujo tyrimai, medikai įtarė laringitą, paskyrė simptominį gydymą ir išleido į namus. Pasak mirusio vaiko mamos, nors šeimos gydytoja išrašė siuntimą į ligoninę ir rekomendavo vaikui atlikti plaučių nuotrauką, ji nebuvo padaryta – esą nebuvo pagrindo.
Kad nuo koronaviruso Lietuvoje mirė vienų metų ir devynių mėnesių berniukas paaiškėjo tik dabar. Aiškėja ir daugiau detalių apie mažamečio mirtį. Kaip TV3 žinioms pasakoja mama, ji su vaiku į Telšių ligoninės priėmimo skyrių atvyko dar rugpjūčio 31 dieną, mat gavo siuntimą iš šeimos gydytojos. Mamos teigimu, vaikas nebuvo vangus, tačiau turėjo temperatūros, buvo paraudusi gerklė.
Plačiau situaciją mama TV3 žinioms pakomentavo raštu. Moters teigimu, vaikui sunegalavus, šeimos gydytoja išrašė siuntimą ir pasiūlė kreiptis į Respublikinės Telšių ligoninės priėmimo skyrių, kad būtų padaryta plaučių nuotrauka.
„Priėmusi gydytoja paėmė kraują ir, kadangi kraujas buvo geras, gydytojos žodžiai buvo tokie: nėra pagrindo daryti plaučių nuotraukos, nes kraujas geras. Galite važiuoti namo su rekomendacija namuose pasiinhaliuoti, pagerti arbatėlių nuo gerklytės ir viskas“, – pasakojo mirusio vaikelio motina Dovilė.
Socialiniuose tinkluose vaiko mama piktinasi, kad iš pradžių medikai pasiūlė stacionarinį gydymą, o vėliau, atlikus kraujo tyrimą, patikino, kad infekcijos vaikui nėra.
Respublikinės Telšių ligoninės Vaikų ligų skyriaus vedėja Eglė Lysovienė tikina, kad tuo metu, kai mama su vaiku kreipėsi į priėmimą, jokių įtarimų dėl koronaviruso nebuvo.
„Buvo stebėta laringito klinika, atlikti kraujo tyrimai, stebėti virusinės infekcijos požymiai ir vaikas išleistas į namus stabilios būklės, skirtas simptominis jam gydymas. Kaip toliau vystėsi eiga, deja, negaliu pakomentuoti, nes vaikas buvo namuose. – Vaikui plaučių nuotrauka buvo daryta? – Nebuvo, pagrindo jos daryti“, – teigė E. Lysovienė.
Pasak gydytojos, dažniausiai simptominiam gydymui skiriamos inhaliacijos ir temperatūrą mažinantys vaistai. Tiesa, mama aiškina, kad niekas apie laringitą jai neužsiminė.
„Ir tikrai nebuvo pasakyta, kad jums įtariamas laringitas. Buvo pasakyta, kad jums gal tiesiog koks virusinis lengvas ir tiek“, – teigė Dovilė.
Vaikas išleistas į namus mirė kitą dieną. Mama pasakoja, kad abu su vyru skiepyti nuo koronaviruso, jokių simptomų nejautė.
Nors po vaiko mirties praėjo daugiau nei trys mėnesiai, Statistikos departamentas apie ją automatiškai paskelbė tik vakar, kai buvo išrašytas mirties liudijimas ir teismo medicinos ekspertizė nustatė, kad pagrindinė vaiko mirties priežastis – COVID-19.
„Visus turbūt sujaudino šių dienų žinutė apie vaiką mirusį nuo COVID-19 Lietuvoje. Visa tai yra įrodymas, kad vaikai serga ir serga kiek kitaip nei suaugusieji.
Nuolat vaikų skyriuose yra gydomi vaikai, sergantys COVID-19. Tiek Santaros klinikose, Kauno klinikose, kitose ligoninėse“, – teigė Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Usonis.
Jau kitą savaitę nuo koronaviruso Lietuvoje skiepytis galės 5-11 metų vaikai.
Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, dar šiandien pasiskiepijusi sustiprinančia – trečiąja doze, tikina, kad nuo COVID-19 netrukus skiepysis ir jos septynmetis sūnus.
„Vaikams ši liga taip pat nėra nepavojinga, kaip mes, deja, žinome, iš konkrečių pavyzdžių. Taip, kai tik bus galima skiepytis, mūsų septynmetis irgi eis skiepytis“, – teigė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Skiepams nuo koronaviruso Lietuvoje registruota daugiau kaip tūkstantis 5-11 metų vaikų. Tokio amžiaus vaikai bus skiepijami mažesnio tūrio „BioNtech ir Pfizer“ gamintojo vakcina.