• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Italas Michele Sala atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje. Su lietuve Inga Sala šeimą sukūręs vyras šiuo metu rūpinasi aštuonerių metų sūnumi ir, padedamas Lietuvos policijos, bando surasti pasislėpusią buvusią žmoną su jųdviejų trejų metų dukryte Agata, kurios gyvenamoji vieta, teismo sprendimu, numatyta su tėčiu Italijoje.

Italas Michele Sala atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje. Su lietuve Inga Sala šeimą sukūręs vyras šiuo metu rūpinasi aštuonerių metų sūnumi ir, padedamas Lietuvos policijos, bando surasti pasislėpusią buvusią žmoną su jųdviejų trejų metų dukryte Agata, kurios gyvenamoji vieta, teismo sprendimu, numatyta su tėčiu Italijoje.

REKLAMA

M. Sala pasakoja, kad su lietuve Inga Sala susituokė 2012 metais. „Mes gyvenome Italijoje. Buvome laimingi, buvome normali šeima. Aišku, buvo įvairių nesutarimų, kaip ir visose šeimose: į kurį restoraną eiti, kur vykti atostogų ir dėl kitų panašių dalykų“, – portalui tv3.lt pasakojo M. Sala.

Pirmasis sūnus šeimai gimė 2015 metais, o dukra pasaulį išvydo 2020-aisiais.

Dabar vyras labiausiai jaudinasi, kad sūnus jau kurį laiką negali pamatyti savo mamos ir sesers, mat buvusi sutuoktinė slapstosi nenorėdama įgyvendinti Italijos teismo sprendimo, pagal kurį abu vaikai turėtų gyventi su tėvu, o mama turi teisę su vaikais matytis Italijoje.

REKLAMA
REKLAMA

„Sūnus ilgisi mamos, ilgisi sesers ir nesupranta, kodėl mama nustojo skambinti. Jis labai susijaudinęs, nes nežino, kas vyksta. Italijoje vedu jį pas psichologą, kuris padeda tvarkytis su situacija“, – pasakoja Michele.

REKLAMA

Labai norėjo gimdyti Lietuvoje

Pasak vyro, gyvendama Italijoje jo sutuoktinė bent savaitę per mėnesį praleisdavo Lietuvoje, nes turėjo rūpintis prastos sveikatos močiute. Michele pasakoja iš buvusios sutuoktinės girdėjęs, kad pasirūpinti močiute niekas kitas negali, nes tuo metu Ingos mama gyveno Jungtinėje Karalystėje, brolis – kitame Lietuvos mieste ir esą buvo ne itin patikimas, o Kaune gyvenę pusbroliai nenorėjo rūpintis senole.

REKLAMA
REKLAMA

„Inga Italijoje taip pat dirbo. Viskas atrodė normaliai. Vienintelis dalykas, kad kai ji laukėsi Agatos, ji reikalavo gimdyti Lietuvoje. Nelabai su tuo sutikau, nes jaudinausi, kad negalėsiu niekuo padėti iš Italijos. Aš dirbau ir negalėjau ilgesniam laikui persikelti. Inga dėl to buvo labai rimtai nusiteikusi. Ir aš gavau laišką iš teisininko Italijoje, o Inga paaiškino, kad jeigu neleisiu jai gimdyti Lietuvoje, ji reikalaus skyrybų. Tai aš sutikau, kad ji gimdytų Lietuvoje. Taip mes kurį laiką gyvenome tarp Lietuvos ir Italijos“, – teigė Michele.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak pašnekovo, neilgai trukus nuo mergaitės gimimo Lietuvoje jo gimtojoje šalyje prasidėjo COVID-19 pandemija, todėl žmonėms buvo draudžiama keliauti į Italiją ir iš jos. Kaip žinia, Italija buvo pirmoji Europos valstybė, susidūrusi su tuo metu nežinomu virusu. Tokiu būdu I. Sala liko Lietuvoje dviem ar trims mėnesiams, o 2020 m. birželį automobiliu sugrįžo į Italiją.

„Tada praleidome keletą mėnesių kartu. Vasaros atostogas praleidome Lietuvoje, nes Ingai reikėjo rūpintis močiute. Paskui vėl sugrįžome į Italiją, o tada Ingai atsirado kažkokių reikalų su notarais, kažkas susiję su paveldėjimu, tiksliai nežinau, bet jai reikėjo grįžti į Lietuvą“, – sako M. Sala.

REKLAMA

Vyras sako nupirkęs skrydžio bilietus sūnui, dukrai ir žmonai bei išleidęs į Lietuvą, o pats tuo metu turėjo dirbti savo šalyje. Anot M. Sala, iš viso žmona Lietuvoje planavo užtrukti dvi savaites, bet atėjus parvykimo laikui moteris esą pasakė negalinti grįžti, mat susirgo jų sūnus. Kadangi tai buvo 2020-ųjų rugsėjis, temperatūros turintys, kosintys ir čiaudėjantys žmonės nebuvo priimami į orlaivius.

REKLAMA

Anot pašnekovo, I. Sala su vaikais žadėjo grįžti spalio pradžioje, bet dieną, kai vyrui reikėjo pasiimti sutuoktinę su vaikais iš oro uosto jis buvo informuotas, kad niekas į Italiją negrįžta. „Ji sakė, kad jaudinasi dėl COVID-19“, – sakė vyras.

„Paskui gavau raštą iš Lietuvos, kuris informavo, jog Inga pradėjo skyrybų procesą, taigi aš turėjau dalyvauti privalomame mediacijos procese. Aš jau supratau, kad Inga visai neketina grįžti į Italiją, bet norėjo likti Lietuvoje“, – prisiminė M. Sala.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyras pasikonsultavo su advokatais, kurie informavo, kadangi šeimos nuolatinė gyvenamoji vieta buvo Italijoje, tai ir skyrybų procesas turėjo vykti šioje valstybėje. Italijoje taip pat buvo pradėtas skyrybų procesas, o Lietuvai – išsiųsta informacija, kad šeima nuolat gyveno Italijoje. M. Sala susirado advokatę Lietuvoje, kuri patarė prašyti vaikų repatriacijos į Italiją, nes sutuoktinė savo valia aiškiai nenorėjo to padaryti.

REKLAMA

Teismas buvo palankus tėvui

2020-ųjų lapkritį M. Sala pasakoja nuvykęs į Lietuvą ir apsistojęs tuomet dar sutuoktinės Ingos bute Kaune: vyras sako, kad šio vizito metu jo tikslas buvo aplankyti vaikus ir pabandyti rasti abiem priimtiną būdą rūpintis vaikais skyrybų atveju. Anot Michele, jis siūlęs tuometinei sutuoktinei parvykti su vaikais į Italiją, apsigyventi jų namuose, o esą jis būtų persikėlęs pas tėvus ir skyrybų procesas, kaip ir priklauso, būtų vykęs Italijoje.

REKLAMA

„Jai nepatiko mano pasiūlymas. Ji sakė, kad nenori grįžti į Italiją, nes bijo dėl koronaviruso. Ji naudojo COVID-19 aiškindama, kodėl nori likti Lietuvoje“, – pamena Michele.

Per Kalėdas M. Sala vėl dviem savaitėms atvyko į Lietuvą ir vėl apsistojo I. Sala bute Kaune. Diskusijos buvo tos pačios: apie skyrybas, vaikų priežiūrą, grįžimą į Italiją.

Iš pradžių Lietuvoje vyko teismai dėl vaikų grąžinimo į Italiją. I. Sala bandė įtikinti, kad gyveno ir dirbo Lietuvoje nuo 2018-ųjų, bet Michele pristatė visas mokesčių deklaracijas, pirktus skrydžių bilietus, įrodymus, kad sūnus lanko priešmokyklinę grupę Italijoje – visa tai turėjo įrodyti, kad moters ir sūnaus gyvenamoji vieta buvo Italija (mergaitė gimė 2020 metais).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus apygardos teismas iš pradžių atmetė tėvo prašymą grąžinti vaikus į Italiją motyvuodamas tuo, kad nors šeima daugiausia ir gyveno Italijoje, bet esą vaikai jau adaptavęsi Lietuvoje. Bet, pasak Michele, teismas tuomet vaikų prisitaikymą prie naujos aplinkos įvertino nepraėjus nė pusės metų terminui, todėl Lietuvos apeliacinis teismas panaikino pirmos instancijos sprendimą ir nurodė grąžinti vaikus į Italiją.

REKLAMA

„Tuo metu Inga visiškai nekalbėjo nei apie smurtą, nei apie nieką. Aš vėl siūliau Ingai grįžti į Italiją, apsigyventi mūsų namuose, o aš būčiau persikėlęs, tiesiog norėjau dažniau matyti vaikus“, – pažymi M. Sala.

Pripažinus sutuoktinių gyvenamąją vietą Italijoje, automatiškai nutrūko I. Sala Lietuvoje inicijuota santuokos nutraukimo byla, ir 2021 m. birželį santuokos nutraukimo procesas buvo pradėtas Italijoje.

REKLAMA

„Teismas vaikų gyvenamąją vietą nustatė su manimi. Nežinau, kodėl teismas taip nusprendė. Advokatas pasakė man nesitikėti vaikų gyvenamosios vietos su manimi, nes Italijoje tai gana neįprasta. Tikriausiai teisėjas taip nusprendė, nes Inga buvo pabėgusi į Lietuvą su vaikais be mano sutikimo ir atsisakė paklusti Vilniaus teismo sprendimui grąžinti vaikus į Italiją“, – svarstė vyras.

Moteris atidavė tik sūnų

Michele pamena, kad 2021 m. rugpjūtį, jau po Italijos teismo sprendimo dėl vaikų gyvenamosios vietos nustatymo su tėvu, jis viešėjo Lietuvoje bandydamas parsivežti vaikus.

REKLAMA
REKLAMA

„Bet tai buvo neįmanoma. Inga pradėjo slėptis su vaikais. Padedant antstoliams, policijai ir advokatams, rugpjūčio pabaigoje pavyko rasti Ingą. Ji turėjo atvežti du vaikus į mano viešbutį Kaune. Bet vakare į viešbutį policija atvedė tik sūnų. Antstolio asistentas man nurodė vežtis vaiką į Italiją, o per tą laiką vėl turėjo būti ieškoma Inga su dukra. Tai labai svarbu, dukra nebuvo atvežta“, – pažymi vyras.

Tuo metu teismo posėdyje Italijoje, pasak Michele, moters advokatas pateikė versiją, esą dukra vyrui Lietuvoje buvo atvežta, bet neva tėvas atsisakęs ją paimti. „Bet tai melas“, – sako M. Sala.

Poros skyrybų procesas Italijoje baigėsi 2022 m. lapkritį. Pasak vyro, per visą šį laiką buvusi žmona iš esmės gyveno Lietuvoje su jųdviejų dukra, o jis su sūnumi Italijoje. Vyras teigia daugybę kartų bandęs atvykti į Lietuvą pamatyti dukters, bet kiekvienąkart atvykus, moteris su dukra pradingdavo. Antstoliai Lietuvoje bandė įtikinti I. Sala išspręsti situaciją gražiai, tačiau viskas veltui.

Baisiausia, kad sutuoktiniams taip nesusitariant, o vaikų mamai kai kuriais laikotarpiais slapstantis, su tėčiu gyvenantis 8-erių metų sūnus prarado kontaktą su mama, o tėvas negali užmegzti normalaus ryšio su dukra, kuri yra vos 3-ejų.

REKLAMA

„Sūnus ilgisi mamos, bet Inga niekada nesutiko atvykti pas mus. Aš siūliau sumokėti už Ingos skrydžio bilietus ir viešbutį, kad ji atvyktų kokiai savaitei pasimatyti su sūnumi, bet ji aiškindavo, kad turi registruotis policijos būstinėje, todėl negali atvykti. Bet tai nėra tiesa. Aš klausiau antstolių ir man paaiškino, kad Inga tiesiog turėjo paprašyti leidimo, juolab, kad tuo metu dar vyko teismų posėdžiai Italijoje“, – sakė Michele.

Anot M. Sala, paskutinį kartą sūnus mamą gyvai matė 2021 m. rugpjūtį. Vyras sako, kad paskui sūnus su mama kone kasdien kalbėdavosi telefonu arba vaizdo skambučiais, bet 2023-iųjų balandį nuotoliniai pokalbiai nutrūko.

„Tai buvo paskutinis kartas, kai Inga pakėlė ragelį pakalbėti su sūnumi. Po to aš praradau bet kokį kontaktą su Inga. Sunerimau, paskambinau Ingos mamai, kai kuriems bendriems draugams, prašiau savo advokatų pasiteirauti Ingos advokatų, gal jie ką nors girdėjo. Bet visi teigė nekalbėję su Inga. Taigi aš susisiekiau su Kauno policija prašydamas surasti Ingą kaip dingusį asmenį. Pagalvojau, kad kažkas galėjo nutikti Ingai ir dukrai“, – sako M. Sala.

Lietuvos policija rugpjūčio 4-ąją paskelbė I. Sala ir mergaitės Agatos Sala paiešką, nes moteris kartu su dukra išėjo iš namų ir negrįžo. Kaip portalui tv3.lt pasakojo Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Andrius Brasas, moters dingimas gali būti susijęs ir su vengimu grąžinti dukterį tėčiui, ir su baudžiamąja byla, kuri pradėta prieš moterį dėl teismo nutarties nevykdymo.

REKLAMA

Mama trukdė megzti ryšį su dukra?

Michele pasakoja, kad sūnus laisvai kalba itališkai ir kažkiek lietuviškai. Vyro teigimu, per vaizdo skambučius arba pokalbius telefonu sūnus su mama kalbėdavosi pusiau itališkai, pusiau lietuviškai. Bet 3-ejų metų dukra kalba tik lietuviškai, nes didžiąją laiko dalį praleido su mama, o tėtis galėjo bendrauti tik epizodiškai.  

„Man labai sunku su ja kontaktuoti, nes paskutinį kartą, kai mačiau dukrą gyvai, ji buvo vos dešimties mėnesių, taigi tuo metu ji tikrai negalėjo kalbėti“, – apgailestauja vyras.

Pasak Michele, dar kai Inga buvo su abiem vaikais Lietuvoje ir tėvas lankė vaikus, teko kreiptis į Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą dėl galimybės pamatyti vaikus, nes moteris ragelį pakeldavo tik vėlai vakare ir leisdavo pakalbėti su sūnumi, bet visuomet nurodydavo, jog dukra miega.

„Taigi iš esmės man buvo leista dukterį pamatyti vos kelis kartus per mėnesį. Ji buvo dar labai mažytė ir jūs galite įsivaizduoti, kaip sunku rasti ryšį. Iš esmės aš jai galėjau tik padainuoti dainelių, prajuokinti“, –  teigia M. Sala.

Vyras teigia labai pasipiktinęs Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, nes jam buvo sudaromos kliūtys matytis su dukra, kadangi I. Sala nuolat nekeldavo ragelio. Anot Michele, vaiko teisių gynėjai jam pateikė pasiūlymą dar dažniau skambinti. „Problema, kad aš skambindavau, bet mano buvusi žmona nekeldavo ragelio. Tačiau ji buvo nurodžiusi konkretų laiką, kada skambinti“, – teigė pašnekovas.

REKLAMA

Neigia smurtą: pradėjo apie tai kalbėti, kai nesisekė teismuose

Kalbėdamas vyras taip pat stebėjosi buvusios sutuoktinės pateikiamais argumentais apie smurtą prieš ją ar prieš vaikus, juo labiau, kad I. Sala teismuose, net neminėjo apie galimai patirtą smurtą iš sutuoktinio pusės. Pasak Michele, buvusi žmona smurto kortą ištraukė, kai padėtis teismuose jai pradėjo klostytis nesėkmingai ir jai nepavyko įtikinti, jog vaikų gyvenamoji vieta buvo Lietuva.

Smurtą šeimoje viešumoje yra minėjusi I. Sala, kai davė interviu laidai „Srovės“ žiniasklaidai, prisidengdama Inetos vardu. 

Seime surengtoje spaudos konferencijoje Lietuvos moterų lobistinės organizacijos atstovė Dalia Puidokienė teigė daug bendravusi su Inga, kuri esą nerimavo, kad tėvas smurtauja prieš sūnų, o siekdamas tai nuslėpti rengia drabužiais, iš po kurių nesimatytų mėlynių, nors Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba bendradarbiauja su Italijos institucijomis ir smurto požymių nenustatė.

I. Sala advokatė Dalia Jasevičienė spaudos konferencijoje minėjo, kad veiksmai neva buvo atlikti per lėtai, esą visos mėlynės išnyko.

Tačiau iš to, ką pasakoja Michele, galima susidaryti įspūdį, jog vyro šeima yra apsupta Italijos socialinių tarnybų dėmesio, mat buvo reaguota į Lietuvos institucijų kreipimąsi dėl galimo smurto.

REKLAMA

„Lietuvos socialinės tarnybos paprašė Italijos tarnybų patikrinti, ar aš nesmurtauju prieš sūnų. Italijos tarnybos reagavo labai rimtai, pradėjo tikrinti mūsų šeimą, tai truko ilgiau nei šešis mėnesius. Aš turėjau kalbėtis su psichologu iš socialinių tarnybų, taip pat ir sūnus turėjo pasikalbėti su psichologu. Jie lankėsi mano namuose, be to, darbuotoja iš socialinių tarnybų kontaktuoja su sūnaus mokytoja iš mokyklos, taip pat sūnaus pediatre, futbolo treneriu bei manimi ir Inga. Ji dar bendravo su sūnaus psichologu bei mano psichologu“, – pasakojo vyras.

„Iš esmės jeigu sūnus žaidžia futbolą ir įsistato mėlynę, tai socialinė darbuotoja Maratėje tai sužino anksčiau už mane“, – sako M. Sala, bandydamas nupasakoti absurdą, kuriame šiuo metu gyvena.

Vyras teigia, kad sūnus taip pat puikiai mokosi mokykloje, kas yra labai stebėtina, kai šeimoje vyksta tokios sunkios skyrybos ir pykčiai.

Michele teigia, kad buvusi sutuoktinė smurtą sugalvojo, kaip kovos būdą dėl vaikų. Vyras pasakoja, kad I. Sala netgi buvo parašiusi skundą Kauno policijai dėl smurto artimoje aplinkoje, kuris neva įvyko dar iki dukters Agatos gimimo. Bet policija ikiteisminio tyrimo, anot vyro, nepradėjo.

„Ji teigė, kad aš jai neva trenkiau ir norėjau susprogdinti jos butą panaudodamas dujų balioną, kuris naudojamas maisto gamybai. Ten buvo taip, kad senas dujų balionas buvo tuščias, todėl mes nuvykom į degalinę ir parsivežėm užpildytą. Kai parvežėme į butą, aš jį prijungiau virtuvėje. Po valandos mes išgirdome garsą ir pradėjome užuosti dujų kvapą. Inga atidarė langą, o aš bandžiau užsukti dujų balioną, bet ten kažkas sulūžo, todėl balioną nunešiau į bendrą balkoną ir laikėm jį ten, kol dujos visiškai pasišalino. Gali būti, kad balionas buvo per daug užpildytas. Degalinėje balionas buvo laikomas lauke, o tada buvo žiema, todėl atnešus balioną į butą dujos galimai išsiplėtė nuo šilumos ir todėl taip nutiko. Taigi mes pakeitėme balioną ir tiek. Bet Inga paskui sakė, kad tuo epizodu aš bandžiau ją nužudyti, nors tai netiesa“, – pasakoja Michele.

REKLAMA

Pašnekovas sako, kad jau po šio incidento su dujų balionu, I. Sala Lietuvoje 2020 m. vasarį gimdė jųdviejų dukrą ir jis atvyko su sūnumi bei apsistojo tame pačiame bute.

„Tai jeigu aš būčiau norėjęs ją nužudyti, ar ji būtų leidusi man apsistoti bute?“ – stebėjosi Michele.  

„Štai tokioje padėtyje aš gyvenu pastaruosius kelerius metus. Aš manau, kad Inga pradėjo teikti skundus prieš mane, nes nutarė išbandyti kitus būdus prisiteisti vaikų gyvenamąją vietą su ja. Manau, kad advokatai jai nurodė, jog jeigu aš būsiu parodytas kaip smurtaujantis tėvas, tai jai padidės šansai atgauti vaikus. Tikriausiai viskas vyksta dėl to. Taip pat manau, kad ji naudoja smurto kortą bandydama įgyti visuomenės pasitikėjimą, nes prašė žmonių paramos padengti teisines išlaidas“, – manė vyras.

„Neteisinga, kai dalis žmonių viešumoje kalba, jog Lietuvos teisėjai nesidomi vaikų gerove kitose šalyse repatriacijos atvejais. 2021 m. sausio mėnesį vykusiame teismo posėdyje Inga pasakė teisėjui, kad aš galiu laisvai aplankyti mūsų vaikus ir kad esu laukiamas apsistoti jos bute Kaune. Ji paminėjo, kad aš lankiau ją 2020 m. lapkritį 3 dienas ir gruodį 14 dienų. Gruodį su manimi susisiekė Italijos socialinės tarnybos, jie gavo užklausą iš Lietuvos apie mane ir apie tai, kaip vaikai apsaugomi Italijos tarnybų. Kauno policija buvo pradėjusi preliminarų tyrimą prieš mane dėl smurto ir tikrai priėmė Ingos teiginius rimtai. Aš buvau apklaustas, policija apklausė ir kitus asmenis. Tada jie bylą uždarė“, – reziumano M. Sala. 

Viena aišku, kad nuo gerų vyrų moterys nebėga,atvirkščiai juos persekioją ,kad pas kitą nepabėgtų. O italas čia jau kaip iš advokato raštų pila ,kad jis ir gražus ir protingas ir gerumo jam nestinga.Seka pasakas ,kad nesutarė tik dėl to į kurį restoraną eiti, kas neatitinka gyvenimo realybės, nes žmonės dėl to nesiskiria.
Tas vyrukas meluoja. Moteris jau seniai pasakoja apie jo smurtą šeimoje. Aš ja tikiu. Tuo labiau italai bendrai yra pagarsėję kaip melagiai. Ir smurtautojai. Beje , Italija lyderiauja visoje ES partnerių užmuštų moterų skaičiumi.
Lietuvės moterys kitaip negali
Lietuvės moterys kitaip negali
būtinai reikia prisidirbt vaikų su užsieniečiais,o paskui rėkt,slapstytis ir aiškint,kad jas persekioja ir engia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų