Apie tai TV3 studijoje kalbėjosi žurnalistas Vladimiras Laučius ir politologas Kęstutis Girnius.
Įsiplieskė konflitkas tarp Prezidentūros ir Sveikatos apsaugos ministro, Vyriausybės, dėl to, kad ponas A. Veryga norėtų, kad vakcinos įsigijimo klausimai būtų svarstomi Valstybės gynimo taryboje. Prezidentas ir jo patarėjas tam griežtai prieštarauja. Kurie teisūs šiame ginče?
Mano nuomone, tai Prezidentas. Čia yra gynimo taryba ir čia nėra gynimo klausimas. Pabrėžiama, kad tai yra tik rekomendacinis dalykas. Net jei ir kas nors būtų nutarta, tai ir A. Veryga ir Saulius Skvernelis galėtų daryti tai, ką jie nori. Aš manau, kad po tų skandalų su Šarūnu Narbutu ir greitaisiais koronaviruso testais jie ieško šiokios tokios priedangos, kad jei būtų priimtas nutarimas, jie galėtų sakyti, kad atsakomybė tenka Prezidentui.
Kalbant apie tuos skandalus. Toks tampymasis po prokuratūras, FNTT, Sveikatos apsaugos ministeriją tų, kurie dalyvavo įsigijant tuos testus tuos žmonės įbaugina ir jie nebenori prisiimti atsakomybės. Valstybė prisiima didžiulius įsipareigojimus nacionaliniu mastu. Ar tai turi spręsti tik A. Veryga?
Čia ne tik sveikatos apsaugos ministras. Čia ir sveikatos apsaugos ministras, ir visa Vyriausybė. Todėl ji ir yra vykdomoji valdžia ir čia yra jų reikalas. Skirtingai nuo tų testų, kai krizė atėjo netikėtai, apie vakcinas jau kalbama keletą mėnesių. Yra derinama su Europos Sąjunga ir jos institucijomis. Nematau, kuo galėtų prisidėti Prezidentas, kaip tik tai priedanga, jei reikalai pasisuktų į blogąją pusę. Čia yra Vyriausybės, vykdomosios valdžios reikalas ir ji tai turėtų daryti.
Pažiūrėkime, kiek kartų Prezidentas kišasi į Vyriausybės darbą, kalbant apie mokesčius, biudžeto dalykus, kartais net į smulkmenas.
Aš nesutinku. Manau, kad Prezidentas gali dalyvauti vidaus politikoje. Jis gali išsakyti rekomendacijas, turėti savo nuomonę. Vyriausybė ir Seimas turi teisę priimti arba atmesti. Manau, kad Prezidento aktyvesnis vaidmuo vidaus politikoje yra naudingas.