M. Beliūnas ir jo advokatas Mindaugas Dūda prašė panaikinti apeliacinės instancijos – Vilniaus apygardos teismo nuosprendį – pernai šis teismas jį pripažino kaltu ir skyrė 10 tūkst. eurų baudą. Vilniaus miesto apylinkės teismas 2022 metais M. Beliūną buvo išteisinęs.
Gynėjas kasaciniame skunde teigė, kad 2021 metais galiojo senos redakcijos Baudžiamojo kodekso straipsnis, pagal kurį nuteistas M. Beliūnas, jame buvo sąvoka „specialioji technika“. Pasak advokato, diktofonas nėra specialioji technika, todėl M. Beliūno nebuvo galima apkaltinti pagal minėtą straipsnį.
Tačiau LAT ketvirtadienį patvirtino, kad diktofonas atitinka specialios technikos sąvoką bylose dėl neteisėto tokios technikos įrengimo ar panaudojimo informacijai rinkti.
Pasak LAT pranešimo, nuteistasis apgaule pateko į „Oro navigacijos“ laikinosios vadovės Redvitos Četkauskienės darbo kabinetą ir slapta įsinešęs į diktofoną, kuriuo galima padaryti 27 valandų trukmės įrašą, jį paslėpė sunkiai matomoje vietoje, po spintele. Kabinete turėjo vykti valdybos posėdis dėl įmonės struktūros pokyčių.
Tądien M. Beliūnas į pastatą pateko anksčiau nei prasideda darbas, apsaugai nurodęs, esą eina pašerti kolegės žuvyčių. Įtarimų kilo, nes jo kolegė, turinti darbe žuvyčių, jau buvo atvykusi į darbą, todėl vadovės kabinetą nuspręsta patikrinti ir taip buvo rasta pasiklausymo įranga.
M. Beliūnas teisme aiškino turėjęs žinių, kad 2021 metų balandžio 30-oji bus paskutinė jo darbo diena, dėl to norėdamas apsisaugoti nuo galimo apšmeižimo nusprendė, kad jam būtina įsirašyti pokalbį su R. Četkauskiene.
Įmonė „Oro navigacija“ valdo viešai neskelbtiną, konfidencialią ir ypatingos svarbos informaciją.
LAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!