• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atostogų sezonas Palangoje įsibėgėja – kasdien kurorto gatves užpildo vis daugiau poilsiautojų. Dalis jų stebisi kurorto kainomis, kiti teigia pastebėję staigų jų šuolį. Jei prieš mėnesį dienos pietus galėjai pavalgyti už maždaug penkis eurus, toje pačioje vietoje šiandien tenka sumokėti visu euru daugiau.

34

Atostogų sezonas Palangoje įsibėgėja – kasdien kurorto gatves užpildo vis daugiau poilsiautojų. Dalis jų stebisi kurorto kainomis, kiti teigia pastebėję staigų jų šuolį. Jei prieš mėnesį dienos pietus galėjai pavalgyti už maždaug penkis eurus, toje pačioje vietoje šiandien tenka sumokėti visu euru daugiau.

REKLAMA

Vasarai prasidėjus, į kurortą atvyksta vis daugiau poilsiautojų. Kai kurie vos vienai dienai – pasivaikščioti, suvalgyti ledų. Tačiau yra ir tokių, kurie čia praleido visą mėnesį.

Akylai kainas stebintys poilsiautojai tv3.lt pasakoja pastebėję kai kurių kainų šuolius sezonui prasidėjus.

Bulvinius blynus pagamintų dvigubai pigiau

Trys ponios iš Vilniaus Rita, Birutė ir Gražina (fotografuotis sutiko tik Rita ir Birutė – aut. past.) į Palangą atvyko kelioms dienoms. Draugės nusprendė išsinuomoti kambarį ir praleisti laiko kartu. Visos trys sako jau pasiskiepijusios nuo Covid-19 ir turinčios Galimybių pasą, tad atostogaudamos čia jaučiasi saugios.

REKLAMA
REKLAMA

„Planavome, kad mums reikia kažkiek tai prasiblaškyti. Išsiėmėme ir Galimybių pasą, taip, kad galime ir į vidų įeiti. Kai dar labai daug poilsiautojų nėra, tai kaip tik pats laikas, savaitės pradžia, oras geras, mums pasisekė“, – tv3.lt sako Rita.

REKLAMA

Už nakvynę vienai nakčiai senjorės sako mokančios po 12 eurų, 10 eurų kainavo autobuso bilietas atvykti iki čia.

Nors į Palangą moterys atvyko visai prieš akimirką, jau spėjo peržiūrėti J. Basanavičiaus gatvės maisto kainas. Tiesa, labai taškytis pinigais senjorės nežada ir planuoja gamintis valgį savo išsinuomotame kambaryje.

„Pusryčiai, vakarienė savo, ten visko yra, atsivežėm ir kiaušinių, išsikepsim omletą“, – sako Birutė ir priduria, kad pietus, ko gero, kasdien valgys kur nors mieste.

REKLAMA
REKLAMA

Senjorės pastebėjo, kad maltinis kavinėje kainuoja apie keturis su puse euro, bulviniai blynai – maždaug keturis. Tai, pasak moterų, yra gerokai per daug.

„Tai kiek bulvės dabar kainuoja? Už du eurus va šitiek privalgytume“, – juokiasi Birutė.

„Aš esu pensininkė, aš skaičiuoju, taip kad, kai kas yra brangu“, – kainas apibendrina Rita.

Pietums – 30 eurų per dieną

Genovaitė ir Algimantas į Palangą atvyko savaitės pradžioje. Džiaugiasi, kad savaitėlę poilsio kurorte jiems padovanojo dukra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Senjorai restoranuose sako nevalgantys, tačiau į kavines pasistiprinti užsuka. Abu sako didelio kainų skirtumo tarp Kauno, kur gyvena, ir Palangos nepastebintys.

„Ir ten yra brangesnių, ir čia yra brangesnių – kiekvienas pasirenka pagal savo kišenę. Gal restorane kur ir yra labai brangu, taip kad, negaliu pasakyti, kadangi nebuvome“, – tv3.lt sako Genovaitė.

REKLAMA

Tačiau stipriai taupyti pinigų ir gamintis maistą patys čia atvykę senjorai neplanuoja.

„Reikia pailsėti“, – juokiasi Genovaitė.

„Pusryčiai ir vakarienė išpirkti mums yra, o pietus pavalgome čia“, – priduria Algimantas.

Paklausti, kiek vidutiniškai per dieną išleidžia pietums, žmonės sako stipriai savęs nevaržantys ir pasimėgaujantys tai kava, tai ledais, tačiau per dieną daugiau nei 30 eurų maistui dviese esą neišleidžia.

REKLAMA

Per mėnesį pietūs pabrango euru

Ant Palangos tilto sutikti Edita ir Artūras Palangoje praleido jau ne vieną dieną. Edita čia atvyko prieš mėnesį, šį laiką gyveno nuomojamame bute. Apgyvendinimo kainos, Editos nuomone, Palangoje nėra didelės.

Už buto nuomą visam gegužės mėnesiui Edita jau su komunaliniais mokesčiais sumokėjo 350 eurų.

Tačiau maisto kainų augimą pora pastebėjo.

„Beveik visą laiką iki praeitos savaitės valgėme kažkur, niekuo maistas nesiskiria nuo didmiesčio. Kainos, man atrodo, didesnės. Iš kitos pusės, natūralu, nes sezonas. Jos yra nemažos, bet tuo pačiu – suprantamos“, – tv3.lt sako Edita.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moteris pastebi, kad prieš mėnesį jai atvažiavus dienos pietų pasiūlymų buvo galima rasti už maždaug penkis eurus. Šiuo metu kaina euru padidėjo ir už dienos pietus toje pačioje vietoje jau reikia mokėti šešis eurus.

„Kavinėse jaučiasi – Kaune, Vilniuje mažiau kainuoja. Jei pica čia prasideda nuo aštuonių eurų, tai Kaune, Vilniuje, galvoju, nuo šešių“, – teigia Edita.

Pora priduria, kad didesnės kainos čia jiems suprantamos, mat Palanga yra kurortas ir gyvena iš sezono metu surinktų pajamų.

REKLAMA

Brangiau nei Šiauliuose

Erika ir Tomas į Palangą atvyko iš Šiaulių. Į kurortą atvažiavo kelioms valandoms pasivaikščioti, suvalgyti ledų ir tiek.

„Tai ten kainos mažesnės negu čia“, – juokiasi Tomas.

Už dvi porcijas ledų J. Basanavičiaus gatvėje pora sumokėjo šešis eurus. Žmonės sako, kad kaina jiems atrodo normali, kadangi čia kurortas, o panašios kainos poilsiautojus esą pasitikdavo ir anksčiau.

REKLAMA

„Pavasarį čia buvom, kai tik karantinas atlaisvėjo, ledai, kava irgi panašiai kainavo. Kaip ir viską laiką – aukštesnės negu kitur, bet nėra labai mažos iš tikrųjų“, – pastebi Erika.

Pasivaikščioję kurorto centre, pora pastebėjo, kad tradicinių lietuviškų patiekalų, tokių kaip šaltibarščiai ar cepelinai, kainos čia išties yra didesnės nei Šiauliuose.

Čia šaltibarščių porcija kainuoja apie tris su puse euro, o vienas cepelinas beveik trys eurai. Šiauliuose tokie patys patiekalai esą kainuoja pastebimai mažiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš nieko nieko nepagaminsi

Poilsiautoja Virginija Palangoje turi nuosavą būstą, kurortą aplanko dažnai. Tačiau kainų pokyčių moteris teigia nepastebėjusi.

„Visos tos kainos panašios, normalios, maistas puikus. Taigi iš nieko nieko nepagaminsi, ar ne taip? Tai viskas kainuoja, o aš patenkinta, laiminga, man viskas labai gerai“, – tv3.lt komentuoja Virginija.

Moteris sako nuolat valganti tik maitinimo įstaigose, nors gamintis namie, ko gero, kainuotų pigiau. Esą ji daug nesuvalgo, o ir problemos, kad reikėtų skaičiuoti savo išlaidas ir ieškoti pigesnio varianto, nėra.

REKLAMA

„Galėčiau ir namie pasigaminti, bet kam man gamint – aš nueinu kur nors ir pavalgau bei laiminga leidžiu savo dienas“, – juokiasi poilsiautoja.

Virginija pasakoja su vyru neseniai užsukusi į vieną Palangos restoraną pavalgyti pietų. Ten už pietus abu sumokėjo maždaug 36 eurus.

„Vyras žuvį upėtakį valgė, aš menkės kotletukus, alų gėrėm ir arbatpinigių palikom. Kaip žmonės, elgiesi kaip žmogus“, – įspūdžiais dalinasi Virginija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų