• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasarą Seimo nariai praleis kas kur. Kas prie ežero, kas pas anūkus į užsienį, kas kaimyninės Lenkijos apžiūrėti, kas prie jūros. Visgi parlamentarai pripažįsta, kad pajūrio verslininkų nustatytos kainos kandžioja ir jų piniginę.

Vasarą Seimo nariai praleis kas kur. Kas prie ežero, kas pas anūkus į užsienį, kas kaimyninės Lenkijos apžiūrėti, kas prie jūros. Visgi parlamentarai pripažįsta, kad pajūrio verslininkų nustatytos kainos kandžioja ir jų piniginę.

REKLAMA

Antradienį pasibaigė Seimo pavasario sesija, tad jei nenutiks nieko netikėto, į posėdį parlamentarai rinksis tik rugsėjo 10 d. Nors vasaros metu ir šaukiami komitetų bei komisijų posėdžiai, šiuos kelis mėnesius Seimo nariai gali skirti neoficialioms atostogoms.

Atostogos prie ežero ir rinkimų kampanija

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovė Jurgita Sejonienė planuoja kitą savaitę su šeima nuvykti prie Platelių ežero.

„Į užsienį ne, Lietuvoje, va, prie Platelių, gal kurį savaitgalį dar prie kokio ežeriuko nulėksime. Sesija pasibaigė, bet darbai nepasibaigė“, – naujienų portalui tv3.lt pasakojo J. Sejonienė.

REKLAMA
REKLAMA

Politikė vasarą ketina talkinti Seimo nario mandato Raseinių-Kėdainių apygardoje sieksiančiam buvusiam Raseinių rajono merui Andriui Bautroniui, susitikti su TS-LKD skyrių žmonėmis.

REKLAMA

„Visokių tokių smulkių darbelių visą laiką yra“, – teigė politikė.

NATO summitas veja ne tik iš Vilniaus, bet ir iš Lietuvos

Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Agnė Širinskienė sako, kad vasarą bandys suderinti ir darbą, ir atostogas.

„Artimiausiu metu išvykstame ir keliausime po Lenkijos pilis, kol pasibaigs NATO summitas, o vėliau ir darbai laukia, vienokie ar kitokie“, – pasakojo parlamentarė.

REKLAMA
REKLAMA

Politikė juokavo, kad prašymus per NATO viršūnių susitikimą išvažiuoti iš Vilniaus supratusi kaip palinkėjimą išvykti.

„Kada yra visi palinkėjimai išjungti muziką, išnešti anksčiau šiukšles, tai žmogus supranti, kad gal reikia išvažiuoti kažkur“, – juokėsi A. Širinskienė.

Lietuvos pajūryje – per sukąstus dantis

Laisvės frakcijos seniūnas, Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas ketina ilsėtis Lietuvoje, prie ežerų ir jūros.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Gal dar pavyks su automobiliu nuvykti į Lenkijos pietus kažkada vidurvasarį, bet nesu tikras dėl šio plano“, – pasakojo parlamentaras.

Kainos Lietuvos pajūryje kelia galvos skausmą ne tik paprastiems poilsiautojams.

„Kainos kandžiojasi, bet sukandu dantis ir tęsiu poilsį“, – juokėsi V. Mitalas.

Vilionėms ilsėtis užsienyje nepasiduoda

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ narys Lukas Savickas pasakojo, kad su šeima priėmė sprendimą kol kas didelių išvykų neplanuoti.

REKLAMA

„Vėliau, pagal galimybes, bandysime prie jūros ar į kokią gamtą savaitei ištrūkti“, – dalijosi politikas.

L. Savickui, kaip ir kolegai V. Mitalui, Lietuvos kurortų kainos atrodo kiek didokos.

„Reikia pripažinti, kad kainos kandžiojasi. Lėktuvo bilieto ir poilsio užsienio kurortuose kainos atrodo kartais patrauklesnės, bet norisi prie lietuviškos jūros pabūti“, – pasakojo Seimo narys.

Praktikuos anūkus kalbėti lietuviškai

Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas ketina vykti į Švediją pas dukrą.

REKLAMA

„Du anūkai pusiau švedai, pusiau lietuviai, tai vežuosi kitus du anūkus, kad anūkai pasipraktikuotų daugiau lietuviškai kalbėti“, – sakė parlamentaras.

Nors pats gyvena Lietuvos pajūryje, E. Gentvilas renkasi kaimyninės Latvijos paplūdimius.

„Nieks manęs ten neaptarinėja“, – juokėsi politikas.

Liberalas, kaip pats sako, ketina „šauti“ ir prie Lietuvos ežerų, tik dar nepasisprendė kur.

Dauguma sako – oficialių atostogų nereikia: „Kaip tai atrodys?“

Seimo nariai oficialių atostogų neturi. Seimo rudens sesija prasideda rugsėjo 10 ir baigiasi gruodžio 23 dieną, pavasario prasideda kovo 10 ir baigiasi birželio 30 dieną. Laiką tarp sesijų parlamentarai planuoja savarankiškai, ne sesijos metu keliauti Europos Sąjungoje gali laisvai, o vykstant į ne ES šalis reikia gauti Seimo valdybos leidimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimui įstatymu įtvirtinti parlamentarų kasmetinių mokamų atostogų trukmę dar 2004 metais nurodė Konstitucinis Teismas (KT). Jo nutarime konstatuojama, kad „įstatymų leidėjui kyla pareiga įstatymu nustatyti Seimo nario kasmetinių mokamų atostogų trukmę“, o įstatyminis jų įtvirtinimas turi užtikrinti, kad tarpai tarp sesijų nebūtų traktuojami kaip poilsio laikas.

Seime buvo bandymų įgyvendinti šią KT nutarimo nuostatą, tačiau visi jie buvo nesėkmingi.

Parlamentarų nuomonės dėl oficialaus atostogų įteisinimo skiriasi. J. Sejonienė mano, kad parlamentarai turėtų turėti Seimo statute įtvirtintas atostogas.

REKLAMA

„Žmogus, kad ir išrinktas tarnauti žmonėms, nepavargdamas negali to daryti. Poilsio reikia, tad tenka tarp darbų ieškoti to laiko. Man atrodo, kad būtų protingiausia, jei būtų oficialios atostogos“, – teigė TS-LKD frakcijos narė.

Pasak A. Širinskienės, įteisinti Seimo narių atostogas – misija neįmanoma.

„Pati darbo specifika lemia, kad Seimo narys negali būti nepasiekiamas. Kaip ir dabar žolę pjaudama pakėliau telefoną, taip ir visais kitais atvejais, kada gyventojai kreipiasi į Seimo narį, jis negali pasakyti ne.

REKLAMA

Labai keistai atrodytų, jei pilietis rašo raštą ar rašo į elektroninį paštą, o Seimo narys staiga atsako, kad grįšiu po dviejų savaičių atostogų ir jūs manęs netrukdykite. Taip nebūna.

Mano galva, laisvesnį laiką ir darbą galima suderinti ir aš tokių oficialių atostogų ir nepasigendu. Kai kuriais atvejais, ypač, jei esi valdančiojoje daugumoje, manau, kad atostogos yra neįmanomas dalykas. Jei esi komiteto pirmininkas, kur ateina krūvos raštų, kuriuos turi pasirašinėti, kaip bus tada? Piliečiams neatsakinėsime?“ – samprotavo A. Širinskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Oficialių atostogų įteisinimo nepalaiko ir V. Mitalas.

„Dabartinis statusas yra toks, koks atitinka Konstituciją. Kur tu bebūtum, tu atlieki Seimo nario pareigas ir jei prireikia, valdybos sprendimu gali būti iškviestas į posėdžius, net ir vasaros metu, net ir tarp sesijų. Mano poilsis taip atrodys, kad visada ketinu būti pasiekiamas ir net tada, kai labiau ilsėsiuosi, kai kuriuos darbus, kurių nepadariau anksčiau, pabaigsiu“, – pasakojo laisvietis.

REKLAMA

L. Savickas teigia, kad Seimo nario mandatas reikalauja būti lanksčiu.

„Net jei būtų pasirinkta atostogauti, bet yra vienoks ar kitoks ypatingai klausimas staiga būtų įtrauktas į Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę, ką turėtume daryti, ar balsuoti be to Seimo nario, kuris turi vienokią ar kitokią, bet labai aiškią nuomonę, ar forminti atostogų atšaukimą.

Realybė diktuoja, kad reikia derintis prie tos specifikos, kad Seimo nario darbas nėra standartiniai darbo santykiai su galimybe turėti visiškai nenutraukiamas ir iš anksto planuojamas atostogas. Reikia žiūrėti, kaip gaunasi, jeigu gaunasi, galima suplanuoti savaitę kitą atostogų“, – kalbėjo demokratas.

REKLAMA

E. Gentvilas sako, kad būtų galima įteisinti oficialias atostogas tik su sąlyga, kad parlamentas tuo metu tikrai neposėdžiaus.

„Bet taip niekas niekada negali garantuoti, ypač šiais laikais. Aš pasisakau už tai, kad parlamentarai dirba ne pagal Darbo kodeksą ir ne pagal atostogas. Todėl aš nepritariu atostogų nustatymui, nors turiu pripažinti, kad Konstitucinis Teismas yra pasisakęs, kad turi būti nustatytos, bet niekaip nepavyksta jokio kompromiso rasti“, – teigė liberalas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, jeigu Seimo nariai turės atostogas pagal Darbo kodeksą, tai parlamentarams ir darbo diena turėtų būti nustatyta nuo 8 iki 17 val.

„O paskui ką, niekur nesilankysi? Man ir savaitgaliai, ir vakarai darbu užimti, partiniai renginiai, kiti renginiai, to nepavyksta reglamentuoti“, – aiškino E. Gentvilas.

Jo tvirtinimu, parlamentaras visada turi būti pasiekiamas, esant reikalui, greitai galintis būti Seime.

„Ko tik nėra buvę. Aš pats buvau 1990–1992 m. Seime, tais signatariškais laikais, tai Medininkų žudynės arba rugpjūčio pučas. Kokios ten atostogos? Pamenu, buvau Nidoje, šokau į mašiną ir išvažiavau. Atostogauti neišeina, parlamentaro darbas truputį kitoks“, – sakė E. Gentvilas.

Patys prie to ir privedėt!
Oi, ir kas nepatiko? Pridergiat visai Lietuvai, o kai patiems, tai bėgat lauk? Gal ir nebegrįžkit!
Brangūs seimo nariai , jums valdant tos kainos ir sukeltos. Savo darbo vaisiais baisitės ?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų