• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulis sugniaužęs kvapą stebėjo „Titan“ povandeninio laivo dingimo istoriją, skaičiavo valandas, kiek liko deguonies laivo kapsulėje esantiems žmonėms. Visgi internete pasirodė ne vienas šią situaciją pašiepiantis komentaras. Kodėl „Titan“ tragedija sulaukė tiek daug juoko?

Pasaulis sugniaužęs kvapą stebėjo „Titan“ povandeninio laivo dingimo istoriją, skaičiavo valandas, kiek liko deguonies laivo kapsulėje esantiems žmonėms. Visgi internete pasirodė ne vienas šią situaciją pašiepiantis komentaras. Kodėl „Titan“ tragedija sulaukė tiek daug juoko?

REKLAMA

Situaciją tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ aptaria naujienų portalo tv3.lt žurnalistai Andrius Jakimčuk ir Vilmantas Venckūnas.

Povandeninė kapsulė „Titan“ į Atlanto vandenyną leidosi birželio 18 d. Po maždaug 90 minučių nuo leidimosi pradžios kapsulė neteko ryšio su savo laivu-baze. Tuomet, manoma, ir įvyko vandenyno slėgio sukeltas kapsulės sprogimas.

Tai reikštų, kad įgula žuvo akimirksniu, povandeninei kapsulei sprogus dėl milžiniško vandenyno slėgio, nusileidus į beveik 4 km gylį.

REKLAMA
REKLAMA

Įguloje buvo britų nuotykių ieškotojas Hamishas Hardingas (58 m.); prancūzų veteranas „Titaniko“ tyrinėtojas Paulas Henri Nargeoloet (77 m.); Didžiosios Britanijos ir Pakistano verslininkas Shahzada Dawoodas (48 m.) ir jo 19 metų sūnus Sulemanas; ir 61 metų amerikietis Stocktonas Rushas, bendrovės „OceanGate“, kuri ir eksploatavo dingusį povandeninį laivą, įkūrėjas.

REKLAMA

Už vietą povandeniniame laive „OceanGate Expeditions“ prašė 250 000 JAV dolerių (228 tūkst. eurų).

Kol buvo ieškomas dingęs povandeninis laivas, internete pasirodė ne vienas pokštas apie šią istoriją.

„Kodėl šis įvykis taip sutraukė žmonių dėmesį? Manau, kad dėl kelių priežasčių. Pirma, tas tiksintis laikrodis. Vis mažėjo laiko, kiek keleiviams užteks deguonies. Čia ateina naratyvas, čia ateina pasakojimas, čia ateina intriga. Čia yra netflixas. Liko 40, 30 valandų... Žmonės į tai labai save investavo.

REKLAMA
REKLAMA

<...> Bet kitas dalykas, kad buvo sukurta labai daug memų, patyčių ir t.t. Čia ateina tas motyvas, kad tai buvo turtingi žmonės, kuriems tikrai nebuvo būtina su tuo laivu plaukti. Tai buvo jų pramoga. Jie nelabai atidžiai žiūrėjo, į kokį jie aparatą lipa ir kokios yra raudonos vėliavos.

Daugeliui patiko pasijuokti iš turtingų žmonių nelaimės. Ir čia aš matau pasikartojantį motyvą. Šioje vietoje aš remiuosi kinu, bet pastaraisiais metais vis iškyla ta marksistinė linija, kai mes juokiamės iš to, kad turčiams yra blogai. Auksinę Kanų palmės šakelę laimėjęs filmas „Liūdesio trikampis“ pasakoja apie prabangią jachtą, kur status quo apsiverčia, kai įvyksta force majeure ir turtingas žmogus atsiduria nelaimėlio vietoje. Mums dėl to yra juokinga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitas prieš keletą metų apdovanojimus šlavęs filmas – „Parazitas“. Jame irgi juokiamasi iš to, kad turtuoliai nepastebi, kad „parazitai“ apsigyvena jų namuose ir kiek jie yra akli.

Čia taip pat – ne vienam šypseną kėlė tai, kiek „Titan“ plaukę turtuoliai buvo akli. Su kažkokiu neaiškiu laivu plaukė pasižiūrėti „Titaniko“ nuolaužų“, – samprotavo V. Venckūnas.

Plačiau apie tai – vaizdo ištraukoje, kurią rasite teksto viršuje. O dar daugiau diskusijų apie įvykius ir politinius procesus – pilname „Sukasi pasaulis“ epizode, kurį rasite čia:

REKLAMA

ARBA čia:

Kalbėjome apie:

00:00 Intro

00:29 Kalbam apie „Wagner“, kokius žinome faktus

10:14 O dabar spekuliuojam: kodėl „Wagner“ taip toli nužygiavo Rusijoje

18:21 Tęsiam spekuliacijas: kas bendro tarp „Golden State Warriors“ ir maišto Rusijoje

30:27 „Keista istorija“ tas maištas Rusijoje ir kodėl Prigožino nelaukia nieko gero

41:15 Kramatorsko apšaudymas: kodėl kariai iš užsienio tokie neatsargūs?

49:16 Kodėl „Titan“ tragedija sulaukė tiek daug juoko?

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų