Už šį sprendimą balsavo visi 92 užsiregistravę Seimo nariai.
Prekybininkams, nemokamai dalijantiems plastiko pirkinių maišelius, siūloma skirti 1-3 tūkst. eurų, o už pakartotinį pažeidimą – iki 5 tūkst. eurų baudas. Išimtis būtų taikoma tik labai lengviems – iki 15 mikronų storio maišeliams, kurie naudojami nefasuotiems maisto produktams.
Konservatorius Paulius Saudargas sakė, kad tai žingsnis į gyvenimo būdą be atliekų.
„Plastiko problema pasaulyje yra milžiniška. Vandenynuose susidariusios valstybių dydžių salos vien tik iš plastiko atliekų. Turime kažką galvoti“, – kalbėjo Seimo narys.
Politiko tvirtinimu, būtina riboti plastikinių pakuočių prieinamumą ir patekimą į aplinką. P. Saudargo nuomone, tokios priemonės pratins gyventojus keisti apsipirkimo įpročius.
Seimo kanceliarija nurodo, kad Seimas nuo pernai sausio 1 dienos uždraudė prekių ar produktų pardavimo vietose neatlygintinai dalyti lengvuosius plastikinius pirkinių maišelius, kurių sienelės storis yra nuo 15 iki 50 mikronų. Tokio draudimo pažeidėjams nebuvo numatyta atsakomybė.
Lietuvos prekybos įmonių asociacijos duomenimis, pastaraisiais metais labai lengvų ir lengvų maišelių sunaudojimas šalyje mažėja. 2017 metais vienam gyventojui teko 226 labai lengvi ir 34 lengvi maišeliai, o 2014 metais – atitinkamai 260 ir 39.