Jo darbuotojai migrantus jų apgyvendinimo centruose Rukloje, Kybartuose ir Medininkuose pradėjo skiepyti spalio viduryje.
Užsieniečiai skiepyti „Pfizer-BioNTech“ vakcinomis.
Skiepijant migrantus, didžiausias dėmesys skirtas šeimoms ir vaikams nuo 12 metų.
Centro direktorius Daumantas Gutauskas pranešime teigė, kad skiepijimo proceso metu teko susidurti su iššūkiais.
„Vienas iš jų – sudėtinga tiksliai suskaičiuoti, kiek migrantų paskiepyta, nes jie be dokumentų, tenka pasikliauti jų žodine informacija, ar jie skiepijasi pirmą, ar antrą kartą, ar iki atvykstant į Lietuvą buvo pasiskiepiję kitomis vakcinomis, ar turi kokių nors sveikatos problemų“, – teigė D. Gutauskas.
„Be to, būna ir taip, kai atvykstame skiepyti antrąja doze stovyklose įsikūrusių žmonių kai kurių neberandame, nes tiesiog yra perkelti į kitą stovyklą“, – pridūrė jis.
Direktoriaus teigimu, iššūkiu tapo ir kalbos barjeras.
Jis pasakojo, kad Kybartuose gydytojo profesiją turintys migrantais padėjo pasiruošti vakcinavimo procesui – jie išsiaiškino, kurie žmonės jau buvo paskiepyti, kiek kartų, ar buvo sirgę koronavirusu.
Vakcinacijos dieną šie gydytojai atliko visus prevencinius veiksmus – matavo temperatūrą, dezinfekavo visiems rankas, aiškino vakcinacijos anketos klausimus norintiems skiepytis, atsakinėjo į kitus rūpimus klausimus.
Migrantų skiepijimas įgyvendinamas su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) biuru Lietuvoje, Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi, Lietuvos Vyriausybe ir Sveikatos apsaugos ministerija.