Pastarosiomis dienomis Vyriausybės nariai pradėjo kalbėti apie tai, kad tose savivaldybėse, kuriose susirgimų COVID-19 liga atvejų ir teigiamų testų dalis sparčiai krinta ir jos gali patekti į vadinamąją „Žaliąją zoną“, bus peržiūrimi karantino ribojimai ir galbūt atveriamos galimybės atnaujinti veiklą smulkiajam verslui, paslaugų sektoriui.
„Žinoma, kad savivaldybei tai ypač svarbu, nes daugybė žmonių rajone laukia nesulaukia, kada galės išeiti į darbus, kada savo rankomis užsidirbs pragyvenimui. Žinoma ir tai, kad matome statistiką, pagal kurią jokių palengvinimų tikėtis dar negalime.
Šiandien pokalbio su Operacijų centro vadove metu paprašiau kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ir pateikti realius sergančiųjų asmenų sąrašus. Va čia ir pradėjo yla lįsti iš maišo“, – socialiniame tinkle skelbė Ž. Pinskuvienė.
Sergančiųjų sąraše – jau pasveikę
Anot jos, pagal oficialią, viešai prieinamą statistiką Širvintų rajone vakar skelbta apie 146 sergančiųjų COVID-19.
„Tačiau įdėmiau panagrinėjus sąrašus, juose atrandame ir Savivaldybės administracijos darbuotoją ir kitų įstaigų darbuotojų, jau seniai pasveikusių ir porą mėnesių einančių į darbą. Ir žmogų, kuriam COVID-19 liga buvo nustatyta atlikus testą grįžus iš užsienio dar rudenį. Jis praėjus saviizoliacijos laikui, vėl sėkmingai išvykęs atgal į šalį, kurioje dirba. Ir tokių su mažiausiai poros mėnesių „uodegomis“ po susirgimo yra per 30“, – dėstė Širvintų rajono merė.
Ji kėlė klausimą, kodėl šie asmenys vis dar įrašyti prie sergančiųjų, kas nepadaro savo darbo.
„Kodėl šiandien mūsų rajone turime 146 „sergančius“ vietoj realių maždaug 110? Kas neatlieka savo darbo – sveikatos įstaigos, jų šeimos gydytojai ar Nacionalinis visuomenės sveikatos centras?“ – svarstė ji.
Ž. Pinskuvienė teigė dar kartą kreipusis į visas rajono sveikatos įstaigas su reikalavimu, kad šeimos gydytojai atidžiai suvestų pasveikusiųjų duomenis į sistemą.
„To paties paprašėme ir NVSC. Sutinku, situacija įtempta, galbūt nespėjama, gal didelis tempas. Tačiau faktai kalba patys už save. O faktas, kad viešai pateikiami duomenys stipriai atsilieka nuo realybės ir tai lemia, kad smulkusis verslas, paslaugų teikėjai ir toliau priversti tiesiog laukti. Kol kažkam toje grandinėje pakils ranka atlikti darbą iki galo“, – rašė ji.
❗️ Situacija, kuri labai rimtai priverčia susimąstyti ❗️ ❓ Kokia yra tikroji COVID-19 padėtis Lietuvoje? ❓ Kas...
REKLAMAPosted by Živilė Pinskuvienė on 2021 m. vasario 4 d., ketvirtadienis
654 nauji atvejai
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 654 nauji COVID-19 ligos atvejai, mirė 19 žmonių, taip pat įskaitytos 4 mirtys iš anksčiau, penktadienį informavo Statistikos departamentas.
Be to, į bendrą mirčių statistiką įtrauktos dar keturios mirtys nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.
Praėjusią parą nuo COVID-19 pasveiko 1314 asmenų.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 185 tūkst. 601 žmogus, 135 tūkst. 406 asmenys pasveiko, 44 tūkst. 957 – tebeserga.
Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 1300 COVID-19 pacientų, 140 iš jų – reanimacijoje, deguonis papildomai tiekiamas 1001 ligoniui, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 80 žmonių.
Per praėjusią parą dėl COVID-19 į ligonines paguldyta 100 pacientų.
Iš 8295 gydytojų, kurių darbovietė teikia paslaugas COVID-19 liga sergantiems pacientams, šiuo metu dėl užsikrėtimo koronavirusu nedarbingas yra 61 medikas, izoliacijoje – 20.
Dėl kitų priežasčių laikinai nedirba 537 gydytojai. Dėl COVID-19 laikinai nedarbingi 196 iš 12 tūkst. 957 slaugytojų, izoliacijoje jų yra 52. Dėl kitų priežasčių laikinai nedirba 1028 slaugytojai.
Nuo koronaviruso šalyje mirė 2908 žmonės.
Praėjusią parą pirmąja vakcinos doze paskiepyti 1408, antrąja doze – 6295 žmonės.
Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze iš viso paskiepyti 77 tūkst. 425 žmonės, abiem dozėmis – 37 tūkst. 165 žmonės.
Praėjusią parą šalyje atlikti 7623 tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 1 mln. 965 tūkst. 801.