Vilkikai, laukiantys kol galės išvykti iš šalies, iš dalies stovi pirmosiose važiuojamosiose kelio juostose, todėl norint juos aplenkti kitoms transporto priemonėms tenka išvažiuoti į priešingą eismo juostą. Svarbu pastebėti, kad važiuojamąja dalimi gali eiti ir patys vilkikų vairuotojai.
Pasak Kelių direkcijos vadovo Remigijaus Lipkevičiaus, Vyriausybė, Užsienio reikalų ministerija, Finansų ministerija, Susisiekimo ministerija, Kelių direkcija kartu su kitomis institucijomis: Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos policija, Pasienio punktų direkcija prie Susisiekimo ministerijos, Muitinės departamentu prie Finansų ministerijos, AB „Kelių priežiūra“ ir kitomis, siekia užtikrinti tvarką pasienio valstybinės reikšmės keliuose.
Kelių direkcija informuoja, kad tiek link Raigardo PKP (kelyje A4 Vilnius–Varėna–Gardinas*), tiek ir link Šalčininkų PKP (kelyje A15 Vilnius–Lyda*) vilkikų vairuotojams nuovažose ir kitose pagal eismo saugą galimose vietose yra papildomai pastatyti biotualetai. Siekiant palaikyti tvarką ties visais kelio ruožais link Baltarusijos PKP yra įrengtos šiukšlių dėžės (šiukšlių maišai su laikikliais), iš kurių (įskaitant ir pakeles) yra nuolat surenkamos ir išvežamos šiukšlės. Be to, pagal galimybes yra atliekami vilkikų sugadintų kelkraščių atstatymo ir stiprinimo darbai.
Link Raigardo PKP (kelyje A4 Vilnius–Varėna–Gardinas*) pagal suderintą schemą atliktas apstatymas ženklais tam, kad kelyje būtų užtikrinta tvarka.
Pasakė, kaip pasiruošti kelionei
Kelių direkcija primena ir bendrus eismo saugos principus ruošiantis į kelionę – būtina pasirūpinti automobilio technine būkle, taip pat keleivių saugumu.
Vairuotojams ir keleiviams važiuojant automobiliu būtina prisisegti saugos diržus, o vaikus vežti jų ūgiui ir svoriui pritaikytose automobilinėse kėdutėse. Reikia nepamiršti pasirūpinti ir vežamų augintinių saugumu. Kadangi dažniausiai keliaujama su šunimis, juos vežti saugiausia tvirtinant specialiomis petnešomis, kurios skirtos kelionei automobiliu. Tokios petnešos tvirtinamos prie automobilio saugos diržų, yra kelių tvirtinimo taškų, kurie suveikia stabdymo metu. Svarbu atkreipti dėmesį, kad petnešos privalo būti sertifikuotos ir išlaikiusios saugumo testus.
Ilgose kelionėse gali būti naudojama ir kita alternatyva – speciali kelioninė dėžė arba narvas augintiniui. Tokia dėžė tvirtinama diržais arba įdedama į automobilio bagažinę. Dėžė yra tinkama priemonė vežti ne tik šunis, bet ir katinus bei kitus mažesnius naminius gyvūnėlius.
Keliaujant ne tik ilgesnį atstumą, bet ir įprastos kelionės metu, reikėtų atkreipti dėmesį į daiktus automobilyje.
Kelių direkcija rekomenduoja, kiek įmanoma daugiau daiktų sudėti į bagažinę, o ne vežti automobilio salone. Ne vietoje padėtas daiktas, pvz., termosas, gertuvė, skėtis ar net telefonas, gali tapti avarijos priežastimi – stipriau stabdant toks daiktas gali ne tik išdaužti stiklą, bet ir sužaloti automobilio keleivius. Be tvarkos padėti daiktai automobilio salone staiga stabdant gali pariedėti po stabdžių pedalu ir sukelti mirtiną pavojų: automobilio nebus įmanoma sustabdyti.
Kartais ant stogo vairuotojai sudeda labai sunkius daiktus – tai nėra saugu. Patartina pasiskaityti aerodinaminės bagažinės ar stogo skersinių instrukcijas ir neviršyti nurodytos normos. Be to, netinkamai pritvirtintas krovinys gali kelti pavojų ir kitiems eismo dalyviams. Pasitaiko atvejų, kai kelyje atsipalaiduoja dalis netinkamai pritvirtinto krovinio ir kyla reali grėsmė iš paskos važiuojantiems automobiliams.
Kelių direkcija primena, kad visada būtina įsivertinti eismo sąlygas ir pasirinkti saugų greitį, kuris būna mažesnis už maksimalų leistiną. Visos kelionės metu vairuotojas turėtų būti sutelkęs visą dėmesį į vairavimą, nesinaudoti mobiliaisiais įrenginiais, kartais blaškyti gali ir kita veikla (muzika, valgymas ir pan.).