„Visada mes fiksuodavome daugiau pažeidimų dėl darbo teisės klausimų. Tai neapmokėjimas už viršvalandinį darbą, darbo ir poilsio laiko režimo pažeidimai. Bet karantino laikotarpiu išryškėjo kita aktyvi tendencija – daugiausiai pažeidimų mes nustatome dėl darbo saugos reikalavimų nesilaikymo. Tai sudaro apie 70 proc. visų nustatytų pažeidimų“, – žurnalistams Vyriausybėje kalbėjo J. Gricius.
Jo teigimu, šie pažeidimai susiję su tuo, kad dalis darbdavių tinkamai neparuošė darbo vietos karantinui – neaprūpino darbuotojų apsaugos priemonėmis ar dezinfekciniais skysčiais. Tiesa, anot J. Griciaus, situacija pastaruoju metu gerėja.
Per mėnesį Darbo inspekcija sulaukė 400 pranešimų dėl darbų saugos ar darbo teisės pažeidimų.
„Per šį mėnesį išnagrinėjome apie 350 ir priėmėme įvairius administracinius sprendimus. Mes surašėme apie 50 administracinių teisės pažeidimo protokolų ir skyrėme apie 6 tūkst. eurų baudų.
Mes vykdome nelegalaus darbo kontrolę. Atlikome 100 inspektavimų per mėnesį, nustatėme apie 120 pažeidėjų – tų asmenų, kurie dirba nelegaliai. Per šį mėnesį darbuotojų naudai yra nurodyta išieškoti apie 900 tūkst. eurų“, – sakė J. Gricius.
Spaudos konferenciją žiūrėkite: