Tai jis teigė NATO lyderiams antradienį Vilniuje sutarus, kad kvietimas įstoti į Aljansą Ukrainai bus įteiktas, kai dėl to sutars bloko valstybės ir Kyjivas įvykdys keliamas sąlygas.
„Parlamentai, kuriuos bent 26 subūrėm, kaip Užsienio reikalų komitetų pirmininkus, – jie prašė aiškaus kelio į narystę. Man aiškiau nepasidarė, manau, aiškiau pasidarė Putinui, kad mes jo tiesiog bijome“, – LRT televizijai antradienį sakė Ž. Pavilionis.
„Grubiai šnekant reikės taisyti tą neaiškų pakvietimą, kad Vašingtone jis būtų aiškus kaip krištolas – toks, kokį Švedija ir Suomija gavo Madride“, – sakė jis.
Jo teigimu, antradienį priimtu sprendimu NATO narės pademonstravo neturinčios „nugalėjimo strategijos“ ir pasiryžimo Ukrainą priimti į Aljansą.
„Mes dabar praradome laiko iki Vašingtono susitikimo ir kiekviena diena Ukrainai kainuos labai daug, ir kiekviena diena bus Rusijai iš esmės carte blanche (veiksmų laisvė – BNS) tęsti puolimą, nes mes nepademonstravome, kad mes turime nugalėjimo strategiją, kad mes Ukrainą priimsime į NATO ir kad mes esame apsisprendę kad ir Vašingtone tą pakvietimą padaryti“, – teigė Ž. Pavilionis.
Pasak Seimo nario, dabar svarbu ne tai, kas laimės kitus JAV prezidento rinkimus, o kokia bus šios šalies vadovo pozicija Ukrainos narystės NATO klausimu.
„Dabar jau man nebeįdomu, kas laimės Amerikos (prezidento – BNS) rinkimus. Dabar man įdomu, ar jis bus už Ukrainos narystę NATO“, – teigė Ž. Pavilionis.
„Jeigu jis (J. Bidenas – BNS) ir toliau, bandau išlikti diplomatiškas, elgsis taip, kaip pasielgė Vilniuje, aš nesuprantu, kodėl mes turime už jį balsuoti“, – pridūrė jis.
Antradienį NATO lyderiai sutarė, kad kvietimas įstoti į Aljansą Ukrainai bus įteiktas, kai dėl to sutars bloko valstybės ir Kyjivas įvykdys keliamas sąlygas.
Be to, Aljansas nusprendė atleisti Ukrainą nuo Narystės veiksmų plano (angl. Membership Action Plan, MAP) vykdymo, nutarė įsteigti Aljanso ir Ukrainos tarybą bei patvirtino ilgalaikės paramos Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms planą.