„Lietuvai tenkanti dalis tokiu atveju būtų apie 158 perkeliamus asmenis arba finansine išraiška būtų 3,16 mln. eurų“, – trečiadienį nuotolinėje spaudos konferencijoje sakė A. Bilotaitė.
Vėliau ji patikslino, kad tiek finansų skirti arba migrantų priimti šaliai reikėtų kasmet.
Taip ministrė kalbėjo trečiadienio vakarą EP ketinant balsuoti dėl Europos Sąjungos (ES) migracijos ir prieglobsčio taisyklių paketo.
Priėmus paketą atsirastų privalomo solidarumo mechanizmas. Tai reikštų tam tikros migrantų dalies perkėlimą į kitas ES šalis. Jei kuri nors bloko narė atsisakytų priimti migrantus, ji turėtų skirti finansinį ar materialinį indėlį priimančioms šalims.
„Valstybė galėtų pasirinkti vieną arba kitą alternatyvą ir tas procesas atrodytų taip, kad bus sudaryta komisija, kuri ir priims sprendimą dėl vienos ar kitos alternatyvos pasirinkimo“, – kalbėjo ministrė.
„Lietuva nuosekliai nuo pat pradžių laikėsi tokios pozicijos, kad negali būti primetama valstybei prievarta, ką jinai turi priimti ar priimti atitinkamą skaičių žmonių, ar finansiškai prisidėti“, – pridūrė ji.
A. Bilotaitė teigė, kad kol kas sunku pasakyti, kurį variantą rinktųsi Lietuva, nes sprendimą turėtų priimti iš skirtingų ministerijų atstovų sudaryta komisija.