• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Turite laisvą 3 ir daugiau kambarių būstą Vilniuje arba Kaune? Dabar gera galimybė gauti papildomų pajamų – nekilnojamojo turto (NT) agentūra „Ober-Haus“ ieško būsto Vokietijos brigados kariams ir jų šeimoms.

Turite laisvą 3 ir daugiau kambarių būstą Vilniuje arba Kaune? Dabar gera galimybė gauti papildomų pajamų – nekilnojamojo turto (NT) agentūra „Ober-Haus“ ieško būsto Vokietijos brigados kariams ir jų šeimoms.

REKLAMA

Savo tinklalapyje „Ober-Haus“ paskelbė kriterijus, kokio būsto ieško vokiečių kariams.

„Mūsų komanda nuolat tiesiogiai bendrauja su į Lietuvą atvykstančiais Vokietijos brigados kariais ir šiuo metu ieškome jiems butų ir namų nuomai Vilniuje ir Kaune.

Jeigu Vilniuje arba Kaune turite naujesnės statybos 3 ir daugiau kambarių butą ar namą su baldais ir norėtumėte išnuomoti patikimiems nuomininkams, susisiekite su mumis“, – rašoma „Orber-Haus“ interneto svetainėje.

Agentūra žada pasirūpinti visu nuomos procesu – nuo nuomininkų atrankos iki sutarties sudarymo.

Tuo metu nuomotojams agentūros atstovai patikina, kad vokiečių kariai ir jų šeimos – patikimi nuomininkai.

„Vokietijos brigados kariai – atsakingi, finansiškai stabilūs ir ilgalaikiai nuomininkai, kurie užtikrins sklandžią ir saugią nuomą“, – nurodoma skelbime.

Pirmosios reakcijos pribloškė

Paskelbus šį įrašą socialiniuose tinkluose, „Ober-Haus“ atstovus nemaloniai nustebino pirmosios reakcijos. „Ober-Haus“ Senamiesčio biuro vadovas Marius Čiulada sako, kad pasipylė neigiami komentarai tiek iš priešiškai nusiteikusių gyventojų, tiek iš netikrų profilių, vadinamų botais.

„Su marketingo skyriumi iš pradžių net nustebome, nes labai panašią žinutę turėjome pernai. Ten buvo mano nuotrauka ir beveik toks pat komentaras. Tuomet reakcija buvo ženkliai kitokia“, – pasakoja NT ekspertas.  

„Dabar panašu, kad Vokietijos vėliava suaktyvino „budulius“. Matosi, kad dalis komentarų yra vatnikų, kita dalis botų“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Nors vėliau „Ober-Haus“ sulaukė būstų pasiūlymų iš palankiai nusiteikusių žmonių, M. Čiulada sako, kad pirmoji neigiamų komentarų banga buvo tokia didelė, kad „Ober-Haus“ jau svarstė pašalinti įrašą. 

„Po kiek laiko gavome ir teigiamų atsiliepimų iš žmonių, kurie pradėjo siūlyti savo būstą, bet pirmosiomis dienomis ir valandomis buvo mintis netgi išjungti pranešimą, nes reakcija tikrai nustebino. Nesitikėjome ir nebuvome pasiruošę“, – teigia jis.

REKLAMA

Nori erdvesnio būsto, geriausia – su automobilių aikštele

Vokietijos brigada Lietuvoje naujais žmonėmis pasipildo maždaug kas pusmetį: anot M. Čiulados, vienas srautas atvyksta rudenį, spalio mėnesį, kitas – pavasarį, kovo–balandžio mėn. 

„Dabar atvyksta karininkai, jie ieško [būsto] mieste, daugiau Šnipiškių, Senamiesčio rajonuose, tam tikra dalis Antakalnyje“, – vardija M. Čiulada.

Anot NT eksperto, vokiečių karininkai ieško erdvesnių būstų, o pirmenybę teikia naujesnės statybos pastatams. 

„Jie gana sunkiai supranta mūsų mažus, 55 kvadratinių metrų trijų kambarių butus. Jie vis tiek ieško erdvesnių plotų. Bet nežiūrint to, specifinių reikalavimų jie neturi. Tiesiog ieško, padoraus, tvarkingo, kokybiško būsto“, – pasakoja M. Čiulada.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, daugeliui karininkų svarbu, kad būstas būtų su automobilių aikštele, geriausia požemine.

„Tą dažniausiai gali pasiūlyti tik nauja statyba, todėl šiuo atveju Senamiestis šiek tiek pralošia. Bet yra klientų, kurie nori būtent Senamiesčio ir sako: man patinka Senamiestis, aš ten su dviračiu važinėsiu ir kt.“, – komentuoja M. Čiulada.

Kainos – nuo 1500 eurų per mėnesį 

Paklausus, kiek vidutiniškai kainuoja tokie būstai, kokių ieškoma vokiečių kariams, M. Čiulada išskiria dvi kainų kategorijas.

„Arba 1500 eurų, jeigu mažesnis butas, arba 2500 eurų, jeigu didesnis. Čia su komunaliniais [mokesčiais]. Jie skaičiuoja bendrą išlaidų krepšelį – nuoma ir komunalai“, – teigia pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Būstų vokiečių kariams ieškoma ir Kaune, tačiau ten veiksmo grokai mažiau, nes vokiečiai pirmiausia apsigyvena Vilniuje ir Vilniaus rajone.

„Karininkai vis tiek pradžioje koncentruojasi į Vilnių, čia jų buveinė, bet numatoma, kad 20 proc. jų bus Kaune. Dabar pastebime, kad atvykstančiųjų į Kauną yra labai mažai, tad panašu, kad kol kas viskas vyksta Vilniuje“, – komentuoja M. Čiulada.

Vokietijos brigados pulkininkas su žmona įsikūrė Šnipiškėse

Pirmieji Vokietijos brigados kariai į Lietuvą atvyko prieš metus. Dauguma iš jų namus rado Vilniuje, tarp jų ir pulkininkas André Hastenrathas su žmona Verena.

REKLAMA

Jiedu įsikūrė Vilniaus Šnipiškių mikrorajone. Čia A. ir V. Hastenrathai nuomojasi butą. A. Hastenrathas šyptelėjo, kad „Šnipiškės“ buvo vienas pirmųjų jo lietuviškų žodžių. 

Kovo mėnesį interviu naujienų portalui tv3.lt V. Hastenrath pasakojo, kad Vilniuje jaučiasi laiminga, o būsto savininkas ir kaimynai – draugiški ir malonūs.

„Kai atvykome, mus labai šiltai priėmė mūsų būsto savininkas. Jis viską paruošė: ant stalo mūsų laukė braškės, butelis šampano.

Turime puikius šeimininkus ir kaimynus. Kartais pasikviečiame būsto savininką su žmona, kartu kepame barbekiu. Labai smagiai leidžiame laiką. Taigi, jaučiuosi čia laiminga“, – sakė V. Hastenrath.

REKLAMA

Vokiečių brigados karius šiltai priima ir dauguma aplinkinių. A. Hastenrathas pasakojo, kad internete pasklidusi istoriją apie tėtį ir sūnų, kurie vokiečių kariui nupirko kavos, yra neišgalvota – tai nutiko, kai keli pulkininko kariai lankėsi vienoje iš Vilniaus kavinių. 

Anot A. Hastenratho, vokiečių kariai Lietuvoje jaučiasi vertinami.

„Man pačiam gera matyti, kaip žmonės reaguoja į mūsų uniformą. Žinoma, išėjus pabėgioti, 1 iš 100 žmonių nebus malonus mūsų atžvilgiu, bet turi pamatyti kitus 99. Manau, kad dauguma lietuvių yra laimingi, kad esame čia – mes tai jaučiame“, – kalbėjo pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vokietijos 45-oji brigada pradeda veiklą Lietuvoje, įsikuria Nemenčinėje

Nuo balandžio 1 d. Vokietijos 45-osios brigada pasiekė pilną brigados štabo pajėgumą ir pradeda veiklą Lietuvoje. Atskiri brigados daliniai sujungti į vieningą, Lietuvai priskirtą Vokietijos 45 brigadą, kuriai suteiktas oficialus brigados ženklas.

Tai pirmas kartas istorijoje, kai Vokietijos kariuomenė dislokuoja šarvuotą brigadą užsienyje, nors pats brigados perkėlimas vyksta laipsniškai.

Vokietijos 45-oji brigadai laikinai perleidžiama Lietuvos kariuomenės infrastruktūra, esanti netoli Vilniaus – Nemenčinės ir Rokantiškių kariniai objektai, kuriuose įsikuria ryšių, štabo aprūpinimo kuopos, medicinos ir logistikos vienetai.

REKLAMA

Nuolatinė Vokietijos 45-osios brigados dislokacijos vieta numatyta Rūdninkų kariniame poligone ir Rukloje. Brigados karių ir civilių Lietuvoje nuosekliai daugėja iki bus pasiektas planinis 4800 karių ir 200 civilių darbuotojų skaičius.

2023 m. gruodžio 18 d. Vilniuje Vokietijos ir Lietuvos gynybos ministrai pasirašė bendrą Veiksmų planą, kuris padėjo pagrindą Vokietijos kariuomenei Lietuvoje dislokuoti brigados dydžio vienetą.

Numatyta, kad Brigados perkėlimo procesas prasideda nuo Veiksmų plano pasirašymo momento ir įvardijami pagrindiniai perkėlimo proceso etapai: 2024 m. Vilniuje įsikuria pirminis brigados elementas; 2025-2026 m. vyksta pagrindinis brigados vienetų perkėlimas, o iki 2027 m. pabaigos Vokietijos brigada yra perkelta į Lietuvą, pasiektas pilnas kovinės brigados pajėgumas. Brigada bus pilnai koviniams veiksmams pasirengęs vienetas, turintis visą reikiamą techniką, įrangą, personalą bei atsargas.

Aukok
REKLAMA
klausykit troliai, ko vargstate? Puiku kad bus vokiečių kariai, o ne driskiai, vagys, degradai ruzkiai.
Vokiečiai kariai išmuštruoti, tvarkingi, apskritai aukštos gyvenimo kokybės pavyzdžiai. Džiaugtis reikia, jeigu butą nuomojasi, tai bent jau žinosit, kad butas nebus nuvandalintas. Beje, turime būsto nuomojimo patirties, tai buvo studentai lietuviai, kurie butą paliko tokį pat gražų kokį rado. Kita lietuvių pora irgi tvarkingi, kultūringi žmonės. Todėl nuomot būstą reikia ne kam pakliuvo, o atsirinkus atsakingus žmones ir patiems elgiantis su nuomininkais pagarbiai, kaip su svečiais.
vokieciai tai ne kokie ruso swaines...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų