Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad tik iš pačios kaukės išvaizdos, tikėtina, nepavyks nustatyti, ar kaukė medicininė. Pasikliauti tik spalva taip nereikėtų, medicininės kaukės gali būti įvairių spalvų – tiek įprastos mėlynos, tiek ir, pavyzdžiui, juodos.
„Informacija apie kaukę visuomet nurodoma ant pakuotės. Pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į pavadinimą, jis iškart turi patvirtinti, kad kaukė medicininė, taip pat tokios kaukės žymimos CE ženkliuku, kuris rodo, kad jos yra sertifikuotos. Medicininės kaukės būna trijų sluoksnių, ši informacija taip pat pateikiama ant pakuotės“, – paaiškina farmacininkė.
Kai kurios apsaugo tik nuo dulkių
Jeigu ši informacija ant pakuotės nėra pateikiama, kaukės, nors ir vizualiai gali atrodyti panašiai į medicinines, iš tiesų yra tik apsauginės. Pasak vaistininkės, jos daugiausiai skirtos dirbant dulkėtoje, užterštoje aplinkoje, tačiau saugantis viruso negali užtikrinti efektyvumo.
Nors „Eurovaistinėje“ galima įsigyti tik medicininių kaukių, pasak farmacininkės, dalis klientų, rūpindamiesi savo saugumu, dar prieš patvirtinant šį sprendimą, pasidomėdavo apie tai. Jeigu klientai įsigyja ne visą pakuotę, o tik kelis vienetus, jiems pageidaujant vaistininkai parodo pakuotę, kad galėtų susipažinti su visa ant jos skelbiama informacija.
Farmacininkė primena, kad svarbu ne tik tai, kokias apsaugos priemones dėvime, bet ir tai, kaip tai darome. Medicinines kaukes reikėtų keisti ne rečiau nei kas 4 valandas arba joms sudrėkus. Svarbu prisiminti, kad tiek medicininės kaukės, tiek respiratoriai yra vienkartiniai ir pakartotinai neturėtų būti dėvimi.
Prieš užsidedant ar keičiant kaukę svarbu švariai nusiplauti ar dezinfekuoti rankas. Nusiimant kaukę, ją imti už gumelių ir neliesti vidinės nei išorinės pusės rankomis. Anot E. Ramaškienės, taip pat reikėtų pasirūpinti, kad kaukę iki užsidėjimo laikytume sterilioje vietoje, pavyzdžiui, atskirame maišelyje, o ne rankinėje ar kišenėje tarp kitų daiktų.