Už tai balsavo 35 Seimo nariai, prieš buvo 22, susilaikė 46 politikai. Seimas projektą grąžino tobulinti.
Parlamentaras siūlė, kad tais atvejais, kai gyventojas turi pilnamečių vaikų, jam būtų iš kiekvieno vaiko mokama 5 proc. jo gaunamų metinių pajamų.
V. Valkiūnas šį projektą ketvirtadienį vadino istoriniu Lietuvos raidos projektu.
Anot jo, siūlymas mažintų socialinę atskirtį, puoselėtų šeimos vertybes.
„Įstatymu siekiama įtvirtinti vaikų pareigą išlaikyti savo tėvus“, – sakė parlamentaras.
Tuo metu premjerė Ingrida Šimonytė priekaištavo, kad siūlomas spręsti tik socialinės pensijos klausimas, nors „būna, kad vaikai tėvams sveikatą sugadina“.
Konservatoriui Sergėjui Jovaišai kilo klausimas kaip bus su tais vaikais, kurie gyvena užsienyje, ypač jeigu jie susituokę su užsieniečiais ir turi dvigubą pilietybę“.
Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narė Laima Nagienė atkreipė dėmesį, kad toks siūlymas dar labiau išaugins atskirtį: „Atskirtis tėvų, kurių vaikai galbūt uždirba minimalią algą ir išlaiko savo šeimą, ir jie dar turėtų mokėti? Ar nemanote, kad tie vaikai, kurie bus pasiekę ir gerai uždirba, mokės savo tėvams, tai jūs dar didinsite socialinę atskirtį“.
„Pasiskaičiavau – turiu tris sūnus, kokie 500 eurų per mėnesį būtų prie pensijos, o jeigu pavyktų įkalti, kad dar marčia su anūkais kokius 2–3 proc. mokėtų, visai neblogai išeitų. Galvoju, gal reikia pabandyti ir pabalsuoti, gal vaikai mane į namus įsileistų“, – ironizavo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Antanas Matulas.
„Esu prieš 5 procentus. Kodėl tik 5 procentai? 10–15 procentų. Tik tada galėsi oriai atostogauti Maldyvuose ar Meksikoje“, – sakė konservatorius Vilius Semeška.