• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastarąją savaitę – girtų ir įsiutusių lietuvių protrūkiai, nuo kurių nukentėjo ir policijos pareigūnai. Reido metu policininkai vien Vilniaus apskrityje sugavo dešimtis girtų vairuotojų. Dar vienas girtas vairuotojas Vilniuje sukėlė avariją, per ją susidaužė trys automobiliai. Nuo apsvaigusių ir psichinėmis ligomis sergančių agresyvių asmenų nukentėjo net trys pareigūnai.

Pastarąją savaitę – girtų ir įsiutusių lietuvių protrūkiai, nuo kurių nukentėjo ir policijos pareigūnai. Reido metu policininkai vien Vilniaus apskrityje sugavo dešimtis girtų vairuotojų. Dar vienas girtas vairuotojas Vilniuje sukėlė avariją, per ją susidaužė trys automobiliai. Nuo apsvaigusių ir psichinėmis ligomis sergančių agresyvių asmenų nukentėjo net trys pareigūnai.

REKLAMA

Policijos atstovai pasakoja, kad tokių atvejų pasitaiko nuolat, per metus skaičiuojama maždaug po 100.

Profsąjungos atstovai skundžiasi – pareigūnų trūkumas ir taip didžiulis, o psichologinės traumos dar daugiau pareigūnų paskatina palikti tarnybą.

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Sostinėje ir Vilniaus apskrityje siautėjo ir apsvaigę kelių ereliai. Reidų metu pareigūnams įkliuvo dešimtys girtų vairuotojų. Keturiolikai vairuotojų iškeltos baudžiamosios bylos, jie įpūtė daugiau nei 1,5 promilės.

REKLAMA
REKLAMA

Dar vienas girtas vairuotojas sukėlė štai tokią avariją sostinėje, per kurią sudaužyti 3 automobiliai. Kaltininkas įpūtė beveik 2 promiles. Vilniaus apskrityje girti vairuotojai sukėlė mažiausiai 3 avarijas, laimei, žmonės per jas nesužeisti.

REKLAMA

Per reidą Vilniaus apskrityje įkliuvo ir 3 chuliganiškai važinėję motociklininkai. Vienas jų – ir girtas, ir be teisių, ir dar pareigūnų reikalavimui sustoti nepakluso.

Su nepaklūstančiais asmenimis pareigūnams tvarkytis teko ne tik Vilniuje. Tiesa, kiti atvejai baigėsi liūdniau. Panevėžyje sekmadienį policijos pareigūnams sulaikant įtariamąjį, šis puolė muštis. 

„Sulaikant galimai įtariamą nusikalstamas veikas atlikusį asmenį, jis pasipriešino policijos pareigūnams griebdamas už rankų, čiupdamas už plaukų ir taip sukeldamas fizinį skausmą“, – komentuoja Panevėžio apskrities VPK atstovė Odeta Jukniūtė. 

REKLAMA
REKLAMA

Tenka laikinai pasitraukti

Dar vienas atvejis – Alytuje. 25 metų pareigūnė nukentėjo nuo sveikatos problemų turinčios agresyvios moters.

„Pareigūnė bandė ją sulaikyt ir palydėti iki greitosios medicinos pagalbos automobilio. Moteris neklausė, priešinosi, apdraskė pareigūnę“, – teigia policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis. 

Panašių atvejų, kai agresyvūs gyventojai sužaloja pareigūnus, per metus skaičiuojama dešimtimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vasarą ir buvo sužalota pareigūnė, kuri tikrai stipriai buvo sužalota girto asmens, buvo pareigūnei nuskeltas dantis, buvo žandikaulis sužalotas“, – pasakoja Lietuvos policijos profesinės sąjungos atstovė Agnė Greblikaitė. 

„Šiemet mes turime 69 pasipriešinimo atvejus, pernai per tą patį laikotarpį buvo 72. Tai iš esmės tendencijos panašios, apie 100 tokių atvejų per metus“, – sako R. Matonis. 

Kartais pareigūnams pavyksta išsisukti su nežymiais sužalojimais, sumušimais ar įdrėskimais, tačiau pasitaiko ir atvejų, kai jiems prireikia rimtos medikų pagalbos ir tenka laikinai pasitraukti iš tarnybos.

REKLAMA

„Gali būti, kad pareigūnas tiką pradėjo, sakykim, savo darbo pamainą ir jis turi būti pakeičiamas kitu pareigūnu, nes ne visais atvejais pareigūnai gali tęsti toliau savo darbą“, – teigia Panevėžio apskrities VPK atstovė. 

Materialiai atlyginti neužtenka

Pasak Policijos departamento atstovo, dažniausiai pareigūnams priešinasi nuo alkoholio arba narkotikų apsvaigę asmenys, taip pat sergantys įvairiomis psichinėmis ligomis.

„Tamposi, draskosi, šūkauja, rėkauja, nevykdo teisėtų pareigūnų reikalavimų ir priešinasi tiesiog teisėtiem pareigūnų nurodymams ir veiksmams“, – vardija Matonis. 

REKLAMA

Už patirtus sužalojimus tarnybos metu pareigūnai sulaukia kompensacijų, kurių sumos svyruoja nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų, priklausomai nuo sužalojimo lygio. Tiesa, profesinės sąjungos atstovė pabrėžia, materialinės žalos atlyginimo neužtenka.

„Materialinė žala atlyginama, bet pareigūnui vis tiek lieka psichologiniai kažkokie reiškiniai ir galbūt su jais reikėtų labiau dirbti. Pareigūnui didesnės pagalbos reikėtų iš psichologinės pusės, morališkai palaikyti“, – tikina Agnė Greblikaitė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gali palikti tarnybą

Atstovė taip pat pabrėžia, kad tokie smurto prieš pareigūnus atvejai gali daryti įtaką ir jų sprendimui palikti tarnybą.

„Šitie įvykiai policijos patrauklumui pliusų tikrai neprideda, tai tikrai yra minusas. Ir pareigūnas, jeigu stipriai tarnybos metu nukentėjęs, tai jisai labai, tikriausiai, sekantį kartą apgalvos, ar jam tęsti tarnybą, ar ne“, – kalba Lietuvos policijos profesinės sąjungos atstovė. 

Pareigūnų trūkumas ryškus visoje šalyje. Policijos duomenimis iš viso Lietuvoje trūksta net penktadalio policijos pareigūnų. Prasčiausia situacija – Vilniuje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje.

Daugiau apie tai sužinkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio viršuje. 

tv3.lt

Pagarba Lietuvos policijai. Visi normalūs žmonės Lietuvoje palaiko ir gerbia policijos pareigūnus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų