Taip jis kalbėjo ketvirtadienį lankydamasis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime posėdyje.
„Čia kažkokių improvizacijų nei iš manęs individualiai, nei iš socialdemokratų, nei iš Vyriausybės, matyt, neturėtų būti“, – kalbėjo G. Paluckas.
Jis teigė, kad užsienio politika turėtų būti grindžiama konsensusu.
„Dėl Baltarusijos ar Rusijos santykių tą konsensusą, aš tikiu, esame pasiekę ir kažkokių improvizacijų neturėtų būti“, – teigė socialdemokratas.
Anot G. Palucko, apie sankcijų efektyvumą „galima plačiai diskutuoti“, tas daromas ir Europos Sąjungoje.
„Tačiau atsisakyti kažkokių sankcijų paketų, tuo labiau, ginčyti jas, nauja Vyriausybė tikrai nesiruošia“, – sakė jis.
G. Paluckas taip pat teigė, kad normalizuoti santykius su Kinija siekia ne dėl naudos asmeniniam verslui.
„Tikiuosi, kad toks įspūdis nesusidarė ir pati prielaida yra gerokai klaidingesnė, nei galėtume pamanyti. Pirmiausia, aš versle ar jo organizavime jau nedalyvauju kurį laiką dėl savaime suprantamų priežasčių, esu nusišalinęs, tylusis arba pasyvusis akcininkas“, – kalbėjo socialdemokratas.
G. Paluckas lapkričio pradžioje BNS sakė, kad jo Vyriausybė siektų atkurti pilnaverčius diplomatinius santykius su Kinija, tačiau neketina daryti pernelyg didelių nuolaidų.
Socialdemokratų kandidatas į premjerus sakė sieksiantis, kad į Pekiną grįžtų dirbti Lietuvos ambasadorius, o į Vilnių – Kinijos ambasadorius.
G. Paluckui iš dalies priklausanti baterijų sistemas gaminanti įmonė „Garnis“ teigia per tarpininkus Lenkijoje ir Vokietijoje nedideliais kiekiais perkanti produktams reikalingas kiniškas ličio baterijas, tačiau tvirtina ieškanti alternatyvių tiekėjų.
Už santykių su Kinija normalizavimą pasisako ir prezidentas Gitanas Nausėda, tačiau jis pabrėžia, kad tai turi būti abipusis interesas.
Lietuvos ir Kinijos santykiai pašlijo 2021 metais Vilniuje atidarius Taivaniečių atstovybę, nuo tada Pekinas šalyje sumažino diplomatinį atstovavimą, ėmėsi prekybos ribojimų.
Lietuvių ir anglų kalba Taipėjaus atstovybė Vilniuje pavadinta „Taivaniečių“, o kinų kalba pavadinime naudojamas „Taivano“ vardas.