„Tuos mokestinius teisės aktų projektus, kuriuos pateikė Seime kolegos, juos pirmiausia dar reikės įvertinti ir Vyriausybė pateiks išvadą, todėl automatiškai įskaičiuoti ar išskaičiuoti tam tikras pajamas į ar iš biudžeto kol kas nėra jokio reikalo“, – ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą teigė G. Paluckas.
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys konservatorius Mindaugas Lingė premjero prašė įvertinti, kokią įtaką pajamoms, planuojamoms gauti iš Finansų ministerijos siūlomos mokesčių pertvarkos, gali turėti Seime pradėti svarstyti pakeitimai dėl papildomo neapmokestinamo pajamų dydžio (NPD), pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų vaisiams, daržovėms.
„Koks būtų bendras paveikslas, jeigu įskaičiuosime papildomą NPD (siūlomą prezidento Gitano Nausėdos – BNS), kam Seime po pateikimo pritarta, koks būtų efektas įvairių PVM lengvatų, pavyzdžiui, maisto prekėms, kurių pataisos pateiktos. Kokia ta galutinė fiskalinė nauda iš mokesčių pokyčių paketo ir įvertinus kitus projektus, Seime registruotus?“ – klausė M. Lingė.
Jis taip pat domėjosi, ar kitais metais jau reikės 1 mlrd. eurų valstybės skolos aptarnavimo išlaidoms, bet G. Paluckas to nekomentavo.
Seimas po pateikimo yra pritaręs G. Nausėdos siūlymui dėl papildomo NPD šeimoms su vaikais. Jeigu pataisos būtų priimtos, biudžetas kasmet netektų maždaug 60 mln. eurų pajamų.
Valdančiųjų koalicijoje kol kas nėra sprendimo dėl lengvatinio PVM tarifo vaisiams, daržovėms, ekologiškiems produktams. Grupei parlamentarų įregistravus pataisas įvesti lengvatinį 5 proc. PVM tarifą šiai žemės ūkio produkcijai, Prezidentūra pareiškė, kad pasiūlymą galima svarstyti tik garantavus, kaip lengvatos nauda pasieks galutinius vartotojus.
Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plane numatytas lengvatinis 9 proc. PVM ekologiniams ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą sertifikuotiems vaisiams, uogoms ir daržovėms.
Lengvatinį tarifą siūloma taikyti ir ekologiškiems produktams, naudojamiems valstybės ir savivaldybių mokyklose, darželiuose, ligoninėse, globos namuose, krašto apsaugos bei vidaus tarnybos institucijose, taip pat nacionaliniams patiekalams gaminti.
Finansų ministerijos skaičiavimais, dėl sumažinto tarifo žemės ūkio produkcijai biudžetas netektų maždaug 100 mln. eurų.
Mažesnio PVM tarifo reikalauja maitinimo sektorius, dabar mokantis 21 proc. tarifą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!