„Man svetima tokia minčių eiga ir aš nežinau, ką reikėtų pakomentuoti. Yra žmogus, kuris yra pasiruošęs būti ministru, jo kompetencijos abejonių nekelia, todėl aš jį kviečiu į komandą, į Vyriausybę. Visi kiti išvedžiojimai apie kažkokius papildomus koalicijos partnerius yra laužti iš piršto“, – penktadienį žurnalistams po susitikimo su prezidentu sakė G. Paluckas.
Politikas taip pat nesutinka su opozicijos pareiškimais, esą į ministrus siūlomam prezidento patarėjui K. Budriui turėtų būti taikomas „atšalimo laikotarpis“.
„Nuo viešųjų reikalų ir tuo labiau nuo tų viešųjų reikalų išmanymo atšalti niekam nereikėtų. Tol kol karštas, kol žinai, ką darai, ir turi prisijungti ir prisidėti sprendžiant tuos klausimus“, – pabrėžė jis.
M. Lingė sukritikavo sprendimą į užsienio reikalų ministrus siūlyti K. Budrį. Politikas svarsto, ar K. Budriui tapus šalies diplomatijos vadovu užsienio politikos klausimai nebus sukoncentruoti tik prezidento rankose.
„Praktiškai Kęstučio Budrio kandidatūros įtraukimas į Vyriausybę yra de facto ketvirto koalicijos partnerio simbolinis įsitraukimas. Yra tikrai keista matyti, kodėl socialdemokratai tokiu būdu vengia atsakomybės už užsienio politiką“, – penktadienį „Žinių radijui“ kalbėjo M. Lingė.
Klausimus dėl prezidento vyriausiojo patarėjo kandidatūros į Užsienio reikalų ministerijos (URM) vadovus kėlė ir Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Politikė pripažino, kad jai kyla klausimų, ar ar į siūlomam prezidento patarėjui neturėtų būti taikomas „atšalimo laikotarpis“.
Visgi, pats prezidentas Gitanas Nausėda tikino, kad tokios kalbos ir keliami klausimai yra pritempti.