Tada prie Vilniaus mero, socialdemokratų ir darbiečių lyderių kompanijos prisidėjo dar vienas kandidatas į Prezidentus.
Juo tapti ketino tada 52-ejų bedarbis iš Kaišiadorių rajono. Tačiau jį kėlė tada 33-ejų buvęs kitas kaišiadoriškis Mindaugas Filipavičius (dabar 43 m.), kuris dėl amžiaus cenzo pats negali kandidatuoti.
Šalia Kaišiadorių gyvenantis Mindaugas Filipavičius gegužę ketino tapti prezidentu. Verslininku prisistatantis vyriškis sakė, kad Dievas jį paragino siekti šalies vadovo posto.
„Jau seniai žinojau, kad turėjau daryti kažką tokio ypatingo, tik nežinojau, ką. Tai dabar nusprendžiau, savo sritį atradau. Apie kokį jūs pašaukimą kalbat? Dievo pašaukimą, iš vidaus yra toks pašaukimas, esu tikintis žmogus“, – sakė M. Filipavičius.
Kadangi dėl amžiaus cenzo giliai tikintis kaišiadoriškis pats negali dalyvauti rinkimuose, oficialiu kandidatu iškėlė bedarbį Alfredą Aliukevičių iš Kaišiadorių rajono. Telefono neturinčio kandidato rasti nepavyko. Aplinkiniai tada kalbėjo, esą jis vietiniams už maistą ir alkoholinius gėrimus padeda nudirbti ūkio darbus.
„Bet jis nėra labai tinkamas, todėl ieškau tinkamesnio, kuris savarankiškai kažką galėtų daryti, tas pareigas eiti, nes turiu tiek idėjų, reformų, kad dar vienas žmogus gabus tikrai nepamaišytų“, – svarstė M. Filipavičius.
Šešėliniu prezidentu ketinantis tapti Filipavičius sako, kad oficialųjį šalies vadovą valdytų griežta ranka, o pats gautų postą prezidentūroje.
„Formaliai būčiau vyriausiasis patarėjas, gal dar vienas iš spaudos atstovų ir šiaip toks įtakingas asmuo. O nesibaiminat kaip tas asmuo pataps prezidentu neklausys? Ne, tai būtų ir sutartis, jau turiu parengęs planą, struktūras visa kita. Manau jis savo vietoje būtų ir net negalvotų, blogiausiu atveju lėktų iš to posto“, – svarstė M. Filipavičius.
Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas tuomet tvirtino, kad visuomenei nežinomi kandidatai itin retai surenka 20 tūkstančių parašų, remiančių jų kandidatūrą. Be tai pretendentų neatbaido ir jų atsiranda per kiekvienus rinkimus.
„Mums buvo vienas atsiuntęs karalius laišką, kad mes iš viso rinkimų nerengtume, o kaldintume karūną ir rengtume jo karūnavimo iškilmes. Jis ir vardą buvo pasirinkęs – Mindaugas“, – tada kalbėjo VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas.
Kaišiadoriškiai tikisi į antrą turą patekti kartu su tuometine prezidente Dalia Grybauskaite, tačiau politologai tvirtina, kad tokių kandidatų šansai lygūs nuliui.
„Galbūt tai yra sąmoningai daroma bandant save realizuoti, bandant išspręsti savo asmenines problemas, galbūt kažkur nesiseka darbe, nesiseka karjera, tai žmogus bando tą kompensuoti kita veikla, patenkinti savo ego, jo pavardė bus jo plakatai už valdiškus pinigus“, – svarstė politologas Vytautas Dumbliauskas.
Tačiau Filipavičius tvirtina turintis daug idėjų ir žada reformuoti daugelį gyvenimo sričių. Be to, žada į Lietuvą pritraukti didžiules investicijas, kurias esą sukurs jo būsimas verslas. Paklaustas, apie kokias sumas kalbama, jis atsako – šimtus milijardų.
„Turiu vieną idėją praktiškai „Facebook‘o“ lygio, tik truputį kitokią. Įsivaizduokit svetainę interneto, kur žmonės kartais lankydamiesi esant poreikiui turėtų nuo keliasdešimt iki keliasdešimt tūkstančių realią naudą, o įmonės nuo kelių šimtų iki kelių šimtų milijonų“, – dėstė M. Filipavičius.
Rinkimų komisija sako, kad pavienius kandidatus dažniausiai atbaido dešimties tūkstančių tuo metu dar buvusių litų užstatas. Jis gražinamas tik sulaukus bent septynių procentų rinkėjų palaikymo. Kaišiadoriškis pinigų užstatui žadėjo skolintis.