Už neeilinę sesiją dar praeitą savaitę pasisakė opozicinių Darbo partijos, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“, Lietuvos regionų partijos ir Lietuvos socialdemokratų partijos atstovai bendru sutarimu.
Tik, kaip pažymi Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Lukas Savickas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai per naktį persigalvojo ir nusprendė nepalaikyti neeilinės sesijos, taip mažindami visuomenės galimybę sužinoti aukščiausių šalies pareigūnų paaiškinimus, nebandant dangstyti valdančiųjų partijų atstovų, taip pat, o tai labai svarbu – operatyviai priimti svarbius teisės aktus, kuriais būtų suteikiama daugiau pagalbos nukentėjusiems vaikams, jų artimiesiems.
„Visuomenei, kartu – ir mums, kyla daug neatsakytų klausimų, susijusių su visą Lietuvą šokiravusia galima nusikalstama veika. Reikia atskirti du dalykus. Mes nekalbame apie jos tyrimą, kokios apimties, kokiu sunkumu buvo galimai padarytas nusikaltimas – tai nustatys teismas. Tačiau mes prašome viešų paaiškinimų iš Seimo Pirmininkės ir generalinės prokurorės dėl galimos ikiteisminio tyrimo informacijos nutekinimo. Taip pat imamės iniciatyvos stiprinti vaikų apsaugos, teisinės pagalbos reglamentavimą. Tikimės, kad tokią būtinybę supranta ne tik opozicijos, bet ir dalis valdančiųjų atstovų“, – teigia L. Savickas.
Parlamentarai numatytoje darbotvarkėje kelia klausimus, ar po susitikimo su generaline prokurore Seimo Pirmininkė pasidalijo gauta informacija su savo sekretoriato darbuotojais, padėjėjais ar su kuo nors iš Liberalo sąjūdžio partijos ir frakcijos Seime narių, patarėjų. Jei taip, su kokiais asmenimis ir kokia informacija buvo pasidalyta.
Taip pat parlamentarai prašo Seimo Pirmininkės atsakyti, ar ji po minėto generalinės prokurorės vizito susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos frakcijos Seime nariais, patarėjais, ar TS-LKD partijos nariais, Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte ar Vyriausybės nariais, ir jeigu tai įvyko, prašoma nurodyti konkrečius asmenis.
Seimo nariai prašo informacijos patikslinimo ir iš generalinės prokurorės.
Iš viso Seimo Pirmininkei ir generalinei prokurorei opozicijos atstovai parengė 23 klausimus.
Neeilinės Seimo sesijos metu, kaip nurodo L. Savickas, numatyta svarstyti labai svarbius Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo, Baudžiamojo proceso kodekso, Bausmių vykdymo kodekso pakeitimus, siekiant stiprinti pagalbą tokio pobūdžio nusikaltimų aukoms, jų artimiesiems, taip pat suteikti geresnes sąlygas jiems teisinę pagalbą teikiantiems advokatams – galimybė specializuotis seksualinės prievartos prieš vaikus bylose, gauti padidintą valstybės apmokamų paslaugų tarifą.