Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 24 žmonės, 7 asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo dar nežinomos. Be to, per praėjusią parą registruotas 1 įvežtinis atvejis – COVID-19 liga patvirtinta asmeniui, į Lietuvą grįžusiam iš Maltos.
14 naujų atvejų siejama su židiniais
3 vakar Vilniaus apskrityje nustatyti atvejai yra siejami su židiniu įmonėje „Intersurgical“. Visi asmenys buvo izoliacijoje, tyrimas koronavirusinei infekcijai nustatyti atliktas dėl turėto sąlyčio. Šiuo metu registruotas 41 su šiuo protrūkiu susijęs atvejis. Kaip jau skelbta, vertinama, kad židinys įmonėje turi sąsajų su šeiminiu protrūkiu Molėtų rajone.
Dar 3 atvejai, registruoti Vilniaus apskrityje, siejami su židiniu vienoje statybų įmonėje. Šiuo metu registruoti 5 susiję susirgimai.
Be to, dar 4 atvejai, vakar registruoti Panevėžio apskrityje, siejami su židiniu žemės ūkio kooperatyve „Šiaurės aruodai“, įsikūrusiame Pasvalio rajone. Iš viso, epidemiologų vertinimų, su židiniu šiuo metu siejami 8 COVID-19 ligos atvejai.
1 naujas atvejis vakar registruotas Vilniuje veikiančioje metalinius dangtelius gaminančioje įmonėje. Tai 6-asis infekcijos atvejis, susijęs su šiuo židiniu.
Dar 1 atvejis Vilniaus apskrityje siejamas su protrūkiu chore „Draugiški projektai“. Iš viso skaičiuojami 29 su šiuo protrūkiu susiję COVID-19 ligos atvejai.
Toliau aktyvus išlieka ir židinys dovanų čekius parduodančios įmonės administracijoje Vilniuje. Vakar patvirtintas 1 susijęs atvejis. Asmuo nėra šios įmonės darbuotojas. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejama 10 užsikrėtimo COVID-19 liga atvejų. Pirmasis susirgimas šioje įmonėje siejamas su Panevėžio rajone vykusia šeimos švente.
Be to, 1 naujas, vakar Vilniaus apskrityje registruotas atvejis, siejamas su protrūkiu UAB „Geruda“. Iš viso su šiuo židiniu siejami 7 registruoti atvejai, įskaitant patvirtintą praėjusią parą.
Be to, nustatyta, kad 10 žmonių – po 3 Vilniaus, Tauragės ir Molėtų apskrityse bei 1 Marijampolėje – užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtinta COVID-19 liga.
7 asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios
Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 7 asmenys – 3 Vilniaus, 3 Kauno ir 1 Alytaus apskrityse. Asmenys tirti dėl COVID-19 ligai būdingų simptomų.
Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.
NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2906 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 967 asmenų, 1840 – pasveiko.
Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.
Ligoninėse nuo koronaviruso gydomi 36 žmonės, septyni iš jų – reanimacijoje
Šalies ligoninėse nuo koronaviruso šiuo metu gydomi 36 žmonės, septyni iš jų – reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose.
Apie tai pirmadienį žurnalistams pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė.
Jos teigimu, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma dviem žmonėms, su deguonies kaukėmis gydoma 20 asmenų.
Lietuvoje iš viso patvirtinti 2906 koronaviruso atvejai, tebeserga 967 asmenys, 1840 – pasveiko.
Nuo COVID-19 iš viso mirė 86 asmenys, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.
Svarbiausia informacija apie koronavirusą
Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.
Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.
Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.