„Kviečiame visus savarankišką veiklą vykdančius ir vykdžiusius žmones, nepriklausomai nuo verslo ir veiklos formos, kreiptis į Užimtumo tarnybą ir teikti prašymus išmokai gauti. Esame gavę jau daugiau nei 12 tūkst. prašymų. Vyrauja labai įvairios verslo formos ir įvairūs segmentai“, – žurnalistams antradienį kalbėjo I. Balnanosienė.
Tiesa, tai, kad be darbo likę asmenys turi registruotis Užimtumo tarnyboje, nereiškia, kad jiems automatiškai bus priskiriamas bedarbio statusas.
„Registracija Užimtumo tarnyboje yra tiesiog visiems klientams būtinas veiksmas. Tie, kurie pretenduoja į išmoką, jie neregistruojami bedarbio statusu, jie registruojami užimto asmens statusu. Registracija vykdoma dviem būdais. Tie žmonės, kurie kreipėsi ir jau buvo mūsų klientais, jie bendrauja toliau su savo konsultantu, o kiti registruojasi internetinėje erdvėje“, – patikslino I. Balnanosienė.
Prašymus pagalbai suteikti Užimtumo tarnyba priima nuo balandžio 5-osios. Iki šiol prašymus pateikė 78 darbdaviai dėl 600 į prastovas išleistų darbuotojų ir daugiau nei 12 tūkst. savarankiškai dirbančių asmenų.
Augo nedarbo lygis
Registruotas nedarbas per praėjusią savaitę išaugo 0,5 procentinio punkto ir balandžio 6 dieną pasiekė 10,3 proc., skelbia Užimtumo tarnybą.
Prieš savaitę registruotas nedarbas buvo 9,8 proc. Registruoto nedarbo rodikliai praėjusią savaitę augo visose šalies savivaldybėse, išskyrus Neringą, kur nekito.
Nuo kovo 30 iki balandžio 5 dienos šalies darbdaviai Užimtumo tarnyboje registravo 2,4 tūkst. laisvų darbo vietų – tai 909 vietomis (61,8 proc.) daugiau nei antrąją karantino savaitę, tačiau 2,7 tūkst. (53,6 proc.) mažiau, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2019 metais.
Per savaitę visose apskrityse darbo pasiūlymų daugėjo. Kas antra laisva darbo vieta buvo registruota Vilniaus ir Kauno apskrityse.
Daugiau darbo pasiūlymų pateikta vandens tiekimo, nuotekų valymo atliekų tvarkymo ir regeneravimo bei transporto ir saugojimo sektoriuose. Darbo pasiūlymų mažėjo iš įmonių, vykdančių administracinę ir aptarnavimo, profesinę, mokslinę ir techninę bei nekilnojamojo turto operacijos veiklas.
Praėjusią savaitę daugiausia laisvų darbo vietų pasiūlyta darbininkiškų profesijų atstovams, ypač įrengimų ir mašinų operatoriams, pagalbiniams darbininkams ir vairuotojams, mažėjo – paslaugų sektoriaus darbuotojams ir pardavėjams. Daugiausia darbo pasiūlymų pateikė Kauno savivaldybės bendrovė „Kauno švara“.
Visą spaudos konferenciją galite pamatyti vaizdo siužete, esančiame straipnio pradžioje.