• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė, pateikdama naujausią informaciją apie koronaviruso plitimo suvaldymą šalyje, įvardijo naujausius nerimą keliančius koronaviruso atvejus.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė, pateikdama naujausią informaciją apie koronaviruso plitimo suvaldymą šalyje, įvardijo naujausius nerimą keliančius koronaviruso atvejus.

REKLAMA

Naujausiais duomenimis, ištyrus 1608 mėginius per pastarąją parą patvirtinti 5 nauji užsikrėtimo atvejai.

NVSC atstovė informavo, kad iš vakar patvirtintų atvejų visi yra Vilniaus apskrityje – trys mieste ir vienas rajone, taip pat vienas asmuo Šalčininkuose.

Kaip informavo G. Megelinskienė, pirmasis atvejis yra susirgusio Vilniaus rajono gyventojo šeimos narys ir abiejų asmenų užsikrėtimo aplinkybės nežinomos.

„Abu asmenys nurodė, kad lankėsi Rudaminos turguje ir jau turime mažiausiai 5 patvirtintus atvejus, kurie nurodė kaip maršrutą, kad lankėsi šioje vietoje“, – sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas susirgęs – įmonės, organizuojančios tolimųjų reisus, darbuotojas. Dar vienas susirgimo atvejis – mokinys, kurio užsikrėtimo aplinkybės yra tiriamos.

REKLAMA

Priversta izoliuotis 18 šeimų

Kitas Vilniuje užfiksuotas COVID-19 atvejis – galimai susijęs su židiniu asmens sveikatos priežiūros įstaigoje.

„Vaikas turėjo sąlytį su kitu vaiku, kurio tėvai serga. Manoma, kas sąlytis turėtas dar nepatvirtinus atvejo. Taip pat svarbios aplinkybės, susijusios su šiuo atveju, kad birželio 12 d. asmuo lankėsi Šv. Ignoto bažnyčioje ir dalyvavo pirmosios komunijos repeticijoje. Joje dalyvavo 18 šeimų, iš viso virš 50 asmenų. Repeticijoje dalyvavę asmenys turėjo izoliuotis“, – sakė G. Megelinskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat koronavirusinė infekcija diagnozuota Šalčininkų siuvimo įmonės darbuotojas. 

„Asmuo paskutinį kartą darbe buvo birželio 11 d. Iš viso nustatyta apie 40 įmonės darbuotojų, turėjusių sąlytį ir jie yra izoliuojami. Atvejo aplinkybės dar yra tiriamos, neaišku, kaip  galėjo užsikrėsti“, – sakė epidemiologė.

Kartu jis patikslino duomenis apie naują mirties atvejį. Tai – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje gydyta moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mirė 81–90 metų amžiaus grupei priklausiusi Kretingos gyventoja, turėjo gretutinių ligų, slaugyta Kartenos ligoninėje“, – sakė ji.

Tai – jau portalo aprašytas atvejis, kai moteris 6 kartus buvo tirta nuo COVID-19. 

Birželio 10 dieną pranešta, jog ši Salantų slaugos ligoninės pacientė prieš tai buvo slaugoma Kartenos ligoninėje.

Moteris gegužės pradžioje buvo išvežta gydyti į Klaipėdos universitetinę ligoninę dėl susirgimų, nesusijusių su koronavirusu. Iš ten ji grąžinta atgal Salantų slaugos ligoninę, tačiau pablogėjus sveikatai, moteris buvo pervežta į Klaipėdos jūrininkų ligoninę, o netrukus perkelta į Kretingos ligoninę.

REKLAMA

Planuojant ją grąžinti atgal į Salantų slaugos ligoninę ir dar kartą atlikus tyrimą, jo rezultatas buvo teigiamas.

Kviečiame žiūrėti tiesioginės transliacijos įrašą:

Per vakar dieną – 5 nauji atvejai

Šiuo metu sergančių žmonių Lietuvoje yra 258. Pasveikusiųjų skaičius išaugo iki 1429. Ligoninėse nuo koronaviruso šiuo metu gydoma 30 asmenų, du iš jų yra reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose.

REKLAMA

Apie tai BNS pirmadienį informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

Jos teigimu, su deguonies kaukėmis gydomi devyni žmonės, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma vienam asmeniui.

Iš viso patvirtintų atvejų skaičius siekia 1773. Iš viso nuo koronaviruso mirė 76 asmenys. Dar 10 asmenų sirgo koronavirusu, bet mirė dėl kitų priežasčių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo birželio 1 d. užfiksuota 17 įvežtinių atvejų.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

REKLAMA

Pakeistas atvejo apibrėžimas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgusi į su kelionėmis susijusius pokyčius, įsigaliojusius nuo birželio 1 d. , tikslina atvejo apibrėžimą. Nuo šiol galimai sergančiu, t. y. įtariamu atveju, bus laikomas žmogus, jaučiantis koronavirusinei infekcijai (COVID-19) būdingus simptomus ir keliavęs ar gyvenęs tose užsienio valstybėse, kurios valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu įtrauktos į SAM kiekvieną pirmadienį skelbiamą šalių sąrašą. Jame nurodyta, kokios prevencijos, grįžus iš šių valstybių, privalu imtis.    

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat ir toliau įtariamu užsikrėtusiu koronavirusine infekcija bus laikomas simptomus jaučiantis ir artimą kontaktų su sergančiu ar galimai užsikrėtusiu per pastarąsias 14-lika dienų turėjęs žmogus.     Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad, įvertinus Lietuvos epidemiologinę situaciją, nuo birželio 1-osios, tyrimai koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekami pagal naują tvarką. Numatyta, kad profilaktinis testavimas bus vykdomas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius arba, kitaip tariant – įvertinus riziką konkrečioje savivaldybėje. Tikslingai toliau bus tiriami simptomus jaučiantieji, taip pat į ligonines planine tvarka guldomi pacientai bei užfiksavus infekcijos židinius, pavyzdžiui – užsikrėtus bendrabučio gyventojui.  

REKLAMA

Numatyta, kad toliau bus testuojami visi žmonės, kuriems pasireiškia bent vienas ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomas, t. y. temperatūra, kosulys, dusulys ir kita. Kaip ir iki šiol, bus tiriami visi naujai į ligonines planiniam gydymui, t. y. operacijoms, planinėms procedūroms, guldomi pacientai, taip pat žmonės, kuriuos ištirti nurodys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, dirbantys infekcijos židiniuose, pavyzdžiui, kai susirgimo atvejis nustatomas bendrabučio tipo name. Be to, ir toliau tyrimai bus atliekami siekiant patvirtinti, kad žmogus jau pasveiko, vadinamieji – pakartotiniai tyrimai.  

REKLAMA

Tai reiškia, kad privalomai nebus testuojami visi be išimties iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keliautojai, kaip yra šiuo metu. Jie bus tikrinami tuo atveju, jei jaus koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų