„Esame tradicinė religinė bendruomenė ir į politiką nesikišame. (...) Nebūna valstybės be problemų. Aš nesureikšminu šitų dalykų (R. Žemaitaičio pasisakymų – ELTA). Sovietiniais laikais buvo dar didesnis antisemitizmas, dabar jis nėra toks drastiškas, kuris pereitų į kažkokius fizinius išpuolius. Todėl nesureikšminčiau šitų dalykų. Viską reikia išspręsti dialogo keliu“, – parlamente žurnalistams pabrėžė M. Bairaku.
Pasak frakcijos seniūnu ketvirtadienį paskirto „Nemuno aušros“ lyderio R. Žemaitaičio, šiuo susitikimu siekta išsiaiškinti, kokią nuomonę apie jam mestus kaltinimus antisemitizmu, turi Kauno žydų religinės bendruomenės vadovas.
„Norėjau, kad ateitų į frakciją. Norėjome atvirai pasišnekėti, koks yra jo požiūris. Vakar sulaukiau labai daug žydų bendruomenės atstovų palaikymo nenusileisti. (...) Man yra smagu ir svarbu, kad vis dėlto nepavyko Žemaitaičio sukiršinti su Lietuvos žydais“, – nurodė R. Žemaitaitis.
Taip pat politikas pažymėjo, kad M. Bairaku yra pakviestas ir į jo priesaiką Seime.
ELTA primena, kad, nepaisant užsienio partnerių kritikos, valdančiąją daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pirmadienį pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio R. Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.
Tiesa, R. Žemaitaičio partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos, JAV. Atsakydamas į užsienio atstovų neigiamus pasisakymus, R. Žemaitaitis pirmadienį viešai kreipėsi į NATO ir ES valstybių atstovus Lietuvoje, tikindamas, kad jo pasisakymai, laikyti antisemitiškais, buvo blogai interpretuojami. Be to, jis pridūrė, jog žydų bendruomenės už savo žodžius yra viešai atsiprašęs.
„Rinkimų kampanijos metu buvau susitikęs su žydų bendruomenės žmonėmis Kaune, lankiausi Kauno sinagogoje, kur dar kartą apgailestavau ir paaiškinau savo poziciją bei išreiškiau pagarbą visiems žydų tautybės žmonėms, kurie nuoširdžiai nuo neatmenamų laikų kuria Lietuvą“, – laiške rašė R. Žemaitaitis.
Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad politikas šiais savo pasisakymais sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją.
Dėl šio antisemitizmo skandalo ilgą laiką buvo diskutuojama dėl į naująjį Seimą patekusios „Nemuno aušros“ galimybės po rinkimų būti valdančiojoje daugumoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!