„Norisi pakalbėti, pirmiausiai, apie tai, kokių idėjų jie turi. Ir, svarbiausia, kaip jie įsivaizduoja savo veiklą tokiu pakankamai trumpu laikotarpiu. Suprantama, kad neturėtume kalbėti apie penkerių ar dešimties metų strategijas, turėtume kalbėti apie tai, ką galime pataisyti“, – Palangoje žurnalistams sakė G. Nausėda.
Kalbėdamas apie lūkesčius, prezidentas įvardijo esamų ministrų problematišką santykį su bendruomenėmis.
„Čia buvo viena iš didžiausių problemų, kuomet ministrai nebesikalbėjo su savo bendruomenėmis ir ėjo savo keliu, tiesą sakant, apgraibomis, darė klaidas – ir tų klaidų buvo ne viena. Tai, pirmiausiai, bendruomenių nuraminimas“, – dėstė jis.
Šalies vadovas ketina domėtis ir tuo, kaip kandidatai įsivaizduoja savo vaidmenį artėjant svarstymams dėl kitų metų valstybės biudžeto.
„Tada – 2025 m. biudžetas, kaip jie įsivaizduoja savo veiklą šiuo karštu metu, nes dabar prasideda lemiami biudžeto svarstymo mėnesiai. Na, ir jeigu gausiu tinkamus atsakymus į klausimus ir susidarysiu įspūdį, kad tai yra tikrai kompetentingi ir, svarbiausia, žinantys, ko šioje pozicijoje nori, žmonės, tai manau, kad viskas turėtų būti tvarkoje“, – apibendrino jis, pridurdamas, jog iš esmės turi pozityvų pirminį nusiteikimą dėl teikiamų kandidatūrų.
Kaip pranešta penktadienį, atnaujinant Vyriausybę Ingrida Šimonytė keičia du kabineto narius – sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį siūloma keisti dabartiniu viceministru Aurimu Pečkausku. Tuo metu žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką norima pakeisti dabartiniu Seimo Ekonomikos komiteto vadovu Kaziu Starkevičiumi. Kitose ministerijose pokyčių nėra – teikiamos tvirtinti tų pačių ministrų pavardės.
Prezidentūra jau anksčiau leido suprasti, kad labiausiai abejojama žemės ūkio ministro K. Navicko ateitimi Vyriausybėje. Pastarosiomis savaitėmis kritikos žerta ir sveikatos apsaugos ministro A. Dulkio atžvilgiu. Visgi, pats prezidentas konkrečių pavardžių viešai neįvardijo.
Savo ruožtu I. Šimonytė teigė keičiamiems ministrams neturinti jokių priekaištų, tačiau sprendimus priėmė, siekiant „konstruktyvaus Vyriausybės darbo“.