„Tai yra, be abejo. tam tikras labdaros fondų diskreditavimas, jei išgirstame informaciją, kad už tuos pinigus yra perkami prabangūs visureigiai. Nes tai diskredituoja „Sidabro linijos“ ir vaikų linijos idėjas. Visa kita socialinė parama mūsų žmonėms reikalinga. Todėl bendradarbiavimas su labdaros fondais yra reikalingas ir privalo būti, tačiau negalima nereaguoti į tai, kas vyksta fonduose ir nekontroliuoti“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė G. Nausėda.
„Jei valstybė suteikia paramą fondams, tai reiškia, kad tai daro mokesčių mokėtojų pinigais. Ir mokesčių mokėtojai norėtų žinoti, kad pinigai naudojami kilniems tikslams. Tai, be abejo, pamoka, iš kurios reikia pasimokyti“, – pridūrė jis.
Ketvirtadienį socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė paskelbė, kad SADM stabdo projekto „Sidabrinė linija“ finansavimą 2025 m. ir artimiausiu metu skelbs naują emocinės psichologinės pagalbos vyresnio amžiaus žmonėms paslaugų teikėjo konkursą.
Ministrės teigimu, sprendimą sąlygojo ir tai, kad M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas gruodžio 31 dieną buvo įtrauktas į nepatikimų įmonių sąrašą. Pasak jos, ateityje bus kreipiama daugiau dėmesio į įmonių socialinę atsakomybę, prieš sudarant su jomis sutartis.
ELTA primena, kad birželį Regionų administracinis teismas pripažino, kad M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas pažeidė Užimtumo įstatymą ir Darbo kodeksą laiku nepranešęs apie į darbą priimtą asmenį.
Socialinių paslaugų priežiūros departamentas 2024 m. gruodžio 20 d. su M. Čiuželio labdaros ir paramos fondu sudarė valstybės biudžeto lėšų naudojimo sutartį dėl projekto „Sidabrinė linija“: emocinė psichologinė pagalba telefonu vyresnio amžiaus žmonėms“ įgyvendinimo.
2025 metas projektui buvo skirta 236 tūkst. eurų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!