„Pasigedau neapmokestinamojo pajamų dydžio pakėlimo. Tai būtų labai logiška atsižvelgiant į tai, kad norima pagerinti būtent ne apskirtai visų, bet pažeidžiamų visuomenės grupių situaciją“, – žurnalistams Briuselyje ketvirtadienį sakė G. Nausėda.
Šalies vadovo skaičiavimais, kitais metais padidinus NPD 50 eurų, tam papildomai reikėtų apie 80 mln. eurų, o tai sudaro 0,1 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).
„Reiškia, mes vis tiek būtume paklaidos ribose ties tuo Mastrichto 3 proc. kriterijumi (biudžeto deficito – BNS)“, – teigė G. Nausėda.
„Tiek praėjusiais metais, tiek pastaraisiais metais ir geroką dalį ankstesnių metų mums visada kažkaip pavykdavo, kad realybėje tas deficitas būdavo kur kas mažesnis nei planuodavome. Todėl mes tikrai nesame išėję už finansinės disciplinos ribų ir galvoju, kad šitam sprendimui prielaidų tikrai buvo“, – kalbėjo šalies vadovas.
G. Nausėda sako, kad nedidinant bendro NPD jį buvo galima didinti už kiekvieną vaiką, kaip jis anksčiau yra pasiūlęs.
Vis dėlto šalies vadovas teigė kitų metų biudžeto projekte matantis pozityvių dalykų – „socialdemokratinės pakraipos“ sprendimų: minimalios algos (MMA), pensijų, vidutinio darbo užmokesčio (VDU) didinimą.