• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybėje randasi siūlymas numatyti galimybę trims mėnesiams suvaržyti nuteistųjų bendravimą su žmonėmis laisvėje, jei kyla rizika, kad naudodamiesi savo teisėmis nuteistieji darys naujus nusikaltimus.

Vyriausybėje randasi siūlymas numatyti galimybę trims mėnesiams suvaržyti nuteistųjų bendravimą su žmonėmis laisvėje, jei kyla rizika, kad naudodamiesi savo teisėmis nuteistieji darys naujus nusikaltimus.

REKLAMA

Daugiau apie tai „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ komentavo teisingumo viceministras Elanas Jablonskas.

Poreikis riboti kalinių kontaktą su laisve atsirado dėl narkotinių medžiagų, telefonų ir kitų objektų plitimo kalėjimo viduje. Pasitaiko ir melagingų skambučių, kuomet pranešama apie bombas Vyriausybėje, pasakojo teisingumo viceministras Elanas Jablonskas.

Laidos vedėjui paklausus, kodėl skambučiai yra neperklausomi, jei iš įkalinimo įstaigoje esančių taksofonu nuteistieji skambina ir padaro nusikaltimus, pašnekovas paaiškina, kad skambučio perklausimui turi būti teisinė priežastis.

REKLAMA
REKLAMA

„Ir įkalinimo įstaigose žmonės turi teises, laisves ir neliečiamybes. Faktas, kad negalime riboti, susižinoti apie ką kalba su artimaisiais. Turi funkcionuoti veiksmai, tai yra turi būti atliekamas tyrimas ar kriminalinės žvalgybos, ar ikiteisminis tyrimas. Tie žmonės jau yra nuteisti, tyrimai yra pasibaigę, tačiau turi ir kitų veiklų, kurias kartais susimąsto būdami įkalinimo vietoje“, – komentavo jis.

REKLAMA

Pažeidus ir konkrečiai įvertinus atvejį, pareigūnai bus paruošti tinkamai reaguoti, o už piktdžiugišką ir neteisėtą elgesį už kalėjimo ribų, kaliniai bus baudžiami.

„Kiekvienas atvejis turės būti įvertinamas individualiai ir kadangi pareigūnai gali piktnaudžiauti bus parengtos tvarkos ir apmokyti pareigūnai, kada galima naudoti tas prevencines priemones.

Tačiau, iš esmės, įstaigos direktoriaus nutarimu ir įgaliotu nacionaliniu nutarimu, bus galima laikinai, iki trejų mėnesių stabdyti ir apriboti laiškų išsiuntimą ir gavimą, pasimatymus, skambučius, trumpalaikių išvykų išdavimus iš bausmės atlikimo vietos, bausmės atlikimo vietoje apriboti kontaktus su kitais nuteistaisiais, stabdyti ar riboti daiktų perdavimą nuteistiesiems“, – kalbėjo teisingumo viceministras Elanas Jablonskas.

REKLAMA
REKLAMA

Kaliniai per siuntas arba per asmeninius kontaktus susitikimo metu perduoda laiškus, kurie išmirkyti psichotropinėse medžiagose. 2021 metų duomenimis, iki dabar yra pradėta pakankamai ikiteisminių tyrimų, tai liečia narkotines medžiagas, neteisėtų objektų perdavimą.

„Vertinant pateiktą iš kriminalinės policijos biuro informaciją, sukčiavimo atvejų vykusių Lietuvoje tik 8 proc., kurie įvyko iš įkalinimo vietų. Tai tikrai nėra ta tendencija, apie kurią visi mes galvojame, kad būtent esantys įkalinimo vietoje asmenys padaro. Tikrai yra tų atvejų, ikiteisminių tyrimų ir tikrai tyrimai vyksta, tačiau tai nėra tokia situacija, kad tai būtų nuolatinis reiškinys ir visi nusikaltę asmenys vykdo sukčiavimo veikas“, – sakė jis.

 

Ką reiškia kaip ministrė 4klases baigus. Ir tas pagalbinėje.
Kuo toliau tuo gražiau, artėjam prie Šiaurės Korėjos
Didžiausią sukčiavimo veiklą vykdo Palmiros horoskopas ir legaliai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų